Na hraně zítřka (2014)

"Připraveností a disciplínou se stáváme pány svého osudu!" - dost vostrej militar duch hned z kraje. Pak překvápko, časová smyčka, nastříhaná na hraně udržitelnosti. Na tý správný straně tý hrany,podotýkám. Jako bonus akční scény z invaze a jako minus americký finale. Velice kvalitní podívaná.

Stroj (2013)

Blade Runner to teda opravdu ale opravdu neni ale snaha se upřít nedá - například dost ambiciózni kamera. Ovšem casting hlavního "hrdiny" a hlavního "padoucha" - to jsem teda nepobral. Co jsem ale pobral, byla Caity Lotz, bez ní bych to asi nedokoukal....

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Mám rád comics, takže jsem se i chvílema bavil a vlastně mě to ani tak nezklamalo - černá kronika ze Sin City neslibuje žádný překvápka. Takže jo, dvojka co neuzemní ale zas ani nenas*re.

The Zero Theorem (2013)

Terry Gilliam točí na pokračovaní pořád jeden film: Brazil (1985) - 12 opic (1995) - no a teď tohle. Furt to temný (a romantický) sci-fi. Takže: opět magornej film o magorech pro magory... Už dlouho se mi něco tak nelíbilo! Jsem máááá--gor?! 5/5

Transcendence (2014)

Film je to pěkně udělanej, muzika ucházející, herci neurazej,ale... Ještě v první půlce mě napadlo kolik takovejch datacenter v nějakejch zastrčenejch prd*lích už čeka na spuštení, anebo, už je v provozu, ale pak mě z toho pan původně kameraman dneska režisér Wally Pfister vyvedl. Finále je úděsný - celej potenciál (a byl tam) týhle variace na starý téma poslal brutálně do "prachu". Škoda.

Les Maîtres du temps (1982)

Krásnej příběh, v animaci je vidět ruka mýho oblíbenýho Moebia. Samozřejmě jsou to 80-tý léta, ale u takovejhle kousků mi to retro vůbec nevadí. Dobrodružnej vesmír, sci-fi jak má bejt.

WXIII Kidō keisatsu Patlabor (2002)

Důstojný pokračování série. Opět mocenský hry, armáda podporuje/nepodporuje genetickej výzkum, kterej se (samozřejmě) vymkne a policajti to jdou řešit. Hodně noir, mladej se zamiluje, ovšemže špatně a starej všechno ví předem a taky mu to neni moc platný. Tím chci říct, že scénář je celkem silnej. Popravdě závěrečná rvačka s mechama je skoro nadbytečná ale nevadí, jmenuje se to přece Patlabor. Spokojenost.

Kidó keisacu Patlabor 2: The Movie (1993)

Vizuálně je to skvělý - třeba vojenský obsazovaní Tokia spolu s padajícím prvním sněhem... to je silný, ostatně slušná akční scéna na úvod předznamenává celej film. V příběhu film reflektuje, a to celkem bez příkras, fakt okupace Japonska po 2.světový válce - například Tsuge Yuikihito, hlavní záporňák, vypadá podezřele evropsky (nebo spíš americky) - že by náznaky japonskýho rasismu? A o co jde? Státní převraty, tajný agenti, zkorumpovaná elita a poctivý policajti z Patlabor ten bordel musej uklízet. Výborný.

Futurologický kongres (2013)

Inu, s předlohou Stanislava Lema to mimo názvu moc společnýho nemá. Film 100% táhne excelující Robin Wright, Keitel jen sympaticky přihrává. Film má v hraný části příjemný tempo, dost dobrou kameru, prostě ok. Ovšem animovaná část? Tam jsem opravdu na rozpacich.Future virtuální realita pojata jako animáky ze 70-tejch let? To mě teda nedostalo... zvlášť když to srovnám s jiným Folmanovým filmem Valčík s Bašírem (2008), kde je animace naprosto funkční a závěrečná "živá" sekvence drtivá. Takže zklamání...

Batman: Útok na Arkham (2014)

Pěkně vostrý, chvílema až takový nehollywoodsky dospělý (jako když Black Spider smázne Harley Quinn: "Ale co už..."). Slušná akce, slušný hlášky, nadstandardní konec.