JuveIt

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 10.2.2020  15:27
    Ave, Caesar! (2016)

Na zhlédnutí filmu jsem nespěchal přes všechny neuspokojivé recenze. Bratry Coeny mám rád, proto jsem se k této hvězdně obsazené poctě zlaté éry Hollywoodu zpětně vrátil a podíval se. Náramně jsem se bavil, vidím lehkou paralelu s Tarantinovým Tenkrát v Hollywoodu (výpravně dokonalé, skvělé dobové retro kulisy, jeden den v životě člověka z filmové branže - zatímco Tarantino sledoval pracovní den herce, Coeni ukazují pracovní patálie producenta). Teď mě mrzí, že jsem to v kině prošvihl.

• 30.1.2020  19:07
    Gentlemani (2019)

Vynikající gangsterka dává vzpomenout na Ritchieho kultovky z přelomu tisíciletí. Královsky jsem se bavil. Bylo vidět, že herci si svoje party užívají. Snad se pan režisér bude dál držet tohoto žánru, jelikož mu jde nejlépe.

• 24.1.2020  00:18

Skoro dvě třetiny filmu jsou kořeněné brilantním humorem, až dostáváte pocit, že se bude jednat o milou komedii s někdy až přehnaně absurdními situacemi. Poslední třetina nabírá hodně vážný tón a jsou scény, na které by možná bylo lepší nekoukat. Ale Waititi to všechno kočíruje bravurně a i emocionálně vypjaté chvíle jsou nakonec díky humoru snesitelnější. Dětští představitelé podávají skvělé výkony, přesto si nakonec nejvíc zamilujete okouzlující Scarlett Johansson a sympatického nacistického důstojníka (nikdy bych nevěřil, že něco takového vypustím do světa) Sama Rockwella.

• 16.1.2020  21:12

Pár vtipů bylo dobrých, ale většina zacházela až do neúnosné trapnosti. Jedna hvězda je za nápad a jsem rád, že jsou u nás tvůrci, kteří se nebojí zkusit něco jiného než jen odpuzující romantické hovadiny. Druhá hvězda je za prostředí olomoucké filozofické fakulty, kterou jsem navštěvoval a v jejichž prostorách se natáčelo.

• 12.1.2020  23:11
    Na nože (2019)

Parádní komediální detektivka s opravdu vtipným Danielem Craigem v roli geniálního vyšetřovatele Benoita Blanca. K plnému hodnocení jsem se nakonec neodhodlal kvůli tomu, že vrah je v podstatě jasný od poloviny filmu. O to zklamanější jsem byl, když byl nakonec usvědčen právě můj hlavní podezřelý. Každopádně jinak se jedná o super inteligentní a humornou podívanou, kterou si nesmí nechat ujít žádný milovník geniálních detektivů typu Poirota či Holmese.

• 17.12.2019  13:09

Netradiční brutální kriminálka. Mel Gibson s Vincem Vaughnem se skvěle doplňují a tvoří fajn parťáckou dvojku. Hodně zbytečná je dějová linka s černošským "hodným" kriminálníkem. Bez ní by to bylo o něco kratší a lepší. Největší pochvalu si zřejmě zaslouží S. Craig Zahler a jeho perfektní režijní práce.

• 16.12.2019  18:16
    Mumie (2017)

Docela příjemné překvapení na to, jak je tento snímek vnímán globálně. Já jsem se dobře bavil a celkem mě mrzí, že se nakonec propojené monster universe zrušilo. Já bych se na pokračování podíval rád.

• 18.11.2019  16:20

Zatím nejlepší díl. A je to opět díky tomu, že se tento díl netočí kolem Angely Abar, která je jako hlavní postava velmi špatně vymyšlená. Wade byl první čtyři epizody druhořadou postavou, přitom může nabídnout více než Angela. Každopádně seriál jako celek už to asi nezachrání.

• 18.11.2019  14:12

Pořád hrozná nuda. Jedinou zajímavější postavu hraje Jean Smart.

• 14.11.2019  00:07

Potvrzení zřejmého faktu a to, že Jeremy Irons je Ozymandias. Tentokrát dějová vsuvka jeho příběhu nebyla jediným světlým bodem dílu. Minimální účast velmi nesympatické a v podstatě ničím nezajímavé Angely Abar byla znát, příběh nenudil. Na druhou stranu na scénu nastoupila stará známá postava z filmu a bylo to super. Jean Smart je i v jejím úctyhodném věku neustále velice atraktivní a svým charismatem strhává veškerou pozornost k sobě. Přesto si myslím, že příběh se od konce filmu odvíjí hodně blbým směrem a moc se mi to nelíbí.

• 12.11.2019  16:33
    Frekvence (2000)

Skvěle vypointovaný thriller se super obsazením a velmi napínavým závěrem. Určitě se k němu v budoucnu rád vrátím.

• 11.11.2019  13:07

Zatím je to tedy hrůza. Jediným pozitivem je Jeremy Irons a jeho postava (která je zatím bezejmenná, ale pravděpodobně všichni, kdo viděli film, vědí, o koho se jedná). Pokud má tento seriál přímo navazovat na konec filmu, je to hodně hodně špatné.

• 10.11.2019  19:57

První díl seriálu Watchmen nám postupně odhaluje fakta o alternativní realitě, v níž se odehrává. Předpokládám, že v dalších dílech se pomalu dozvíme, co a proč k těmto jednotlivým faktům vedlo. Jinak první díl vůbec neoslnil, akce je podprůměrná, postavy jsou zatím nemastné neslané (ale to se snad s dalšími díly změní). A nezachraňuje to ani perfektně vybraná hudba. Tvůrci svými odkazy flušou do ksichtu Snyderovu skvělému filmu (SPOILER: Rorchach jako symbol rasistického seskupení????Vážně????). No uvidíme, jak to bude dál. Ještě se to může zlepšit.

• 10.10.2019  12:53
    Premiér (TV seriál) (2019)

Zlatá Ordinace...

• 9.10.2019  10:22

První hodina filmu fungující spíše jako romantická komedie je nezáživná. Vše se rozjede s nástupem druhé poloviny Hustonova snímku, kdy všechny postavy začnou intrikovat a jednat ve svém vlastním zájmu a konečně dostaneme správný mafiánský filmový kousek. Potěšil mě i závěr, který byl překvapivě jiný, než by se dalo očekávat.

• 7.10.2019  22:56
    Sever (TV seriál) (2019)

Rozjezd měl tento seriál velmi pomalý. Od třetí epizody začala kvalita Severu gradovat a její vyvrcholení přišlo v páté epizodě. Finální díl byl hodně slabý. A nemám na mysli závěr, ten dle mého odpovídá realitě. Přesto všechno lze seriál hodnotit kladně. Na české poměry se jedná o nadprůměrnou tvorbu.

• 4.10.2019  13:34
    Joker (2019)

Chvíli jsme přemýšlel, zda dát 4 nebo 5 hvězd. Nakonec jsem se přiklonil k plnému počtu, jelikož všechny nedostatky filmu zamaskuje geniálním hereckým vystoupením Joaquin Phoenix. Překvapivá volba režiséra hyperkokotin, který přeskočil do jiných žánrových vod, nakonec nezklamala. Je vlastně škoda, že se nedělají originy komiksových záporáků.

• 24.9.2019  16:23

Čekal jsem, že to bude o něco lepší vzhledem k tomu, jak povedený byl čtvrtý díl. Nakonec by možná bylo lepší, kdyby pátý díl ani nevznikl. Akce je sice solidní a násilí brutální, ale nebýt tento film součástí slavné série, neštěkl by po něm ani pes.

• 24.9.2019  16:20
    Ad Astra (2019)

Vizuálně krásný snímek s dokonalým hudebním podkresem, který táhne kupředu skvělý Brad Pitt bok po boku s hereckými matadory Tommy Lee Jonesem a Donaldem Sutherlandem. Je to film spíše pro náročnější fanoušky.

• 7.9.2019  20:13
    Brubaker (1980)

Mrazivé drama založené na pravdivém příběhu. Robert Redford podává strhující výkon v nejlepším vězeňském filmu, který jsem kdy viděl.

• 20.8.2019  10:53

Dokonalý film. Dokonalý Tarantino. Luxusní soundtrack. Nefalšovaný kinematografický orgasmus. Veškeré negativní body, které lidé vypichují, jsou pro mě právě tím geniálním. Cliff Booth (Pitt) s Rickem Daltonem (DiCaprio) jsou nejlepším kamarádským duem od dob Riggse a Murtaugha. Oba herci si své role neskonale užívají a pozvedávají úroveň filmu ještě výš. Margot Robbie je prototypem ženské dokonalosti, jen její přítomnost ve filmu každého chlapa obměkčí (ačkoliv její příběhový střípek do skládanky je nejmenší). Nejgeniálnějším bodem celého snímku je všemi vychvalované finále, které probudí v sedadlech kina opravdu i ty největší znuděnce. Myslím, že je důležité si před návštěvou kina nastudovat minimálně, kdo byla Sharon Tate a Charles Manson a spojitost mezi těmito lidmi. Finále filmu si díky tomu vychutnáte o dost víc.

• 15.7.2019  22:09

Hodně příjemná komedie se srandovním Kurtem Russellem a nádhernou Kim Cattrall. Klasický americký osmdesátky vyhnaný do lehce parodizujícího extrému.

• 30.6.2019  22:03
    Yesterday (2019)

Námět zajímavý, ale v podstatě je to jen další z řady romantických blbostí s miliónem milionkrát otřepaných klišé. Od režiséra Trainspottingu a scénáristu Černé zmije jsem čekal něco jiného. Jedna hvězda je za hudbu Beatles a druhá za okouzlující Lily James.

• 27.5.2019  23:22

Ačkoliv zdejší hodnocení může od snímku odradit, nedejte se. Příběh je víceméně předvídatelný, to ovšem napravují výborné akční sekvence, sympatická ústřední dvojka, geniální soundtrack, výborná výprava, skvělé dobové kostýmy a celé je to vizuálně podmanivé. Rozhodně se k tomu v budoucnu ještě vrátím.

• 5.4.2019  09:57
    Shazam! (2019)

Shazam! je příjemný komiksový film, těžící hlavně z originální předlohy, kdy se puberťák octne v kůži dospělého superhrdiny s nadpřirozenými schopnostmi. Asi každý si dokáže představit, co by na místě Billyho Batsona dělal. Bál jsem se především dlouhé stopáže, avšak nakonec film utekl jako voda (i když něco se ukrojit určitě dalo). Zachary Levi společně s Markem Strongem válí, nutno pochválit i dětské představitele. A zejména musím pochválit skvělý soundtrack v čele s Queen a Ramones.

• 26.3.2019  11:08

Cary Grant je dokonalý prototyp agenta. Není divu, že z části tvořil předobraz Jamese Bonda. Přestože jsem si spíš přál, aby byl film více zaměřen na špionážní intriky, nakonec je romantická linie velmi příjemná. Ingrid Bergman je svou přirozeností daleko nad ostatními herečkami té doby, které jsem zatím viděl. A Leopoldine Konstantine je v roli Sebastianovy matky opravdu děsivá. Skvělý Hitchcockův film.

• 25.3.2019  20:26

Luxusní film noir, který se fanoušek žánru vychutná plnými doušky. Billy Wilder potvrzuje status režisérské legendy. Herecky vyniká především Edward G. Robinson.

• 20.3.2019  11:11

Vizuálně dokonalé s úžasnou atmosférou. Hvězdné herecké obsazení je bez chybičky (až na tu Dakotu), ovšem ten děj je tak hrozně nudný a často velmi předvídatelný. Z tohodle se dalo vytěžit o dost víc, než se vytěžilo. I přesto je to film hodný alespoň jednoho zhlédnutí.

• 4.3.2019  11:00

Nevím no. Spíš to bylo romantické vyprávění o třech generacích uvaděček a o československém boji proti nacismu a komunismu, kterých je k vidění hromada. Čekal jsem spíše zabřednutí do jasných faktů a informací o tomhle krásném kině.

• 4.2.2019  23:42

Skvělá rock'n'rollová hudba doplňovaná skvělým vizuálem, rozkošnou Susan Sarandon a sladce perfektním Timem Currym.

<< předchozí 1 2 3