johnny2005

Facebook: kultxcz

<< předchozí 1 2
    • 11.2.2015  21:40
    Robocop (2014)

Místo vtipu a drsné satiry jen nucená agitka prolnutá mizernými akčními scénami. Jak může toto a původní Verhoevenovu klasiku dělit jen 12 procent, to nepochopím.

• 8.2.2015  15:24

Poctivá, precizně stylizovaná duchařina, která po vzoru Šestého smyslu a Těch druhých pečlivě buduje napětí a nesnaží se vyděsit diváka jen lacinými audiovizuálními (d)efekty ve stylu moderních "amityville" hororů.

• 8.9.2014  03:56
    Extant (TV seriál) (2014)

Prvních pět epizod je taková lepší Artificial Intelligence, pak to začne být nuda k uzoufání, která jen odhalí, že Halle Berry se ani deset let po obdržení Oscara nenaučila hrát.

• 19.8.2014  16:19
    Tyran (TV seriál) (2014)

Na můj vkus strašlivě amatérské a nevěrohodné, korunované hereckými výkony, jež jsou čirá zoufalost. Pocit nenaplněného potenciálu je v tomto případě téměř nesnesitelný, když si uvědomíme, že seriál pochází od tvůrců, kteří stvořili Homeland.

• 19.8.2014  16:12
    Zločin (TV seriál) (2011)

První a třetí řada parádní, druhá slabší a čtvrtá odpad. Málokde v televizi však najdete tak dobrou atmosféru, takže pokud se chcete krapet napnout a na závěr si pobulet, zapněte si pilot, ten váš rozloží.

• 21.7.2014  21:18
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Vysoká škola machiavellištiny - výstižněji, než to napsal Lima, už to nesvedu. Za sebe hodnotím kladně rovněž ideologickou nezaujatost, které u takto politicky vypjatého projektu dozajista nebylo snadné dosáhnout. Kevin Spacey bravurně hraje vlivného, bezskrupulózního a, jak se brzy dozvíme, (všeho)schopného amerického kongresmana, do jehož postavy si i navzdory tomu dokážeme promítnout kdejakého, třebas i regionálního politika, kterého denně vidíme na záběrech v televizním zpravodajství. Co je ještě důležitější, ač ukecaná podívaná, všechno to má neskutečné tempo, náboj i vtip. Pokud se vám líbil The Wolf of Wall Street, tohle je to samé, jen z "druhé strany" barikády (uvozovky jsou záměrné).

• 4.4.2014  04:46

Ten film mě mentálně zmrzačil.

• 29.3.2014  21:39
    The After (TV film) (2014)

Chris Carter, duchovní otec Akt X a Millennia, po dlouhých letech zdánlivé nečinnosti vymyslel, napsal a natočil pilotní epizodu zbrusu nového seriálu. The After je mysteriózní drama s prvky science fiction, které sleduje blíže nespecifikovanou katastrofu v americké Kalifornii. Hlavními hrdiny je nesourodá skupinka vyděšených lidí, kteří se snaží s nově vzniklou post-apokalyptickou realitou co nejdůstojněji poprat. Jelikož mezi ně patří právník, klaun, začínající herečka, uprchlý trestanec, luxusní společnice a stará milionářka, asi chápete, že se jim to zrovna dvakrát nedaří. Po úprku z kolabujícího města, plného rabující a zmatené populace, se celá skupina dostane do přilehlých kalifornských lesů, kde, jak brzy sami zjistí, se dějí věci ještě mnohem divnější, než v centru hroutící se civilizace. Je samozřejmě zcela předčasné vynášet soudy nad kvalitou celého projektu, mohu-li hodnotit dle pilotní epizody, bude asi nejobtížnější nalézt si cestu k relativně velkému počtu ne zrovna charismatických hrdinů (pokud se vám to podařilo u seriálů jako Lost či The Walking Dead, mělo by vám to jít i zde). Kde naopak Chris Carter již tradičně boduje, to je budování atmosféry, která je (zvláště ke konci) mimořádně zlověstná. Post-apokalyptické drama samo o sobě dnes už samozřejmě nikoho nenadchne, nejspíš i proto katastrofickou událost Carter nijak blíže nepopisuje a věnuje se raději bizarní zápletce, která se rozehrává okolo skupinky "vyvolených". Jak to celé nakonec dopadne, na to si budeme muset počkat minimálně rok.

• 12.3.2014  03:00
    Kybernet (TV seriál) (1995)

Moje dětství, moje mládí. Jinak pozor, jednalo se o britskou produkci.

• 11.3.2014  00:44
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Seriál tak dobrý, že mě po dlouhých dvou letech donutil zplodit nový komentář. Osmidílná série sleduje vyšetřování dvojice louisianských detektivů, kteří během dlouhých sedmnácti let pátrají po sériovém vrahovi na horké půdě amerického Jihu. Ducha mnou milovaných Akt X připomíná zvláště tíživá atmosféra a ponurá zápletka, odehrávající se ve svébytném jižanském prostředí, které sehrávalo svoji neodmyslitelnou roli nejen v amerických dějinách, ale rovněž v kultuře a identitě amerického národa. Starobylé mýty původních obyvatel, hrůzy občanské války, dozvuky otroctví a rasové segregace, radikální protestantismus v rukou charismatických kazatelů, svět striptýzových barů, prostitutek a násilnických typů, satanské kulty, rituály a uzavřené komunity ve venkovských oblastech - pokud je cokoliv z tohoto vaším šálkem černočerné kávy, určitě vám True Detective zachutná. Příjemně skličující atmosféře dodávají svůj osobitý rozměr Matthew McConaughey a Woody Harrelson, kteří si celý seriál ukradli pro sebe. Tito dva pánové pro změnu Muldera a Scullyovou nepřipomínají ani zdálky - jeden druhého nesnesou a cestu k sobě si přes vzájemné projevy pohrdání hledají jen obtížně. Přesto vytvářejí jednu z nejsehranějších dvojic v seriálovém vesmíru. Bravo, těchto osmi hodin nelituji ani omylem.

• 1.5.2011  16:14
    Pobřežní hlídka (TV seriál) (1989)

Jen se koukněte, jak tam ty holky běhaj...

• 11.4.2011  18:36

Co to kur*a udělali s tím jeho rypákem? Krueger vypadá jako nějaká ohořelá brambora, navíc postrádá charisma, jakoukoliv "hloubku" a skoro nehláškuje. Předešlé Noční můry byly především o Kruegerovi samotném, nikoliv o bandě škaredých dětí. Takhle ne, přátelé, takhle ne...

• 11.4.2011  18:33

Když už nic, tak tvůrci Jasona alespoň nikterak výrazně neupozadili, jak se to stalo Kruegerovi v jeho remaku z roku 2010. Voorhees naštěstí stále má koule a lidské ovce kuchá jedna báseň.

• 8.1.2011  22:02

Bych toho malýho parchanta mlátil od rána do večera.

• 3.4.2010  15:28
    Neříkej mi majore! (1981)

Odpaďák jak hrom, nicméně uznávám, že jsem se u toho párkrát zachlámal.

• 14.3.2010  00:54
    Oprah show (TV pořad) (1986)

Odporná agitka, plná vřískajících, strašidelných lidí.

• 17.7.2009  17:46
    V pasti (2005)

Asi v polovině sledování mě děsně rozbolely koule a měl jsem sto chutí té mrše provrtat hlavu hřebíkama. Ellen Page nicméně jedinečná.

• 13.1.2008  14:26

Prvotřídní horor. Pokud zbožňujete hutnou atmosféru a pochyby, zda jste v realitě nebo ve snu, tento nenápadný mystery thriller si zamilujete. Bravo, Frantíci!

• 2.8.2007  23:21

Mou návštěvu kina bych okomentoval takto: přišel jsem, viděl jsem, chlámal jsem se jako prase!

• 18.3.2007  11:24
    Bojíte se tmy? (TV seriál) (1990)

Úplná blbost, ale také celé moje dětství. Nikdy nezapomenu na ta pondělní rána u Supermaxu.

• 2.2.2007  23:33
    Dogville (2003)

Nejkrásnější happy end v dějinách kinematografie.

• 3.1.2007  12:42
    Duch z počítače (TV film) (2004)

Ještě dnes si vzpomínám, jak strašně mě tento film před lety poznamenal.

• 31.12.2006  20:17
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Nechápu, jak mohli lidi vždycky fandit Jerrymu, té protivné a nesympatické kryse!

• 27.12.2006  20:54
    Tajuplný svět Alex Mackové (TV seriál) (1994)

Jasně, teďka už by to pro mě byla těžká uspávačka, ale když to dávali poprvé kdysi na Supermaxu a mně bylo devět, tak jsem to žral jak to prase žere šrot!

• 25.12.2006  00:15

To, co cítím k moderním českým pohádkám, by se dalo přirovnat k čiré nenávisti, ale Anděl Páně, snad kvůli vynikajícímu duu Trojan/Dvořák, na mě působil dost jinak a nutno říct, že dobře, vánočně a pohodově. Podruhé to už vidět nemusím, ale jako odreagovačka na hodinu a půl to zlé není.

• 14.12.2006  01:50
    Jackass 2 (2006)

Totální bomba! Jednička mě před čtyřmi lety velmi mile překvapila a byla důvodem, proč jsem si sehnal kompletní Jackass MTV seriál. Number Two je další nadupané dobrodružství této sebedestruktivní bandy a závěrečná "muzikálová" scéna mě doslova srazila ze židle. Vážně bomba! Druhému filmu, který vznikl až několik let poté, co Jackass v TV skončili, bych pak jen doporučil méně nechutných scének, kterých oproti původnímu snímku rapidně přibylo.

• 19.11.2006  23:21

Greengrassovo režijní mistrovství jde ruku v ruce s jeho sázkou na neznámé herce. Mezi jednotlivými pasažéry letounu nenajdeme žádnou hollywoodskou tvář, která by byla při sledování filmu jedině rušivým elementem. Všichni herci zvládají své role na výbornou a vás ani na minutu nenapadne pochybovat o tom, že právě sledujete skutečné momenty z dramatického únosu. To samé se týká únosců letadla. Nejsou to žádní démoni či nesmrtelné bytosti, jsou to lidé z masa a kostí, dýchající, vyděšení k smrti, neustále se modlící ke svému Bohu, o jehož existenci jsou tolik přesvědčeni. Během sledování se tak možná přistihnete při tom, že budete litovat nejen oběti, ale i vrahy, kteří si lítost, falešně přesvědčeni svou vírou o vstupu do života věčného zmrzačením a zabitím co největšího počtu nevinných, dost možná zaslouží. 11. září se stalo synonymem teroru a let 93 je v očích mnohých považován za pozoruhodnou ukázku boje proti němu. Paul Greengrass složil těmto lidem, prvním, kteří se toho dne podívali do očí nové hrozbě, pozoruhodnou, krásnou a mrazivou poctu.

• 25.10.2006  11:36

Columbovi jsem totálně podlehl - a to i přes ono opakující se schéma v každém díle. Nebudu hodnotit všechny epizody, píšu verdikt jen k té úplně první. Hodnocení by stejně jen málokdy spadlo na nějaké tři hvězdičky. Tento seriál si zkrátka po celou dobu vysílání držel vysokou úroveň a velmi mě potěšilo i jeho opětovné sledování, když jsem si některé z dílů zapnul teď v roce 2006. Bravo poručíku!

• 16.10.2006  19:11

Opravdu syrově podaná válečná hrůza bez jediného výstřelu či exploze. Nikdy jsem u filmu s podobným tématem neměl tolik sevřené hrdlo.

• 16.10.2006  18:55
    Big Lebowski (1998)

"To máte jinýho chlapa, já jsem Dude, chlape!" Tak tato věta to všechno odstartuje - velkolepý příběh o jednom velkým pohodáři, pochcanym tepichu a zkurvenym Vietnamu. Lepší komedii jsem v životě neviděl. Životní role pro Jeffa Bridgese a především Johna Goodmana.

<< předchozí 1 2