Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Zaujímavá, dobre natočená jednohubka so skvelými hercami a veľmi pekným vizuálom.

Pláž (2000)

Jednoducho "kultová pecka". Skvelá, krásna atmosféra, výborný DiCaprio, úžasný soundtrack. Možno mi tam trocha vadila Tilda Swinson, proste mi nesadla (nie je mi sympatická), ale to je vlastne jedno. Skvelý film, ktorý pobaví, zaujme a dá sa pozrieť kľudne niekoľkokrát, hlavne kvôli tej atmosfére a hudbe.

Pomáhat a chránit (2011)

"Seržant Gerry Boyle, fízlárna." Od začiatku do konca nekompromisná (S drogama kšeftujou jenom černoši.), zábavná krimi komédia preplnená hláškami či už od vedľajších postáv (Mark Strong) alebo najmä od seržanta Gerryho Boylea - asi jedna z najlepších Gleesonových rolí, neskutočne mu sadla. Skoro to isté môžem povedať aj o tiež skvelom Donovi Cheadleovi. Skvelá, zábavná oddychovka s perfektným koncom. "Jak říkal ten osel co šoustal hrocha: Jdeme do tlustejch." - "Co? Co to ma kurva znamenat?"

Stalo se (2008)

Toto mohlo skončiť oveľa, oveľa oveľa lepšie. Nápad tu bol, aj herci, bohužiaľ to v konečnom výsledku vyzerá ako keby sa Shyamalan posral a nedal do toho všetko. Dalo sa z toho vycucať viac, nápad sa určite mohol lepšie "rozpitvať". No bohužiaľ, nestalo sa.

Rocky Marciano (1999) (TV film)

Film o jednom z najlepších boxerov všetkých čias, ktorý nikdy neprehral. Osobne ma dosť dostal. Prvýkrát čo som si pustil kanál MGM a narazil som tam na toto, mal som šťastie. Bolo síce vidno, že to bol vlastne iba TV film, čo je škoda, kedže výkony hercov a najmä Jona Favreaua boli skvelé (i ked v niektorých scénkach vyzeral, že mu tiahne možno až na 50ku) a taktiež boxerské súboje boli veľmi dobre natočené. V istých silných momentoch filmu som mal až zimomriavky, v scénke kde sa striedalo Rockyho stretnutie s Louisom v liečebni a pozápasový rozhovor som mal až slzy v očiach. Tento skvelý film, vlastne film o Roccovi vôbec, si určite zaslúžil viac, či už peňazí alebo najmä prevedenia, ktoré by sa dostalo aj do kín. Bol z toho "len" jeden z najlepších TV filmov ktoré som videl. Dúfam že možno niekedy v budúcnosti niekto s pekným rozpočtom nakrúti opäť film o Roccovi ktorý by išiel do kín.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Nie že by to bol zlý film. Bol vlastne celkom zaujímavý so známymi hercami, taktiež ich skvelými výkonmi (Hanks, Hoffman), akurát možno Julia Roberts sa mi celkom nepozdávala. Taktiež s niekoľkými skvelými scénkami, dialógmi, efekty (ostreľovanie z vrtuľníkov) síce boli poslabšie, ale to bolo v tomto filme vlastne jedno. Ibaže som mal pri tom problém nezaspať, niekedy to bolo na mňa možno až moc ukecané, aj ked je to vlastne politický film. Dobrý film, ale znovu by som si ho nepustil.

Kung-Fu (2008)

Áno, bola to sprostosť. A ešte aká, najmä v poslednej tretine filmu, ale mne sa to páčilo, netreba to brať vážne. Výber tracklistu bol pre tento typ filmu ideálny. Určite film nadhodnocujem, ale Jaya Choua som si celkom obľúbil v Green Hornetovi a milujem basketbal.

Sharpay a její báječné dobrodružství (2011) (TV film)

Kiež by to už Ashley s Disney zabalila, maximálne ako dabérka, ale hold prachy sú prachy a vznikol z toho tento absolútne zbytočný a nevtipný Disney Channel film parazitujúci na HSM (Sharpayino voľné pokračovanie..). Dabing otrasný, pesničky nepočúvateľné.

Hra o smrti (2002)

Skvelo natočený film na čele s výborne hrajúcimi Bettanym (asi v jednej z jeho najlepších rolí) a Dafoeom. Skvelá, možno až trocha mrazivá hudba, najmä na konci a taktiež aj stredoveké kulisy. Možno film na začiatku pripadá celkom nudne, ale ked sa konečne začne niečo diať, to je ono, vtedy sa to rozbehne a trvá to až do konca, reálneho konca špinavej reality v stredoveku a veľmi pútavého príbehu. Akurát možno škoda nie úplne využitého Vincenta Cassela a taktiež toho, že tento bohužiaľ pomerne nie veľmi známy film som si pustil len náhodou. No vôbec to neľutujem.

Lokal TV (2011) (seriál)

Seriál sa síce pomalšie ale isto parádne rozbiehal, posledné časti výborné. Všetko to zaklincoval "one man show" novoročný príhovor Pištu Lakatoša, nasmial som sa ako nikdy. ČEKY JE BOH! Dúfam že vo výrobe seriálu budú pokračovať. Len - Vraj je to prvý animovaný seriál pre dospelých. A pozerajú ho vôbec aj nejaký dospelí? Myslím si, že ani nie, určite prevládajú tínedžeri :) .