• Krátkometrážní

The Bad Seed (1956)

Divadelní sáhodlouhé monology. Vcelku obstojná dětská hrdinka, úžasná Eileen Heckart, která se ukáže ve dvou sólo výstupech. Prokouknutelné, předvídatelné, kde je medaile jsme věděli všichni hned. Ono tlačení na téma dědičnost bylo už zbytečné, a ono šokující odhalení původu hlavní hrdinky naivní. Závěrečná děkovačky v titulkách byla podivnost, s jakou jsem se ještě nesetkala, stejně tak s bleskem, který naše drama vyřešil jako deus ex machina. Celkově záživné, hlavně díky tomu děcku a jeho maniakálním výstupům. 70%

Krtek a maminka (1997)

Krtek je všeznalec a naštěstí to odrodil.

Servant (2019) (seriál)

Čekáte-li finále, twist, nebo aspoň vysvětlení, nedostanete ho. Protahovaná, vystajlovaná bída, která zanechává spoustu otázek. Nemám ráda tenhle tip seriálů ala Ztraceni, ve kterém si musíte většinu domyslet. Pominu-li, jak nesympatická a protivná je ta zrzavá ženská v hlavní roli, nedokázala jsem mnohdy ani rozlišit, kdo je tady "ten divnej" - divně se tam totiž chovaj střídavě úplně všichni. A jak je to s chuťovými pohárky? Citem v rukou? Sektou ve stodole? Čarovnou loutkou nad postýlkou? Miminkem v cestovním kufru? A čí vlastně je? Nic z toho se nedozvíte. 40%

The Haunting - Dvě bouřky (2018) (epizoda)

Zatím druhá epizoda ze šesti bez strašení. 50 minut rodinné hádky, zbytečného afektu a křičení. O čem tenhle horor sakra je? Kromě bouřky tu nic strašidelného ani není, málo se toho děje, za to se hodně mluví.

Don't Hang Up (2016)

Patrně filmoví fandové, autoři filmu. Nakoukáno mají a kradou odkud se dá, proto vás bohužel žádný dějový zvrat nepřekvapí. Něčím to připomíná Vřískot, Saw, nebo Vraždy podle Jidáše. Kdo je vrahem Vám je vcelku jasné díky prologu. Ne nadarmo v úvodní scéně zazní věta "Kde máte manžela?" - věděli jsme, že to mělo své opodstatnění. Vzhledem k tomu, že hlavní aktéři provedli pranků po telefonu nepočitatelně, je Vám vlastní identita vraha tak nějak volná, prostě víte, že to je něčí vendeta za předchozí újmu, a ti dva blbečci si ji víc než zasloužili. Osobně nedokážu pro takové postavy najít špetku pochopení, a jestli bych někomu fandila, tak tomu tajemnému muži, co si přišel pro spravedlnost. Cool maska, mimochodem. A jen proto, že jak tak koukám, tvůrci jsou fakt nováčci, tomu dát za tři a ne za dvě hvězdy.

Šibenice (2015)

FF formát na mne velmi dobře funguje a obvykle mne děsí k smrti, ale tohle je jednoznačně ten nejhorší FF, jaký jsem kdy viděla. Hlavní aktér za kamerou je kokot na přesdržku, takže si tajně přejete, aby první oprátka patřila jemu. Stupidní úryvek dialogu ze hry vám na samém začátku vyzradí konec. Jedinou dobrou lekačku vám vyzradí "červený" trailer. Námět je stejný, jako už mnohokrát u FF. Hrdinové bloudí v baráku, ze kterého se nedá dostat. Opravdu celý film nepotkají ani jedno okno. Dřív se derou do větrací šachty, než aby vylomili některé zamčené dveře a vyskočili oknem v přízemí. Lítačky bez zámku také nejdou otevřít, protože je drží neviditelná síla. Stejná síla vás uprostřed velkoměsta připraví i o signál, a znepřístupní i pevnou linku. Následuje série triků, jež jsme už všichni viděli, a proto je dokážeme správně predikovat - otevírající se skříňky, mizející stíny, levitující těla, zavírající se dveře, televize hrající i bez připojení. Následně duch zaútočí, a jeho motivace je tak plitká, jak vás napadne na první dobrou - ano, je to pomsta, a ano, je to pomsta po 20 letech na dětech tehdejších aktérů. Vyslovení jména oběti celý tem randál spustí, což je jedno z dalších klišé, ani je nebudu jmenovat všechny. Blair Witch si zachovala alespoň své tajemství, kdežto tady opravdu vidíte herce z masa a kostí, v ne moc dobrém kostýmu, jak hraje zlověstného ducha. Zdá se to být špatné téměř od samého začátku, a je to k neuvěření, ale blíže konci se to opravdu zhoršuje. A závěrem, za onen "plot twist" v pokojíku, s česáním vlasů a rádoby vyšinutým pohledem, by tvůrci zasloužili buď scenáristický workshop, nebo kopačku do koulí. Ani si nevzpomínám, kdy naposledy jsem viděla tak špatný konec filmu, že jsem se mu musela smát. 19%