Cizinec (2010)

Po dlouhe dobe film, ktery mne zaujal. Narozdil od ostatnich jsem si neprecetl o co v nem pujde a tak jsem si nezkazil zazitek ocekavanim. Jolie do ted tocila 2 druhy filmu - akcni a dobrodruzne s erotickym podtextem. Tenhle je ale jiny. Neni tolik akcni, aby clovek rekl ze jde o bondovku, ale ani tolik nudny aby to bylo prumerne Becko z Benatek. Je to takova lehka romance spojena s luxusem a dejovym zvratem. Ten konec byl proste super. Uz dlouho jsem nezazil film s alespon nejakym zvratem, nepredvidatelnym koncem. Samozrejme, asi se tu najde spousta z Vas co od zacatku cekala ze Depp je ON, ale ja ne - protoze jsem nekoumal, nepatral a neprepinal. Proste jsem se nechal vest.

Cesta do Ameriky (1988)

Jeden z nejlepsich filmu 90tych let. Tuhle ameriku proste miluju. Skoda ze se to potom vsecko podelalo (bush senior, irak, bush jr, irak2, afganistan......) 80 a 90 ty leta byli proste best. Hudba, filmy, svobodna amerika, M.Jackson, Eddie Murphy..

Tron (1982)

Myslim si, ze TRON si vic nez 2 hvezdicky nezaslouzi. Proc? kvuli zpracovani. Jde sice o film temer 30 let stary, ale kdyz na nej ted koukam tak mi to prijde jako spis nejaka parodie na pocitace, scifi a celkove scifi jako obor. ty jejich xychty, umele hlasky, latkove obleceni.. Jasne, reknete si, je to z roku 82, ale podivejte se, kdy vznikly puvodni SW. Jsou jeste starsi a rozhodne mi tak legracni nepripadaji. Stejne tak Matrix, ktery je uz 13 let stary mi nezestarnul ani o den. Nebo takovy Blade Runner. Proste Tron ve sve dobe byl tragedie a to, ze se to ted par lidi snazi zmenit a na jmene vydelat stim nic nezmeni. Jako PC hra by to ale mohlo bejt gud. Napad zajimavej. Jen nevim co mi prijde groteskni vic, jestli to, jak herci prehravaji, nebo ty jejich hrozne obleky ;)

Repo Men (2010)

Nechapu proc ma film jen 69%, minimalne "cervenou" by si zaslouzil. Jde o kvalitni scifi snimek se zajimavou a originalni zapletou, dobri herci, dobre efekty. Co vic si prat? Vice takovych scifi akcnaren jako byl Total Recall, Running man nebo tohle.

Ukradni tenhle film (2006)

Fajn dokument ktery kazdeho donuti k hlubsimu zamysleni na tema sdileni souboru, mpaa, zda sdileni je kradez ci nikoliv (v jakem koliv slova smyslu).

Pravidlo č. 1 (2008)

Japonci proste umi. Zejmena konec je epesni.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Usmevna komedie s trpkou prichuti a dobrym koncem. Trpka prichut proto, ze to co se tam snazi ukazat jako nesmysl pro zasmani, je bohuzel kruta pravda vsednich dni, kdy plati, ze silnejsi pes mrda. Tohle heslo samozrejme platilo vzdycky, ale drive se to netykalo obycejnejch lidi, dnes uz bohuzel ano. Typicka Troskovina to neni - tim je u me Kamenak nebo slunce seno. Tim chci rict ze to neni tak blbe, ale ani tak dobre. Ostatne kdo z Vas nevidel Kamenak(y) nebo Slunce, Seno alespon 100x a jeste 100x uvidime?

Kajínek (2010)

Kdy to bude na DVD?