• Thriller

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Vizualizovat knihu Donatiena de Sade se Pasolinimu nepovedlo. Chybí důležité líčení charakterů postav, kterému de Sade věnoval velký prostor. Postavy jsou tím pádem nepochopitelné. Zkrátka stejně nepovedené a knize vzdálené jako různé verze Justýny.

You're Next (2011)

Film má poměrně ubohý příběh (nešel by napsat jako povídka nebo román) a neobsahuje nic originálního, co bych neviděl už v ostatních home invasion filmech (např. The Strangers), které příliš nemusím, neboť vyjma násilí nic zajímavého nepřinášejí.

Carrie (2013)

Naprosto zbytečný remake. Chloë Grace Moretz rozhodně nevypadá jako Carrie Whiteová z románu Stephena Kinga. Nezískalo si mě čertvíjak už filmové zpracování Briana De Palmy z roku 1976, avšak Sissy Špačků jsem Carrie - utiskovanou matkou, náboženskou fanatičkou - věřil přeci jen víc. I Angela Bettis byla uvěřitelnější Carrie v TV filmu z roku 2002. Kingův román se zkrátka nikdy zfilmovat nezdařilo.

Insidious 2 (2013)

Tento nudný horor jsem si pustil pěkně uprostřed noci. Celý jsem ho prozíval. Nechápu, jak se může na ČSFD pohybovat v rudých číslech. Insidious 2 je stejný nebo dost podobný SHIT jako MAMA nebo SINISTER. Rozhodně nesahá ani po kotníky duchařským klasikám typu AMITYVILLE nebo WITCHBOARD. Neshledávám tu nic, co by se vyjímalo na velkém kino plátně; to samé platí o atmosféře a porci hrůzy. Po nějakých 45 minutách jsem až do konce filmu uvažoval o vypnutí a těšil se na vysněný konec. Téměř odpad, který se zde vyšvihl nad SVĚTOVOU VÁLKU Z, I SPIT ON YOUR GRAVE 2 nebo nad nejlepší horor roku 2013 EVIL DEAD. Hey Stoopid!

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Postavy nemohou konkurovat superhrdinům z Avengers. Jsou spíš jak z Upířích deníků nebo z Gilmorových děvčat. Zkrátka, jakmile se neobjeví charismatický Tony Stark, který komunikuje s Jarvisem a okouzluje Pepper nebo Steve Rogers, který ranami pěstí uráží boxerské pytle ze závěsu, je to prázdné.

Kick-Ass (2010)

Nářez? I DON´T THINK SO!

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Zábavný exploitation celuloid s mottem VENGEANCE IS MINE. SPOILER: Katie je číšnička v New Yorku, kde se snaží uspět ve světě modelingu. Když zavolá na inzerát, který slibuje zdarma fotografie do jejího portfolia, netuší, že bude poté, kdy se odmítla před objektivem svléknout, doma přepadena a znásilněna. Parta fotografů Katie nadroguje a unese z USA do Bulharska, kde jí degradují na sexuální otrokyni a hračku pro ukojení brutálních vášní. Katie je dopována drogami (leží nahá na matraci ve sklepě připoutaná na řetězu od pout k železné tyči), je pomočena, týrána elektrickým proudem, brutálně bita a zaživa pohřbena. Osud tomu chce, že nezůstane uvězněna v hrobě, dokud nezemře. Potuluje se polámaná, zbitá a psychicky vyřízená podzemními chodbami, kde pomalu sílí a připravuje brutální pomstu (např. drcení varlat nebo utopení v záchodové míse plné výkalů). 80% za výborně natočenou brutální zábavu.

Hierro (2009)

Od mysteriózních celuloidů ze Španělska očekávám VÍC!

Trans (2013)

Boyle mě neuchvátil ani tentokrát.