Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Horor

Poslední recenze (74)

plakát

Matrix Resurrections (2021) 

Free. Your. Mind. Když jsem seděl na druhé projekci, došlo mi, jak moc mě ten film baví. V dnešní době, kdy Netflix, HBO Go, Amazon Prime a celý slavný Disney chrlí jeden generický snímek za druhým, jsem byl rád, že se najde ještě někdo, kdo má odvahu jít proti proudu, nebát se riskovat a zkusit se podívat na 20 let starý materiál z jiný perspektivy. Reloaded a Revolutions mám pořád rád, ale z celé té obsáhlé mytologie vlastně pracují jenom s tím, že stroje jsou špatné a je nutné je porazit. V pohodě, nic proti. Resurrections naopak otevírá spoustu jiných témat (stroje už jdou proti sobě, najdou se i takoví, kteří nechtějí ven z Matrixu, Neo/Thomas jako zlomený antihrdina, Bugs jako geek toužící po svém velkém příběhu...) a se samotným světem Matrixu si hraje lépe než dva předchůdci. Viz. třeba ještě návaznost na Animatrix a povídku Matriculated. Vyprávění je fajn, je vidět, že Mitchell přispěl svojí rukou k dílu a před očima se zhmotňují literární proudy posledních 50 let od postmodernismu (Pynchon bledne závistí) až k samotné dekonstrukci (Derrida a jeho binární opozice vrní blahem). Buď vám to sedne, nebo ne. Nic mezi asi není. Ale ve srovnání s různými pokračováními a zakončováními jiných filmových sérii je to skoro zlato. Chvílema pro někoho možná kočičí, ale účel splňující.

plakát

Rocketman (2019) 

Na českém plakátu je napsáno "Taron Egerton je Elton John". A ten plakát nelže. Eltona hraje s respektem, nepřehrává a nedělá z něj zbytečnou karikaturu. Rocketman je poctivě natočený film s excelentními hudebními čísly, srdcem a především s hlavou vztyčenou. Jasně, linky s učitelkou klavíru a babičkou by mohly být více dotažené, ale jednalo by se o zbytečné babrání se v detailech, jelikož ve srovnání s podobnými tituly se pořád jedná o žánrové zlato. Snímek často tne do živého, zabolí a ukazuje nepříliš hezké věci, což většina lidí v kině vidět nechce. (Hlavně se bavit a nepřemýšlet!) Proto sláva tvůrcům, kteří se v mainstreamové produkci ještě stále nebojí jít jiným směrem. Zúčastněným držím palce na všechny možné ceny a nominace.

plakát

Predátor: Evoluce (2018) 

Bohužel si letos nevybavím žádný film, který byl natočen velkým studiem a který dosahuje kvalit filmů, jež vyprodukovala nezávislá studia, případně ne přímo hollywoodská. V novém Predátorovi mi nevadní komediálně-akční ráz filmu, ale jak píší ostatní, tak "scénaristické" případně "střihačské" řemeslo bylo svěřeno lidem s Aspergerem, případně Tourettem. O problémech snímku už psali povolanější, ale skutečně mě zajímá, jestli při představení finálního produktu všem těm CEO kdesi za velkou louží připadá film jako je nový Predátor OK. Zda jim nevadí, že je to celý blbost a zda jim dochází, že průměrná akce a přijatelný sympaťák v hlavní roli to nezachrání. Jestli ano, tak se v dohledné době opravdu nemáme na co těšit.

Poslední hodnocení (1 607)

Jiný člověk (2024)

06.07.2024

Benzínová duha (2023)

06.07.2024

Dívka s jehlicí (2024)

06.07.2024

Až na věky (2024)

05.07.2024

Zahradníkův rok (2024)

04.07.2024

Světýlka (2024)

04.07.2024

Stepní vlk (2024)

04.07.2024

tata_bojs.doc (2024)

03.07.2024

Kneecap (2024)

03.07.2024

Reklama

Poslední deníček (1)

10. bod

WOW! Jubilejní desátý bod! Thank you, user :-)