mdouglas

Francie
react developer

homepage

• 3.8.2009  16:19

Jeden z mých nejoblíbenějších Allenových snímků. Inteligentní zábava, výborné herecké výkony a až absurdní scénář :) 90%

• 3.8.2009  16:18

Městem se prochází vrah, nikdo neví kdo jím ve skutečnosti je. Woody Allen je probuzen, má nastoupit k domobraně. Nikdo mu ovšem nesdělí co má dělat, ke komu se má přidat. Potuluje se tak zmatený městem až je postupně považován za vraha. Legračně vážný Woody ve výborném snímku plném stínů a mlhy. 90%

• 3.8.2009  16:16

Výborná bláznivá Allenovka. Celkem normální nápad doveden k dokonalosti množstvím gegů, které převážně spočívají v Allenově nerozvážnosti a nervozitě. 90%

• 3.8.2009  16:14

Knížku jsem nečetl, ale asi se do ní brzy pustím. Snímek mě zaujal. Dokáže si člověka zaujmout a udržet. Starý dobrý špionážní snímek. 85%

• 3.8.2009  16:12

Klasika a jeden z nejlepších filmů tohoto žánru. Film jsem viděl asi po 7mi letech a zácěrečnou scénu jsem měl stále v paměti. 92%

• 3.8.2009  16:12

Výtečný snímek, který by měl každý vidět. Ani nevím co pořádně psát :) Každopádně výtečný Smolík, výtečný děj který si diváka udrží od začátku do konce a spousta dalších věcí. 92%

• 3.8.2009  15:51

Pro mě je tento film druhým Fargem, akorát s trošku jinak stavěným scénářem. Závěr mi navíc připomíná do určité míry knížku O Myších a Lidech od Johna Steinbecka. Popravdě řečeno se mi ale film líbil zhruba stejně jako Fargo, ačkoli jsem ho viděl až po něm. 95%

• 3.8.2009  15:50

Na prvotinu hodně slušný kousek. Pro mě dobré herecké výkony, místy docela hustá atmosféra a kvalitní příběh. 84%

Záskok (1994)

Hudsucker Proxy. To je snímek, který jsem viděl od Coenů jako úplně poslední. Moje reakce? Byl jsem nadšen. Jako kdyby se Ethan a Joel oženili s Timem Burtonem. Alespoň tak na mě celý film dýchal. Navíc k tomu takový příběh, který jsem ani nečekal. Výborné vtipy. Hodně mě pobavila část v "útrobách" firmy ze začátku :) Další výbornou věcí bylo "You know for kids". Ani mi nedošlo o co se jedná, protože jsem předtím neviděl přebal filmu. Nevadil mi ani happy end. Nějak mi k tomu prostě sedl. Těch 111 minut mi uteklo tak rychle, že jsem si na konci, krom naprosté spokojenosti, řekl: "to už je konec?" Podivuju se 77% a za sebe dávám 90%.

Big Lebowski (1998)

Jakožto velký fanoušek a obdivovatel práce bratrů Coenů mi nemohl uniknout ani tento snímek. Sám ho řadím do té lepší poloviny co autorská dvojice stihla doposud vyplodit. Ovšem klasicky absurdní Coenovský příběh ve stylu murphyho zákona "vše co se může pokazit, pokazí se" není to jediné co mě na filmu fascinuje. Stejnou měrou mě naprosto oslňuje kamera. Každý záběr je kompozičně výborný, z každého by se dala udělat fotografie. To ovšem ocení divák buď v kině, nebo pokud si sežene film na BlueRay, jak jsem nedávno udělal. Další věcí je krásná hudba, jemný humor a dojemný konec. Na tento film se mohu dívat znovu a znovu a nikdy mě snad neomrzí. Naopak, na kvalitě u mě roste. 95%. Zajímavost: Franzovu přítelkyni (nihilistku), která si nechala uříznou malíček kvůli výkupnému, hraje Aimee Mann. Americká zpěvačka, jejíž hudbu můžete slyšet třeba ve filmu Magnolia [--] Při placení nákupu Dude vypisuje na šek částku 0.69 centů a datum 11. září 1991. O 18 minut později mu ale domácí říká, že zítra už je 10., kvůli zaplacení nájmu. [--] Donny nemá na bowlingu nikdy košili se svým jménem. [--] Dude ninkdy nenosí ve filmu ponožky [--] V obou případech, kdy si dojdou pro Dudea Treehornovi gorili, mají oba dva stejné oblečení.

• 30.8.2008  00:39

Trio z Belleville je asi můj nejoblíbenější animák s neopakovatelným rukopisem. Někomu možná příběh připadá jednoduchý a pokládá to za negativum. Mě naopak ta jednoduchost sedí spolu s takovou poetičností. 91%

• 30.8.2008  00:12
    (1998)

Hodně efektní a silný snímek. Plno existenciálních pravd a zajímavých úvah. Diváka určitě zaujme výborná kamera a vůbez zpracování obrazu. Jeho syrovost, kontrastnost, špinavost. Zajímavá hudba, která přesně pasuje k snímku tohoto ražení. Pokud bych měl film k někomu připodobnit, byl by to asi David Lynch. Vřele doporučuji! 98%

• 7.8.2008  11:18
    Futurama (TV seriál) (1999)

Seriál pro mě o hvězdičku lepší než Simpsonovi. I tím, že byl utnut, čímž nedošlo ke vzniku nekvalitních dílů. Výborný sci-fi seriál, využívající odkazů na spoustu seriálů a filmů ze stejné žánrové skupiny. Znát to, čeho seriál využívá, je podle mě jeden z předpokladů jak si ho řádně užít. Co mě hodně naštvalo, je dabing do češtiny. V originále s titulkama je zážitek o 100% větší. 95%

• 6.8.2008  15:55
    Fargo (1996)

Hodně povedený a pro mě asi nejlepší snímek z dílny bratrů Coenů. Výtečná kamera, brilantní herecké výkony, skvělý příběh. Fargo je pro mě opět jeden z filmů, na který se mohu koukat pořád dokola a stále mě baví. Úžasná zimní atmosféra mě k němu táhne stále zpátky. 95%

• 6.8.2008  15:51

Tenhle film má atmosféru, má styl, má i myšlenku. Tenhle film má formálně to, co od dobré Coenovky očekávám. Přesto mi tam něco chybí. Film jsem viděl už asi 5x a stále netuším co by to mohlo být. Každopádně se mi film líbí dost. O tom žádná. 82%.

• 28.12.2016  12:29
    Pustina (TV seriál) (2016)

Na české poměry určitě nadprůměrný seriál. Co určitě stojí za vyzdvihnutí a co jde ještě víš, než jen někam k nadprůměru, je kamera a díky ní tvořené úžasnné, kompozičně dokonale zvládnuté, záběry. Ani za herecké výkony, výbornou ponurou atmosféru či výběr lokací se tento počin nemusí stydět. Ne všechno kolem Pustiny je ovšem dokonalé. Několik věcí mě trošku zklamalo. Asi to nejzásadnější je rozuzlení celého pátrání po pachateli, ke kterému dojde v postatě jen tak zázrakem, respektive na to jak je pomalu rozvíjen děj, na snahu o budování vedlejších dějových linií přes 8 dílů, nemuselo k rozuzlení dojít během posledního dílu, natož během posledních cca 30 minut. Vedlejší dějové linie jsou další věc, ne všechny byly za mě dostatečně využité. Jinak řečeno, nemuseli v seriálu vůbec být. Třeba by se tim i zamezilo místy zbytečné roztahanosti a zbyl by prostor pro linii hlavní. Každopádně se jedná o kvalitní seriál, který stojí za to vidět. Netvrdil bych, že se nutně jedná o seriál desetiletí, nebo že je to to nejlepší co v seriálové tvorbě za dlouhou dobu vzniklo. Pravda, moc konkurentů se nenajde, ale třeba takový Cirkus Bukowski se může relativně klidně s Pustinou srovnávat.

• 26.5.2013  15:39

Dobře zpracovaný dokument, který celkem komplexně popisuje vnznik a vývoj korejského konfliktu.

• 13.4.2013  14:20
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

Je trošku škoda, že jsou zde všechny filmy v rámci cyklu dohromady. Je totiž obtížné hodnotit všechno najednou. Z mého pohledu se ale jedná o jeden z nejlepších filmových projektů co u nás vznikl. Až mě to překvapilo. Jednotlivé díly bych hodnotil následovně: 1. Pod hladinou: Film na téma rodičovství s výborným hereckým obsazením, který nějak tak pomalu ubíhá. Děj není nikam "násilně" tlačen, zároveň se ani nevleče. 85%. 2. Lež má rozbité auto: Z ceké serie filmů je tenhle asi nejodlehčenější a zároveň postaven na nejmenší lži. Velké plus je poměrně dobře vybraný dětský herec. Zrovna na dětské herce jsme měli podle mě posledních 15 let dost smůlu. 70%. 3. Druhý dech: Jedná se sice o film na téma, které bylo zpracované už x krát a možná i mnohokrát lépe. Na druhou stranu je film dobře herecky obsazen, děj slušně ubíhá. (spoiler!) Co mi trošku vadilo je happy end. Kdyby vše skončilo scénou, kdy se octne bez domova, možná bych byl radši. 70%. 4. Hvězdička: Asi nejslabší počin. Téma samo o sobě by to mohlo být zajímavé, pokud by bylo uvěřitelně zpracované. Jediné, co tenhle film drží nad vodou jsou herci, jinak se to celý řadí spíš k lepší český seriálový tvorbě. 45%. 5. Klukovina: Vděčné, přesto závažné a dobře zpracované téma. Také spolu s prvním dílem nejlepší záležitost celé serie. Co mě hodně překvapilo je, že jsou všichni dětští herci naprosto uvěřitelní a snad poprvé to nevypadá, že jim psal scénář člověk, který je o 2 generace starší. 80% 6. Chromozom: Opět, dobré herecké obsazení, včetně dětských herců. Dobře konstruovaný příběh, dobrá kamera. Navíc poměrně otevřený konec (i když, pro diváka který si dá 1 + 2 dohromady zas tak otevřený neni). 70% 7. Čistá práce: Obdobné téma, jako u třetího dílu. V tomto případě je však všechno nějak tak uvěřitelnější a normálnímu člověku i bližší. Jestliže u filmu Druhý dech byla nosnou myšlenkou ztráta práce (na vysoké pozici), odcizení se od reality a následná ztráta rodiny i majetku, tady je to podle mě podstatně intimnější v tom, že je příběh založen na nespravedlnosti, rodina, které se vše týká žije v podstatě od výplaty k výplatě a výpadek příjmu jí nakonec dost zničí. U Druhého dechu jsem postrádal otevřený konec. Zde se mi ho dostává v daleko větší míře, než jakou jsem čekal. 75%.

• 6.3.2013  21:16

Klasický, ale výborný francouzský film s Delonem v asi nejlepší formě. Spolu s filmem "Dva muži ve městě" je to pro mě asi nejlepší, co jsem s ním viděl.

• 6.3.2013  21:13
    Pan Klein (1976)

Možná je můj pohled na film zakalen tím, že staré francouzské filmy jednoduše miluju. Každopádně i přes delší stopáž stojí za vidění, ač by mu zkrácení o pár minut neuškodilo. Celá atmosféra filmu se nese v duchu nejistoty, postupně narůstající zmatenosti, strachu, beznaděje a smutku. Snad jediné, co bych filmu vytknul je trošku větší roztahanost a tím i narůstající šance, že finální část zapadne a nevyzní tak, jak by vyznět měla, nebo mohla. 78%

• 6.3.2013  20:56

Zajímavý vhled do jedné z nejstřeženějších a nejtvrdších věznic v USA. Dokument je primárně zaměřen na 3 vězně, a několik strážců. Jinak ale postihuje celý systém fungování věznice a líčí pravidla přežití, která by byla pro většinu z nás naprosto nepodstoupitelná. Patrně by ani nikdo z nás dlouho nepřežil. 75%

• 7.11.2012  23:20

Dokument, který sice nepřináší žádný hlubší pohled na problematiku, kterou se zabývá. Obsahově jde v podstatě o souhrn všech možných veřejně dostupných informací. Svojí hodnotu ale určitě má. Má jí i v tom, že nehraje primárně na emoce, jak by se u dokumentu jdoucí po tématu válečných zločinů dalo očekávat.

• 25.10.2012  15:25

První polovina dokumentu sice utíká velmi pomalu, ale nakonec jsem s tím neměl žádný velký problém. Každopádně mě hodně zaujala kompozice jednotlivých záběrů, střih a nakonec to, že je vše točeno na film a i to, že je to ze záběrů nádherně cítit.

• 23.10.2012  22:22

Argument jednostranosti, který se tu tak často vyskytuje mi připadá poněkud nepromyšlený. Jednostranost mi vadí třeba u dokumentu typu Uloupené Kosovo, kde to celý počit absolutně degraduje. Tady ovšem nevím, co by mělo být právě z té druhé strany? Nějaká obhajoba? Nebo, že někdo jiný dělal taky něco špatně? To, že dokument hodně hraje na city, je naléhavý, to beru jako něco, co mu ubírá na objektivnosti (resp. na jejím dojmu). Ovšem, na druhou stranu, u dokumentů o komunistických, nacistických zvěrstvech mě to ani moc netrápí a neberu to jako příliš velkou vadu na kráse.

• 23.3.2012  18:17
    Kristus v Riu (TV film) (2005)

Velmi zajímavý dokument, o stavbě, vnímání, poselství největší sochy světa. Krista, shlížejícího z hory Corcovado na Rio de Jainero a na širý oceán. Rozhodně stojí za vidění. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10120934998-kristus-v-riu/21238255089/

• 29.11.2011  02:39

Další poctivý francouzský snímek ze zlaté éry. Tenhle film je ukázkou poctivé vyšetřovací práce jednoho inspektora, jehož, jak jinak než výborně, hraje Lino Ventura. Lino je na počátku filmu uklizen na obvodní policejní stanici, kde se zabývá podřadnou prací. Zatýkáním pedofilů spolu s přidělenou volavkou, půvabnou a citlivou, Marlene Jobert. Vzhledem k tomu, že je Lino přeci jen dobrým vyšetřovatelem, je mu přidělem případ dlouhá léta se skrývajícího svědka ve velmi dúležitém případě. Moc příjemný, leč smutný film odehrávající se převážně na pařížských předměstích...

• 28.11.2011  18:52

Příjemný snímek s výborným Venturou. Klasická francouzská kriminálka odehrávající se v předvolebním období. Děj je stavěn na propletení politiky, předvolebního souboje a policie s organizovaným zločinem. A velmi mě potěšil konec :) 80%

• 25.11.2011  19:31
    Horko (1984)

Zajímavý počin. Upřímě jsem podle žánrového zařazení čekal něco trošku 'vážnějšího'. Jinak ale spokojenost. Každou chvíli jsem přestával tušit, co se bude dít dál a byl jsem překvapen a pobaven tím, co se pak stalo. 75% a mezi to žánrové zařazení bych přidal ještě komedie.

• 31.8.2011  21:37

Čekal jsem asii úplně něco jiného. Čekal jsem obecně to, jak v zakázané zoně žijí lidé, kteří buď neodešli, nebo se vrátili. Nakonec je to vesměs o životě zvířat, o tom jak se postupně příroda vypořádává s tragédií, vztahující se k tomuto místu. Ale jsem spokojen s tím, co jsem nakonec viděl. Osobně mi připadá takto pojatý dokument hodně zajímavý. Ať už je to téma, či velmi zajímavé záběry. Zároveň, po přečtení komentáře Yokiho, mě docela mrazí z toho, že se člověk takhle dokáže chovat k něčemu, co už jednou zlikvidoval...

• 12.8.2011  20:04

Osobně se divím, že u dokumenu tohoto rázů dá někdo jako hodnocení odpad. Ale budiž, každého názor. Jinak formátem (relativní jednoduchostí a délkou) mi připadá ideální, třeba pro promítání na základních školách atp. A ani pro mě, který jsem ze základní školy už dávno pryč, má dostatečnou hodnotu a jsem rád, že se takovéto dokumenty natáčejí. 70%