• Thriller

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

Tak ako sa mení doba, menia sa aj príbehy, obzvlášť vianočné. To čo stačilo nám dnes už neplatí....Pre mňa pekne zvládnuté a príjemné.

Tím tvrdší je pád (2021)

Odhliadnem od všetkých frustrácií dnešného sveta a budem kvitovať prevedenie ako vizuálne či hudobné. Veď máme dostatok titulov podobných...Hanební parchanti, Hotel Budapešť, tiež krivia históriu a tvorcovia ju podávajú po svojom...je to len iný pohľad. Ja som sa vedel odosobniť a sledovať dej a film ako je, až na pár chýb, ako oddychovka v pohode. A ak to niekomu nesadlo, nedivím sa.

Abstinent (2019)

Chápem všetkých, že ich príbeh príliš neoslovil. Mňa áno pretože som ho v skutočnosti prežil z podobne mladým chalanom nedávno. Avšak to prekliatie u nich bolo cez dedka a otca, ktorý mu napokon aj zomrel. Alkohol desivá droga a ničí všetko okolo nás. Práve preto som tomuto príbehu uveril, a je dobré, že hlavnú postavu hrá takmer dieťa. Málokedy okolie od seba odsúva alebo berie vážne práve pekných ľudí, akokeby im by sa to nemohlo stať. Samozrejme, veledielo to nie je, ale téma je aktuálna až moc...

Barbar Otto (2020)

Kto ešte takýto druh filmu nevidel, dozaista mu to dá niečo do života a myslím teda hlavne mladšiu generáciu. Námet, prevedenie vcelku zodpovedajúce rumunskej produkcii. Mňa tento film nezaujal ani nešokoval. Bolo tam príliš veľa vecí, ktoré už poznám z iných filmov. Pre mňa mierny podpriemer.

Ochránce - Ahoj tati (2021) (epizoda)

Takú emóciu som dávno nezažil, nedá sa inak ako za 5 a to by som dal viac. Zaujímavá téma, citlivé a zároveň pravdivé zobrazenie. Takto sa majú točiť seriály! Klobúk dole!

Bitva v ústí Šeldy (2020)

Film sa podaril. Dal nový dej - málo známy a preto ma to bavilo až dokonca. Absurdita je tu krásne ukázaná a je potrebné stále dookola opakovať čo vlastne vojna priniesla. Zlo, nenávisť, deštrukciu a smrť nevinných na oboch stranách. Tvorcovia sa nesústredili na zbytočnosti, stačili bojové scény a samozrejme depresívna hudba. Príbeh je presne tak surový akým bol vo vojne.

Ochránce - Veřejný nepřítel (2021) (epizoda)

Zatiaľ najlepší diel, a sledujeme jeden z najlepších seriálov poslednej doby bezpochyby! Dnes by som dal hodnotenie za 6 hviezdičiek!

Zpráva (2020)

Medveďou službou každého slovenského filmu je pompéznosť z akou sa prezentuje pred prvým premietaním. O tom čo všetko sa použilo a čo kto a kde...škoda. Tento snímok mal rozhodne naviac. Už aj 93 minútová stopáž filmový (knižný) dej výrazne skrátila na minimum. Knihu som čítal a tento zrýchlený dej bol naozaj skôr faktografia. Počin, ktorý sa dvom mladým ľuďom podaril mal mať svoju logickú pompéznosť. Nevieme ako sa spoznali, s kým tak trošku žili v koncentráku a nepoznáme ich pocity. Mohlo to byť natočené z pohľadu protagonistov. Scénam sa vcelku nič vytknúť nedá, no boli skôr minimalistické ako pioniersky tábor. Ak tento film porovnám z Colette, je to naozaj slabý priemer. Chýbali scény zo sonderkomanda, ale aj spaľovanie mimo pecí, no je toho viac čo mohlo naplniť tento naozaj drastický príbeh a dať mu ten správny rozmer. Samozrejme minimálne 120 minút. A samozrejme je dobré ak sa takéto filmy točia, no tvorcovia by mali viacť dbať na prípravu, pretože to potom vyzerá ako čaj zo studenej vody...

Vpád (2021) odpad!

Strašne zle natočené, Dobrodružstvá kriminalistiky sú oproti tomuto filmu zlatý poklad!

Ochránce - Andílek (2021) (epizoda)

Atraktívny seriál, výborne natočené a ani tento diel nesklamal...áno je to točené ako keby bez konca , bez pozícií kladné versus záporné, a tak to má byť, pretože tak vyzerá život... Lukáš Vaculík konečne hrá ako ho poznáme z nášho detstva!