• Krátkometrážní

House of the Dead 2 (2005) (TV film)

Film jsem si půjčil z DVD půjčovny a předtím jsem o něm nic nečetl. A to byla chyba. Taková kravina se mi jen tak pod ruce nedostane. Všechno je tak hrozně naivní a amatérské, že to musí vidět i retardovaný. Herecké výkony jsou u bodu mrazu, příběh je divný a naivní a o dialozích radši ani nemluvě. Pořád uvažuji, jestli je tenhle film vůbec myšlen vážně, protože scéna, kdy velitel řekne, že jeho muži jsou ti nejlepší a mají za sebou akci "Pouštní bouře" a o kousek dál je jeden z vojáků doslova po*raný strachy a neustále kecá blbosti. Chování všech postav a víc než podivné, nevím jestli opravdu neumí střílet, ptorože na zabití zombie k němu museli vždy přistoupit na 3 metry a až pak střílet. A myslím, že kdyby trochu změnili taktiku, přežili by to všichni.

Pátý element (1997)

Jestli bude vesmír za 200 let takhle ujetý, máme se na co těšit.

Záhada Blair Witch (1999)

Takže tohle měl být jeden z nejděsivějších filmů všech dob? Hodně jsem se těšil a ze všech stran jsem slyšel samou chválu. Bohužel The Blair With Project jen skrývá svou dějovou prázdnotu a neschopnost autorů vytvořit napětí za osvědčenou nálepku "podle skutečné události" a slavnou historku o pravé kazetě. Špatné využití videokamery má za následek nulovou atmosféru, herecké výkony aktérů se navíc omezují na zmatené pobíhání po lese a neustálé f*ckování. Film ani rychle neubýval a těch 86 minut mi připadalo jako 3 hodiny. Pořád jsem čekal na nějakou scénu, která mě vyděsí, ale nic takového se nestalo a v závěru jsem jen nevěřícně kroutil hlavou a snažil se přijít na to, jestli někoho opravdu dokážou vyděsit rozvěšené panenky na stromě a chaotické záběry kamery. S [REC] nebo Cloverfield se The Blair Witch Project nedá ani v nejmenším srovnávat.

Zelené peklo (2003)

Na první shlédnutí jsem to nechápal, podruhé už naštěstí ano. Děj je opravdu docela překombinovaný, ve všech těch výpovědích je zmatek a nemáte ani moc času na zpracování celého děje. McTiernan se asi zhlédl v Obvyklých podezřelých, bohužel se to příliš nepovedlo. Určitě naštve, když z kina odcházíte a pořád ještě zjišťujete, kdo vlastně byl ten zlý a kdo hodný. Po dalším přehrání už se to ale spraví, takže 3* si to určitě zaslouží.

Obvyklí podezřelí (1995)

Tohle je jeden z filmů který byste měli vidět než umřete. Díky skvělým výkonům a geniální zápletce jsou Obvyklí podezřelí jedno z nejlepších krimi, ne-li nejlepší. Možná si v průběhu filmu řeknete, že je to jenom obyčejný film jako každý jiný a proto si musíte počkat na úžasné vyvrcholení. Kevin Spacey si Oscara zasloužil a hrál po celou dobu na 120%.

Smrtonosná past (1988)

Nikoho zrovna nenadchne, když pod stromeček místo dárků dostane bandu teroristů, ale když se naštve John McClane, měl by si každý lump dát pozor. Dnes už filmová klasika hlavně díky skvělé akci, klaustrofobické atmosféře a uvěřitelnému hrdinovi stojícímu proti charismatickému padouchovi, které dokonale zahráli Bruce Willis a Alan Rickman oba tím odstartovali svou kariéru. Yuppie-ka-yeah motherfucker!