Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

Nějak tak přemýšlím jaká hra od Cimrmanů se mi líbí nejvíce a jaká nejméně. Pro nejhorší hru mám jasného adepta. To je Afrika. Slyšel jsem jí dvakrát a vůbec mě nebavila. Ty co si pouštím nejčastěji budou asi Vyšetřování vraždy v saloním kupé, Vyšetřování ztráty třídní knihy, Blaník, Švestka, Hospoda na mítince a právě Dlouhý, široký a bistrozraký. --- JÁ JSEM S OBREM HOVOŘIL. TADY SEDĚL, JAK SEDÍŠ TY. TY, TY A TY. tADY VŠUDE SEDĚL...JÁ JSEM MU TO SAMOZŘEJMĚ VYTKL, JÁ JSEM MU TO ŘEKL PŘÍMO. PODÍVEJ SE KOLODĚJI, JÁ TO VŠECHNO VÍM, ALE PROSÍMTĚ, NEDUPEJ. JSI SNAD KRÁLÍK KOLODĚJI? TAKHLE JSEM SE HO PŘÍMO ZEPTAL. JSI SNAD KRÁÁLIK? A ON ODPOVĚDĚL, ŽE NE. ... :)) --- ASI SI DĚTI ŘÍKÁTE, KDE MÁM DVA SVÉ DRUHY? KAMPAK SE ASI, TI ČERCHMANTI, PODĚLI? NIKAM SE NEPODĚLI, DĚTI, UMŘELI! --- 90%

Dotkni se ohně (2006)

Nebyl by to špatný snímek, pokud by ho v mých očích docela hodně nesrazil na lopatky závěr. 60%

Jesus Camp (2006)

Tak u tohoto dokumentárního snímku jsem hodně valil bulvy k čemu všemu jsou lidi svolní. Nakolik jsou schopni se nechat ovládat někým jiným v domění, že tím slouží bohu. Hodně silné kafe. 80%

Nabít a zabít (2006)

Dobe započatý film, který se v průběhu dostává k podprůměrnému příběhu. 55%

Osm statečných (2006)

Tenhle film mi dost nesedl. Pro mě je to klasický americký dobrodružný film směřovaný na většinové divactvo. Tím neříkám, že by americké filmy byly špatné, ale tohle podle mě ano. 35%

Paříži, miluji Tě (2006)

Jako celek to na mě působilo celkem dobře. Kdyby měli samostatně fungovat i jednotlivé příběhy, ne všechny by u mě uspěli. -------- 1. Monmartre (Bruno Podalydès) - Povídka, která toho moc neříká, ale má své úsměvné momenty. Tuhle bych řadil spíš k těm slabším. 50% --- 2. Quais de Seine (Gurinder Chadha) - Druhý segment z mozaiky sleduje na krátkém příběhu přistěhovalce v Paříži. Rozhodně má hlubší myšlenku než jemu předcházející. 70%. --- 3. Le Marais (Gus van Sant) - Krátký, nic moc neříkající, ale docela dobře koukatelný filmeček diceka dobře kamerově něvazujícící na další část. 60%. --- 4. Tuileries (Joel & Ethan Coen) - Další díl do skládačky odehrávající se v pařížském metru. Jednoduchý. ale provedením povedený nápad. Naví se Stevem Buscemim :)) 75%. --- 5. Loin du 16éme (Walter Salles a Daniela Thomas) - Docela příjemná podívaná s hezkým nápadem. 75% --- 6. Porte de choisy (Christopger Doyle) - Tohle krátké prapodivné dílko jsem vůbec nepochopil. 15% --- 7. Bastille (Isabel Coixet) - Pro mě moc příjjemné dílko. Celou dobu jsem držel úsměv na tváři. I během toho konce (který tam už úplně nemusel být). --- 8. Place des victories (Nobuhiro Suwa) - Další ze silnější článků této skládačky. Docela smutně dýchající příběh o ztrátě blízkého. O uchylování se do jiných světů, o přijetí pravdy... 72% --- 9. Tour Eiffel (Sylvian Chomet) - Pro mě asi nejoriginálnější část. Příběh dvou mimů, svojí němotou mi skoro připomínající Trio z Belville. 90% --- 10. Parc Monceau (Alfonso Cuaron) - Docela hezký kraťas s pro mě nečekaným koncem :) 63% --- 11. Quartier des enfants rouges (Oliver Assayas) - Docela hezky natočená povídka, která docela příjemě utekla. 70%. --- 12. Place des fetes (Oliver Schmitz) - Moc hezký a lidský člověk s nádhernou hudbou a nápadem. Skoro mi i ke konci ukápla slza :) 90% --- 13. Pigalle (Richard LaGravenese) - Nevím no, tahle část mě ani nenadchla, ani neurazila. Příběh staršího páru, který se ještě něčím snaží ozvláštnit svůj život. 60% --- 14. Quartier de la madeleine (Vincenzo Natali) - Tak tahle upírovina mě popravdě vůbec nevzala... 40% --- 15. Pere-Lachaise (Wen Craven) - Líbila se mi hlavně ta část, než došlo na konec. Ta cynická a pesimistická. 70% --- 16. Faubourg saint-denis (Tom Tykwer) - Tak jako poznám na první "pohled" Coeny, poznám i Tykwera. Svižně sestříhaný snímek s mou oblíbenou Natalií Portman od mého oblíbeného režiséra. K tomu dobře zvolený hudební podkres. Smekám. 92% --- 17. Quartier latin (Frederic Auburtin & Gerard Depardieu) - Na mě trochu mdlý příběh, nějak se mi to nepodařilo k vlastní spokojenosti strávit. 50% --- 18. 14th arrondissement (Alexander Payne) - Moc pěkný příběh nazávěr. Průměrná, ne příliš atraktivní, ale věkem mající na onu neatraktivnost nárok, Američanka, která se vypravila d oPaříže. Vypráví svojí nedokonalou francouzštinou to co zrovna prožívá, to jaký život má v americe až se jí začne stýskat po někom, koho by měla vedle sebe. Ke konci si podle mě říká něco ve stylu "k čemu je ten život, když nikoho nemám. nadruhou stranu je na světě pořád tak hezky"... takový ten hořko sladký pocit... Tenhle dojemný příběh mě k závěru moc potěšil. 90% ------- Pokud bych měl shrnout to co jsem tu vyplodil bylo by to čísly 4, 5, 7, 8, 9, 12, 16, 18 ... tyto povídky mě zaujaly, ten zbytek už moc ne... Celkem, za celý film dávám 70%

Penelope (2006)

Milý snímek, příjemně se na něj kouká. Slušné herecké obsazení. Ovšem, práce mohla být odvedena i lépe. Takhle je to spíš pohádka na pozdní odpoledne. 70%

Spláchnutej (2006)

Docela slušně, i po technické stránce zpracovaný animák. Sice je to zas ten odpočinkový film pro celou rodinu, ale dobře se na něj kouká. 76%

16 bloků (2006)

Na tenhle film jsem se nechtel docela dlouho kouknout, kvuli jeho sest a sedesati procentum. Nakonec to nebyla uplne spatna podivana. Snad az na ten docela klisoidni konec. 75%

Bermudský trojúhelník: Šokující nové záhady (2005) (TV film)

Ze začátku se to tvářilo jako zajímavý dokument. Ve chvíli, kdy došlo na konspirační teorie typu Americká vláda, Atlantida a podobný pavědecký nesmysly, začal jsem o hodnotě dost pochybovat. Nejhorší ale je, že je to hodinu a půl trvající natahovaný nic. Rozuzlenim je, že "vědci" nic nenašli, na nic nepřišli, ale že i tak zůstává mnoho nezodpovězených otázek. Dokument má asi takovou vypovídající hodnotu, jako kdybych natáčel dokument o požáru lesa. Přitom jediné, co bych za celou dobu zjišťoval, by bylo co je to strom a kdo může za jeho růst. O požáru bych nezjistil zhola nic, přesto bych to nazýval dokumentem o požáru lesa. Dávám 15% za schopnost přesvědčit mě v prvních 30 minutách o tom, že by to mohlo mít nějakou hodnotu. Po 30 minutách jdou procenta jen dolu.