Terry Noonan (Sean Penn) se po deseti letech vrací domů do New Yorku, do irské čtvrti Hell´s Kitchen. Brzy se dává dohromady s kamarádem z dětství Jackiem Flannerym (Gary Oldman), který je členem irského mafiánského gangu, vedeného jeho bratrem Frankiem Flannerym (Ed Harris). Bratři Terryho najmou jako vymahače dluhů. Nikdo z nich ale netuší, že Terry je policistou. (Magic Box)

Fiftis

Výborný mafiánsky film, ktorý dokázal, že dobrý mafiánsky film môže byť aj bez častého popravovania a strieľania. Najlepší herecký výkon určite Gary Oldman ktorý všetkých zatienil. Z Eda Harrisa ide strach a z mladučkej Robin Wright sexepíl ako sviňa. Príbeh je kvalitný, plottwist prekvapí. Neznámy Phil Joanou odviedol v réžií prekvapujúco skvelú robotu a ešte viac je prekvapivé, že film nezískal žiadne ocenenia. Snímka je sprevádzaná veľmi slušivým hudobným sprievodom od Ennioa Morriconeho. Ľutujem, že sa ku mne film nedostal skôr v mojom detstve, keď som si často požičiaval VHS kazety. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,911,542Tržby Celosvetovo $-║ Taký menoslov u filmu vidím vždy rád ale nemám rád keď sa len špacírujú po pľace bez toho aby niečo záživné ponúkli divákovi, strašná dejová sucharina, nehybná. Po prvej hodinke som bol taký znudení, že som to radšej vzdal. /20%/ ()

nascendi

Hľadal som, čo nové tento film priniesol. Márne. Sean Penn mi pripadal kŕčovitý, Ed Harris je typologicky skôr vojak, než mafián a tak mi ostáva iba Gary Oldman, ktorý mafiánskeho magora zahral presvedčivo. Príbeh sa ničím nevymyká z rámca daného jeho predchodcami a na obdivovanie striekajúcej krvi pri záverečnej strieľačke som už starý. Aj tie tri hviezdičky som dal preto, aby som "milovníkom žánru" nepokazil skóre. ()

Figu

Ze Stavu milosti po pár minutách přímo tryská velkej podvod, špína a krapet té prolité krve! Navíc co herec, to celebritka, takže mejdlo může začít! Robin Wright je hezounká, že si člověk říká, škoda, že stárnem, páč hodit na ní oko v devadesátkách stálo určitě za to. No a to co tady předvádí mistr pan Gary Oldman, to je minimálně na flašku Republicy za zlatej rám! Ostatně, on když se do svojí role pustí, vždycky to šíleně moc přidá na kvalitě filmu! 75% ()

mm13

Niečo tu nehrá. John Woo mal za sebou v roku 1990 dvojicu Lepších zajtraškov, Killera a práve točil Bullet In The Head. Ako je potom možné, že Stav milosti z roku 1990 akoby vypadol napríklad aj práve z jeho kinematografie? Príliš skoro. Náhoda alebo Woo nestíhal tri filmy ročne, tak poskytol námet vlastne doteraz neznámemu Philovi Joanou? Pretože byť toto ázijský film, je dnes z neho klasika. No! - a tá záverečná prestrelka... Ľudkovia drahí, ten Joanou musel filmové pnutie na ďalekom východe sledovať od najúplnejších začiatkov, nie až keď sa narodil Hard Boiled. Inak si to nedokážem vysvetliť... Škoda iba typovo nevhodne obsadeného Eda Harrisa, ktorý sa snaží veľmi preveľmi, ale vadiť mi prestal až pri druhom pozeraní, keď už som vedel koľká bije a sústredil sa na iné. ()

• David Rabe spolupracoval na scénáři, avšak není zmíněn v titulcích. (D3VIL)
  • Slovo "fuck" zazní ve filmu 210x. (D3VIL)
  • Ve scéně, kde Jackie představuje svou přítelkyni Terrymu, můžeme v pozadí slyšet hudbu U2. Režisér Phil Joanou pro U2 zpracoval video k singlu "One" a režíroval film z prostředí jejich živého koncertu U2: Rattle and Hum. (D3VIL)