96 hodin (2008)

"Pochopte, byl to jen obchod !! Není to osobní !!" - "Pro mě to osobní je !!"

96 hodin: Odplata (2012)

"Máš ještě nějaký syny ??" ;) Nechápu, proč místo téhle špinavé filmové bomby o stupiditě několika Megatun raději nenatočili, jak navrhoval Homer, sequel, v němž by unesli ty chlápky z Pařby ve Vegas, a zachraňovali je ty chlápci z Rychle a zběsile..;) Jednoho pak musí nesmírně mrzet, jak se nám z páně Bessona, kdysi nesmírně talentovaného a kreativního tvůrce, stal obyčejný baťovský producent..

96 hodin: Zúčtování (2014)

"Kim, omlouvám se.. Ale já to mám taky těžké !!" - "Tak to promiň, Stuarte !! Nedošlo mi, že je to soutěž.." No, pokud máte na mysli soutěž o co nejzhovadilejší variaci, tady se mi nechce zrovna dvakrát mluvit o remaku, Davisova dokonalého Uprchlíka, pak je jistě Olivier Megaton jasný vítěz.. Oproti Stuartu Bairdovi, který je prostě jen obyčejný dělník režie bez špetky nápadu, díky čemuž jeho Šerifové, pominu-li tragického Snipese v hlavní roli, nebyli ničím jiným než ducha(a invence)prostou kopií, totiž Megaton trpí bludem o své vlastní genialitě, a tak vlastně jen prasí slušně napsaný i zahraný příběh, jehož vztahové linie a interakce, nejen ve svém vývoji, mě v rámci celé série dost bavily, ačkoliv tím vlastně tvůrci tu více tu méně popírají dříve viděné.. Jednoduše velkej Luc Besson, byť cituje, opisuje a vykrádá kde co včetně sebe sama, i když nevím, co jiného jste od něj čekali, prostě jede a stále dokáže napsat slušný, ve své bizarnosti i věrohodný příběh i s nějakou myšlenkou a alespoň pár hláškami, a tak mě nakonec ten odklon od předešlými dvěma snímky vyjetých kolejí docela dost chytil a zaujal.. Liam si odehrál svoje, dědek prostě umí, vlastně i Whitaker a tak nakonec Tak3n platí za podařený, především v rámci mých nulových očekávání, snímek Megaidiotovi s jeho nečitelnými akčními scénami navzdory, byť právě ta bourneovská stylizace přepálená až běda, ačkoliv je to dost bolestivé a nepříjemné pokoukání, vyznívá jako hodně velký vklad, rozuměj inovaci provařeného Uprchlíka, což jej činí do jisté míry remakem smysluplným.. Ačkoliv vlastně mělo jít o druhé volné pokračování bijáku docela jiného !! Ale pokud by se mělo uvažovat i o dalším pokračování, tak to teda potěš Pandu !! To už by si Taken říkal spíš o změnu názvu.. Byl by mi totiž už naprosto Stolen !!

99 franků (2007)

"A k tomu jsme potřebovali dva tisíce let vývoje ??" ;)