Truman Show (1998)

Pro mě jeden z nejlepších filmů té doby. Rozhodně jeden z nejoriginálnějších. Můžu ho vidět stokrát, a nenajdu snad jedinou chybu... Smekám. Smekám před vizuální stránkou, vůbec nápadem, který mi připadá až geniálně jednoduchý. Ale dokonalý. Před vypointovánim a emoční gradací filmu. Rád se zase někdy podívám znovu :)

Stav milosti (1990)

Pro mě osobně se jedná o jednu z nejlepších gangsterek, kterou jsem kdy viděl. Film ještě vyzdvihuje výborné herecké obsazení a výtečná kamera, kterou si divák obzvlášť užije v závěrečné "slow-motion" části. Kdo má rád filmy podobného ražení, měl by Stav milosti určitě vidět. 90%

Pérák a SS (1946)

Péráka, jako mýty opředenou postavu jsem znal. Ovšem netušil jsem, že o něm existuje takový příjemný krátký film. Těch 13 minut rozhodně stojí za vidění ;) 85%

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Pro mě osobně jeden z nejlepších seriálů zabívající se touto tématikou. Některé dily bych sice vynechal, ale žádný není tak ššpatný, že by se na něj nedalo koukat. Seriál neřeší do hloubky charaktery postav, řeší případy. To je mi sympatické. Snad jediné co bych vytknul je někdy nereálné používání techniky. Třeba zaostřid obraz z úrůmyslové kamery po 8mi násobném zvětšení tak, že není patrné skoro žádné rozpixelování. Rozmazaný otisk seskládat do normálního atp. Jinak vše v pořádku. 85%.

Matka noc (1996)

Howard W. Capmbell Jr. (Nick Nolte) narozen v Americe, žijící polovinu svého života v nacistickém německu a pak opět ve Spojených státech, je hlavní postavou adaptace Vonnegutova románu Matka noc. Howard se jako malý chlapec dostane do Hitlerem ovládaného Německa kde vyroste, započne svoji kariéru spisovatele, zamiluje se a ožení se. Později je kontaktován pracovníkem americké vlády (John Goodman) s nabídkou práce špiona. Všechno ale nedopadne tak jak by mělo, vlastně vůbec nic. Howard je namísto hrdiny považován za zrůdu hodnou trestu smrti. Namísto uznání se k němu svět zkrátka otočí zády a sám nemá jak dokázat svojí nevinu. Hodně zajímavý snímek s výborným hereckým obsazením. Nick Nolte ve své, alespoň pro mě, nejlepší roli, tradičně výborný John Goodman či mladá Kirsten Dunst se svou krátkou, ale profesionální rolí. Všem, kteří mají rádi Kurta Vonneguta Jr. tento snímek doporučuji, jelikož se jedná o hodně zdařilé zpracování knižní předlohy. 90%.

Čekej do tmy (1967)

Docela dlouho jsem tenhle film nechával ležet, než jsem se k němu dostal a rozhodl se, že si ho pustím. Příběh slepé ženy, která si do svého vlastního bytu postupně pustí vrahy. Po té co zjistí, že mají navrch, vydávají se za různé postavy a hrají tak zajímavou divadelní hru, která je nakonec odhalena. Za perfektní thriller dávám 95%

25. hodina (2002)

Slušný filmový zážitek. Výborný Edward Norton, Philip Seymour Hoffman, Barry Pepper a Brian Cox ve snímku vyprávějící příběh bývalého drogového Dealera. Sotva co začal sekat dobrotu, je chycen a má ponechán jeden den, než nastoupí k výkonu trestu. 85%

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Hodně originální snímek, o kterém si ani nejsem jist kam ho zařadit, natož jak ho pořádně popsat. Každopádně stojí za vidění. 90%

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Tenhle film jsem měl už pár led doma a než jsem se k němu dostal, trvalo to dlouho. Pro mě docela atipický, za to opět výborný Jarmusch. Zkrátka, trochu jiná gangsterka. 92%

Mrtvý muž (1995)

Hodně silný snímek! Před Jarmuschem už po několikáté smekám. Je to snímek, který uběhne snad rychleji, než by si člověk přál. Snímek, nad kterým přemýšlíte až po jeho skončení a zatím co běží, užíváte si pouť mrtvého muže. 95%