Californication - Californication (2007) (epizoda)

"Promiň, zlato, nějakej sráč mi ukrad telefon !! Chyt ho rapl a vylít jak nějakej Mel Gibson.." ;)

Simpsonovi - Nemáš se čím chlubit, Marge (1995) (epizoda)

"Musíme ho potrestat !! Takže naprostý zákaz alkoholu !! Což znamená žádný vaječný koňak.. A hlavně celý měsíc naprostý zákaz loupení !!" ;)

Prázdniny pro psa (1980)

"Proč nadávat ??" - "Protože já se nemenuju Drtikol, ale Vrabec !!" ;)

O ševci Ondrovi a komtesce Jůlince (2005) (TV film)

"Co do knížete, když má dluhů víc než karbaník ?!" Jeden by tradičně zoufalého Pecu i s mladým Kozákem nechal za trest na koksu klečet, ten to totiž tradičně nedotáhl a poplancal.. Tolika výtečných režijních nápadů k ničemu !! Slušně roztančená pohádková záležitost plná zhovadilých dialogů..

Soudce a drahokam (1983) (TV film)

"Hodí se to vůbec, aby se v takovém blátě špinavém patlal takový vážený úředník, jako jsem já ??" ;) Typická štursovina, v níž nesmírně bizarní forma svádí s obsahem těžký boj.. Zejména ta obřízka obrazu nemá valného vysvětlení..

Život je krásný (1946)

"Vím o tobě všechno, Georgi !! Jsem tvůj anděl strážnej !!" - "Můj anděl strážnej ?? Nejspíš padlej, ne ?!" ;)

Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy (1990)

"A kam schováš ten poklad, strýčku Skrblíku ??" - "Nikam ho neschovám, chlapci !! Většinu věcí daruji muzeím.." - "To snad ani není strýček Skrblík !!" - "A dostanu velkou daňovou úlevu !!" - "Je to strýček Skrblík !!" ;)