Želvy Ninja (2007)

Příjemnej, vizuálně vyjímečně povedenej kousek. Žádná bomba (hlavně díky celkem chatrnýmu příběhu) ale dobrý. Vlastně mi tam nic nevadilo Za tři.

Poklad pana Arna (1967)

Pěkně temnej příběh má i odpovídající atmosféru ve zpracování. Bohužel vidim problém ve scénáři a ve střihu - příběh je dost zmateně podanej. Škoda.

Kakugo no susume (1996)

Dost uchylnej nářez - chvílema dětský, chvílema neuvěřitelně krvavý (sexfetišisti s fantazií si taky příjdou na svý) navíc arkádový souboje s démonama se vesměs odehrávaj před hýkajícím pubertálním publikem ve sportovních tričkách uprostřed post-apokalypticky rozpadlýho města. Inu Japonci. Nicméně animace, ač vypadá krapet zastarale, má výraz i poměrně originalní stylizaci (až na ty xichtíky samozřejme). Projektovanou cílovou skupinu jsem celkem nepobral, ale řekl bych asi tak: pro drsný anime fandy.

One Piece Film: Strong World (2009)

Seriál jsem neviděl, ale vůbec mi to nevadilo. Film obstojí sám a je to celkem jízda! Lehce inflační animace, akční scény, zápornej záporňák, japonská pubertalní erotika - všechno to funguje jak má. Skvělá zábava.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Tak tenhle příběhovej recyklát Khana mě opravdu neoslovil. Viuálně OK, Scotty OK, akční dost, ale celý jakoby odfláknutý? Scény jsou pospojovaný tak předvídatelně, že je to až frustrující. Takže zklamání... No, ale techno sci-fi je to pěkný.Na jedno zkouknutí...

Nevědomí (2013)

V krátkosti: skvěle udělaný sci-fi. Chladná estetika civilizačních artefaktů zasypanejch prachem, hypermoderních interiérů (hlavně ten bazén uprostřed oblohy!), ale i kosmickejch lodí a zabijáckejch koulí je působivá. Příběh není triviální a když přejdem pár scének ve finále, je i dobře nastříhanej. Nevšední zážitek.

Mr Hublot (2013)

Roztomilá maličkost...

Vesmírný pirát Kapitán Harlock (2013)

Ve srovnání například se seriálem z roku 1978 (viz. třeba kraťas: Captain Harlock: Mystery of the Arcadia) kouzlo pirátskosti trochu vyprchalo a bylo nahrazeno (u Japonců obsedantním) "Gaia" námětem. Tato scénáristická "dieta" je ovšem těžce přebita zpracováním - animace je skoro neuvěřitelná, vesmírný bitvy vyrážej dech a vypadá to, že konec živejch hereckejch primadon se blíží. Už jenom kvůli retro-steam-punk kosmický lodi dávám 5/5.