Příběh Rudého zla (2008)

Argument jednostranosti, který se tu tak často vyskytuje mi připadá poněkud nepromyšlený. Jednostranost mi vadí třeba u dokumentu typu Uloupené Kosovo, kde to celý počit absolutně degraduje. Tady ovšem nevím, co by mělo být právě z té druhé strany? Nějaká obhajoba? Nebo, že někdo jiný dělal taky něco špatně? To, že dokument hodně hraje na city, je naléhavý, to beru jako něco, co mu ubírá na objektivnosti (resp. na jejím dojmu). Ovšem, na druhou stranu, u dokumentů o komunistických, nacistických zvěrstvech mě to ani moc netrápí a neberu to jako příliš velkou vadu na kráse.

Český mír (2010)

Osobně se nedomnívám, že by Klusák s Remundou byly na straně odpůrců radaru. Aspoň ne na straně těch, co v dokumentu vystupovali. Nedokážu si totiž pořádně představit, že by svoje sympatie takhle vyjadřovali ke starostovi, kterej nemá problém vystupovat na komunistickejch shromážděních, k aktivistům, který máchaj 70% národa který vzali bůh ví kde, který se hrozně divjej, že jsou vyváděný z vojenskýho újezdu, kde nemaj co dělat a hloupejma důchodcema s argumentama, že tu nechtěj američany, protože točej blbý filmy. Nemluvě o tom, že jsou přesvědčený, že to oni odradili USA od umístění radaru nejen v Brdech, ale asi i v Polsku. Tohle je, aspoň pro mě, jenom ukázka toho, jak každej u nás rozumí všemu a požaduje demokracii, aniž by věděl co to vlastně je a nechce něco, o čem nic neví. Prostě ukázka lidský hlouposti a ubohosti.

Černobylské srdce (2003)

Hodně silný dokument a hodně těžko se mi po něm hledají jakákoliv slova. Co mě napadá jako první, je jak minulý režim mohl zadržovat informace o katastrofě takového rozsahu. To co se stalo před 26 lety má a bude mít dopad ještě na několik generací. Je hrozně smutné se dívat na děti, kterým v podstatě není pomoci, ať už je to z finančních důvodů, nebo z toho důvodu, že to prostě není možné vůbec. Dívat se na děti, které v podstatě jen čekají na smrt, nebo na smilování boží.

Motýl na rameni (1978)

Prapodivná podivaná. Hodně znepokojující.Stejně tak jako Lino, coby Roland Fériaud nevěděl o co jde. Ničemu nerozuměl. Stejný pocit jsem z toho měl já, jakožto divák. Postavy mizející a následně znovu objevené, kdesi. Prapodivné telefonáty. Dotazy bez odpovědí. Totální zmatek a pocit naprostého ztracení, bezvýchodnosti situace. Strhující krimi noirovka. Neuvěřitelná atmosféra. Já osobně jsem spokojen nadmíru. Něco takového jsem nečekal. 95%

Poslední adresa (1970)

Další poctivý francouzský snímek ze zlaté éry. Tenhle film je ukázkou poctivé vyšetřovací práce jednoho inspektora, jehož, jak jinak než výborně, hraje Lino Ventura. Lino je na počátku filmu uklizen na obvodní policejní stanici, kde se zabývá podřadnou prací. Zatýkáním pedofilů spolu s přidělenou volavkou, půvabnou a citlivou, Marlene Jobert. Vzhledem k tomu, že je Lino přeci jen dobrým vyšetřovatelem, je mu přidělem případ dlouhá léta se skrývajícího svědka ve velmi dúležitém případě. Moc příjemný, leč smutný film odehrávající se převážně na pařížských předměstích...

Mlčenlivý (1973)

Poslední týdný koukám jen na francouzské filmy, specialně s Venturou v hlavní roli. A film od filmu ho 'žeru' víc a víc. Další počin kde, byl naprosto výborný. A ač třeba příběh nebyl bůh ví jak složitý, tak s Venturou je to pro mě další výborný počin francouzské kinematografie 70. let. Špionážní kriminálka zasluhující 5 hvězdiček.

Dotek Medúzy (1978)

Mrazivý, mystický a neskutečně výborně gradovaný thriller od začátku do konce! 90%

Nelítostný souboj (1975)

Příjemný snímek s výborným Venturou. Klasická francouzská kriminálka odehrávající se v předvolebním období. Děj je stavěn na propletení politiky, předvolebního souboje a policie s organizovaným zločinem. A velmi mě potěšil konec :) 80%