Na nože: Glass Onion (2022)

V rámci Netflixu absolutní strop. V rámci současné filmové tvorby slušný nadprůměr. V rámci této série je Glass Onion o level níž než první film. Opět máme k dispozici velmi silnou hereckou sestavu, i když mně osobně nesedla hlavní ženská role (Janelle Monáe není Ana de Armas), na které i tentokrát stálo vyprávění. Zároveň mě trochu zklamal i přechod z temně laděné poirotovské detektivky k extrémně barevné zápletce, která by se nemusela stydět vedle kdejaké bondovky. Daniel Craig si svůj part znovu užívá naplno, jen je škoda, že jeho postava se v druhé polovině filmu stává spíše vedlejší. Zhruba hodinu a půl jsem byl spokojený, poté to začalo trochu drhnout a finále bylo celkem zklamání. Doufám ale, že další díl vykopne laťku zase více směrem k prvnímu filmu. Největší škoda ovšem je, že si tento film nemůžeme naplno užít v kině.

Pád (2013) (seriál)

Od začátku nejenže známe vraha, ale zároveň sledujeme jeho rodinný i profesní život. Díky tomu (přestože jsme svědky jeho zločinů) ho seriál nedémonizuje jako bývá zvykem, když je totožnost vraha neznámá. Vyvolává i pozitivní emoce a možná mu někdo může dokonce fandit. Jamie Dornan přesně splňuje, že byste ho jako sériového vraha netipovali. Dále The Fall skvěle demonstruje náročnou práci policejních i lékařských složek, čímž jim sympaticky vzdává hold. Excelentní herecké výkony, chemie mezi ústřední dvojicí, syrová atmosféra a až znepokojivá realističnost volají po pěti hvězdách. Nicméně plný počet bych dal, kdyby seriál skončil po první řadě. Druhá a třetí už šly kvalitou lehce dolů, i když se nejednalo žádný o brutální Pád. Ale již bylo poznat, že v některých momentech scenárista přešlapuje na místě, finále seriálu bylo dosti odfláknuté a v průběhu seriálu byly rozjeté vedlejší dějové linky, které si buď zasloužily nějak ukončit, nebo neměly vůbec být zahrnuté do příběhu.

Letuška (2020) (seriál)

Překvapivě dobrý seriál. Má slušné tempo, neustále se "něco děje". Je tu několik dobrých zvratů. Navíc na Kaley Cuoco se prostě příjemně kouká.

Lost Highway (1997)

Jeden velký mindfuck s dokonalou Patriciou Arquette, jejíž ženskost a krása omámí každého. I heterosexuální ženu.

Hollywood (2020) (seriál)

Seriál, který je o filmu, který je o filmu. Povedený retro vizuál, jenž je okořeněný dobovými filmovými záběry, ukazuje, jak fungoval studiový systém a jak se vůbec v poválečném Hollywoodu dělali filmy. To všechno ruku v ruce s finále, které vytváří svou alternativní historii, připomíná Tarantinův loňský majstrštyk Tenkrát v Hollywoodu. Akorát Quentin se s tím tolik nesral. Seriál Hollywood nakonec doplácí na svou osvětu. První polovina je až k neuvěření odpudivá a člověk věří, že takhle to opravdu fungovalo. Kdežto finální epizoda je ohromně sentimentální a až nudně klišoidní. Nakonec se ale přikláním ke čtyřem hvězdám, protože mám pro klasický Hollywood slabost.

Na špatné straně (2018)

Netradiční brutální kriminálka. Mel Gibson s Vincem Vaughnem se skvěle doplňují a tvoří fajn parťáckou dvojku. Hodně zbytečná je dějová linka s černošským "hodným" kriminálníkem. Bez ní by to bylo o něco kratší a lepší. Největší pochvalu si zřejmě zaslouží S. Craig Zahler a jeho perfektní režijní práce.

Mumie (2017)

Docela příjemné překvapení na to, jak je tento snímek vnímán globálně. Já jsem se dobře bavil a celkem mě mrzí, že se nakonec propojené monster universe zrušilo. Já bych se na pokračování podíval rád.

Watchmen - Little Fear of Lightning (2019) (epizoda)

Zatím nejlepší díl. A je to opět díky tomu, že se tento díl netočí kolem Angely Abar, která je jako hlavní postava velmi špatně vymyšlená. Wade byl první čtyři epizody druhořadou postavou, přitom může nabídnout více než Angela. Každopádně seriál jako celek už to asi nezachrání.

Watchmen - She Was Killed by Space Junk (2019) (epizoda)

Potvrzení zřejmého faktu a to, že Jeremy Irons je Ozymandias. Tentokrát dějová vsuvka jeho příběhu nebyla jediným světlým bodem dílu. Minimální účast velmi nesympatické a v podstatě ničím nezajímavé Angely Abar byla znát, příběh nenudil. Na druhou stranu na scénu nastoupila stará známá postava z filmu a bylo to super. Jean Smart je i v jejím úctyhodném věku neustále velice atraktivní a svým charismatem strhává veškerou pozornost k sobě. Přesto si myslím, že příběh se od konce filmu odvíjí hodně blbým směrem a moc se mi to nelíbí.