Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Ostatní měli Supermana, Batmana nebo Spider-mana. Já měl Šílenýho Maxe. Zbožňoval jsem jeho účes, jeho hadry, jeho káru, jeho psa, jeho bouchačku. Jako malý kluk jsem tohle všecko chtěl mít a chtěl jsem bloudit pustinou. Prostředí, které tvůrci vybrali pro natáčení, je fantastické a je to jedna z velkých výhod tohoto filmu stejně jako perfektně natočené akční scény. Dvojka Šílenýho Maxe je nejlepší díl série. Zapomeňte i na letošního Maxe bez Maxe. Změna herce sérii z mého pohledu uškodila. Tom Hardy je herec par excellence a je to jeden z mých velkých hereckých oblíbenců v současné době, ale Mel Gibson posouvá tento film ještě o úroveň výš. Škoda, že Miller neangažoval Gibsona a nenatočil příběh o starém Maxovi, to by bylo určitě zajímavější. Tak snad do budoucna.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Dokonalý film. Dokonalý Tarantino. Luxusní soundtrack. Nefalšovaný kinematografický orgasmus. Veškeré negativní body, které lidé vypichují, jsou pro mě právě tím geniálním. Cliff Booth (Pitt) s Rickem Daltonem (DiCaprio) jsou nejlepším kamarádským duem od dob Riggse a Murtaugha. Oba herci si své role neskonale užívají a pozvedávají úroveň filmu ještě výš. Margot Robbie je prototypem ženské dokonalosti, jen její přítomnost ve filmu každého chlapa obměkčí (ačkoliv její příběhový střípek do skládanky je nejmenší). Nejgeniálnějším bodem celého snímku je všemi vychvalované finále, které probudí v sedadlech kina opravdu i ty největší znuděnce. Myslím, že je důležité si před návštěvou kina nastudovat minimálně, kdo byla Sharon Tate a Charles Manson a spojitost mezi těmito lidmi. Finále filmu si díky tomu vychutnáte o dost víc.

The 39 Steps (1935)

Když přehlédnu veškeré nelogičnosti, které se ve snímku nachází, jedná se o příjemný snímek z dřívější Hitchcockovy tvorby. Nejvíce jej ocení skalní fanoušci, jelikož se ve filmu objevují prvky určující Hitchcockovy nejslavnější hity.

Tlusťoch (2020)

Úplná blbost to není, jak by se podle zdejšího hodnocení mohlo zdát. Je to vcelku zábavné. Trochu akce, trochu černého humoru. Jen škoda, že to nenapsali například bratři Coenové. Film se dlouho táhne od ničeho k ničemu a očekávaný finálový souboj skončí skoro dřív než začne. Mel Gibson je můj oblíbenec, to samé platí o Waltonu Gogginsovi, proto jsem se na film těšil. Nejsem úplně zklamán ani nadšen. Myslím, že tři hvězdy jsou tak akorát.

T2 Trainspotting (2017)

Milovníky jedničky tento snímek určitě potěší. Já se do této skupiny řadím a jsem velice spokojen. Danny Boyle mě zklamal málokdy. Práce s kamerou je velmi povedená. Scény v drogovém opojení jsou opět návykové jako před jednadvaceti lety, ovšem už ne v tak hojném počtu. Přece jenom hlavní hrdinové se s heroinem už víceméně rozloučili. Tímto se dostáváme k další velice důležité složce filmu - hereckému obsazení. Za polovinu úspěchu považuji to, že si všichni z původní herecké sestavy udělali čas a vrátili se k rolím, které je "udělaly". Příběh sice nepřínáší nic inovativního a dá se považovat za nejslabší stránku filmu, i přesto je však na velmi dobré úrovni. Vyprávění příběhu stojí také na opravdu perfektně zvoleném playlistu, kde jsem byl mimo jiné potěšen mými oblíbenými The Clash a v závěru jsem se dočkal i tolik očekávaného Iggyho Popa. Objektivně hodnotím za čtyři hvězdy. Subjektivně a nakrmený velkou dávkou nostalgie dávám za pět, protože už dlouhou jsem nebyl z filmu takhle naměkko.

Ve jménu krve (2016)

Nemohu si pomoct, musím dát plné hodnocení. Gibsona mám strašně rád a strašně jsem se na ten film těšil. Bylo fajn vidět film, který je poctivě natočený a na akční scény nevyužívá žádné stupidní počítačové triky. Je škoda, že film skončil dřív, než se mohl pořádně rozjet, ale to dávám spíš za vinu tomu, jak se tomuhle projektu podkopávaly nohy. Richet mě znovu utvrdil v tom, že je při nejmenším velmi zajímavým filmařem. Herecké výkony byly super, akorát mi tam moc neseděl Diego Luna v záporné roli. Pro mě je až moc sympaťák na to, aby hrál někoho takového, což v mých očích uškodilo i jeho výkonu, ale dá se to přežít. Jediným větším zklamáním tak zůstal scénář. Snad se v příští herecké příležitosti dá Gibson se schopnějším scénáristou.

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Hodně příjemná komedie se srandovním Kurtem Russellem a nádhernou Kim Cattrall. Klasický americký osmdesátky vyhnaný do lehce parodizujícího extrému.

Vlk z Wall Street (2013)

Scorsese opět dokazuje, že je mistr svého řemesla. Stejně jako DiCaprio. Ani ostatní herci se nemusí stydět za své výkony. Překvapil mě Jonah Hill, kterým jsem pohrdal v každém filmu, ve kterém jsem ho doposud viděl. Hromada lidí mi film vychvalovala a doporučovala, a tak jsem očekával, že to bude film bez hluchého místa. Bohužel i takového sekvence se našly. Takže možná mému hodnocení a pocitu z filmu ublížilo nejvíc to očekávání.

Vyvolený (2000)

Výborný, nevšední, realisticky pojatý superhrdinský origin. Shyamalan byl v této době režisérské eso. Skvěle gradující napínavé scény a brilantní závěr.