• Krátkometrážní

Šup sem, šup tam (2003)

Typická teen komédia o tom ako si vrznúť, no dajme tomu, ale zo Škandinávie?! To mi už začalo zaváňať riadnym trapasom. A tak aj bolo. Ani komédia o športe, ani dráma, ani nič. Celý film som čakala, že príde moment, kedy pochopím, na kieho frása bolo toto natočené. Neprišiel. Akurát koniec bol celkom prijateľný. P.S.: Prečo to tí dvaja zmrdi hodili na chudáka Boa?!

Legenda o sovích strážcích (2010)

Po ťažkom dni plného chaosu som sa rozhodla ísť do kina práve na Legendu o strážcoch. Výsledok bol neskutočný. Domov som odchádzala úplne oddýchnutá, uvoľnená a s dobrou náladičkou. Nechápem, prečo mali vtáčiky z Ga'Hoole presne opačný efekt na ostatných ľudí ako na mňa. Hudba krásna, malo to aj dobrý príbeh, ktorý u niektorých animákov absentuje. Sovičky mi boli strašne sympatické, animácia umocnená o 3D efekt ma dostala.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Pri prvých náznakoch, že by mal prísť do kín film s Heathom Ledgerom až po jeho smrti moje srdce doslova zaplesalo. Po prečítaní rôznych diskusií a komentárov som bola pripravená skoro na všetko. Ale na môj vkus to bola až moc veľká avantgarda. Film ma neoslovil už pri štarte, mala som ho v pláne vypnúť..neskôr som sa začala mierne strácať v deji a nepomáhala mi ani postava Tonyho, ktorú hrali štyria herci. Divný film.

JONAS (2009) (seriál) odpad!

Odporní slizouni v hlavných úlohách. Dej úplne absentuje. Aby v každej možnej chvíli mladé kočky vyzdvihovali týchto troch zmrdov do nebies a boli z nich celé paf mi príde ako najväčší nonsens. Ešte horšie je na tom to, že bratia ospevujú aj sami seba. Príde a začne dávať aký je úžasný...Hudba mi trhá uši, mám chuť ich všetkých troch kopnúť do prdele. Ďalší level Hanny Hontany, len horší!

Desserts (1999)

Zaujímavé. Dlho som rozmýšľala, aká je pointa tohto dielka, potom som si ho pozrela ešte párkrát. Zakaždým som si bola istá, že chápem, čo mi chce Jeff Stark povedať. Ale potom som si prečítala názory iných ľudí na nete a pozrela si film ešte párkrát. A s každým novým zhliadnutím sa mi v hlave vyrojili nové a nové myšlienky(osud/ryby/?). Určite ho v budúcnosti vyhľadám znovu.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Idem cez izbu, v telke svalnatí Japonci skáčuci po všeliakých prekážkach. Idem inokedy cez izbu a zase Japonci(iní) skáču po prekážkach(iných). Z Ninja Warrioru som videla párkrát celú časť, ale nikdy ma nebavil. Zapnem si ho akurát, keď budem chcieť vidieť svalnaté telá z ďalekého východu a to nebude veľmi často

Upíří deníky (2009) (seriál)

Porovnávať Vampire Diaries, Twilight a True Blood je nezmyselné, to ako keby som mala porovnať spodné prádlo bavlnené, silónové a hodvábne, ale načo? Všetky 3 splnia svoj účel. Vampire diaries je priemerný teen seriál so všetkým čo k tomu patrí. Vsadenie do strednej školy, roztlieskávačky, športovci, preafektované blondínky, outsiderskí bratia, bezchybná hlavná hrdinka s make-upom už po zobudení, všetci sú až príliš krásni, aby som im to uverila, veď sa stačí pozrieť z okna. Otrepané, pedvídateľné, príliš americké..ozaj, zabudla by som na upírov(kvôli nim to predsa pozerám!)- klasicky, jeden dobrý, jeden zloduh, ktorého si musíte zamilovať. Nič prevratné, dostatočne ma to neoslnilo, občas nudilo. Čím som staršia, tým mám menšiu chuť ich pozerať a zápletka mi príde trápnejšia.

Pa a Pi (1986) (seriál)

Úplne najlepší seriál môjho detstva. Bezkonkurenčne! Pamätám si, ako som ešte s plienkou na zadku čakávala pred TV na tú najkrajšiu zvučku. Vždy som sa naplnila hlavu novými poznatkami a bežala som pomacheriť ku mame. Ách, koľko sentimentality aj po 15tich rokoch.:) Kiežby sa dalo vrátiť v čase, neváham ani minútu! Len ma mrzí, že naše deti budú odchované na dnešných hnusných animovaných seriáloch (česť výnimkám).

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Človek sa málokedy u TV-programov zasmeje, nie to ešte poučí. Pri Áno, šéfe! sa mi podarilo oboje. Je také ľahké sa zasmiať na výrokoch typu: „Tohle by normálně zabilo orla v letu, vole.“ alebo „Salát je suchej jak dědečkův skalp.“ Poučenie: variť si výlučne doma, lebo nikdy neviete, čo za indivíduum vám navarí všelijaké neidentifikovateľné, občas pokazené jedlo. Pán Pohlreich má tie správne nárory a výborne sa hodí do relácie tohto typu, keby som mala nefungujúcu reštiku, tak ho neváham zavolať. Sen: mať tak Zdeňka aspoň na deň doma a nebránila by som sa, keby mi aj navaril. :) Vole! To je mazec. Ty Vole!! Do Café Imperial určite raz zavítam. ;)

Absolventka (2009)

Nejdem sa rozložiť z nebíčkovo modrých očí Alexis Bledel. Neprirovnala by som film k jednohubke, ale k priemernému koláču. Polku zjete večer a polku si odložíte do chladničky na zajtra. Lenže tá nezjedená časť je na ďalší deň poriadne nechutná. Koláč má kvalitné a chutné ingrediencie, hlavne pre ženské publikum (postava Adama alebo Davida ♥). Na prvé zahryznutie je veľmi chutný, podľa vašich predstáv. Bohužiaľ, ďalšie sústa už nie sú také lahodné. S príchodom Rydeninho otca a pošahanej famílie sa mi začína zdvíhať žalúdok. Od filmu o absolventke sa stala sprostá rodinná (akože) komédia. Z masla sa stal margarín. Fuj. Kuchár na nás chcel asi ušetriť, nemal to robiť.