Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Snímek popisující život a dílo českého velikána Járy Cimrmana. Tenhle kousek mám hodně rád a vždycky se na něj s radostí znovu podívám. Přeci jen je to něco jiného, než divadelní hry a semináře :) 90%

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Film s klasickým cimrmanovským humorem, který mám opravdu rád. KACHNY, KACHNY - to je hláška, na kterou si vzpomenu snad vždycky při spatření těchto opeřenců :) 80%

Nejistá sezóna (1987)

Docela mě překvapuje, že takový snímek mohl vůbec vyjít ve své době. Každopádně výtečný "dokument" o působení mého oblíbeného divadla za nesnadného minulého režimu... --- Děvčata netlačte se, na každou se dostane... 90%

Ed Wood (1994)

Výborný film o mizerném režisérovi, který se po půl století stal pomalu kultem. 92%

Batman (1989)

Film s neopakovatelnou atmosférou. Burtonova klasika dovedená k dokonalosti hereckými výkony, prostředím a příběhem. Další Batmany už jsem nějak nemusel, ačkoliv posledního jsem neviděl. 95%

Led Zeppelin DVD (2003) (koncert)

Co se dá k něčemu takovému napsat? Pro lidi, kteří mají Zeppeliny rádi není třeba psát nic, pro ty co je rádi nemají také nic. Snad jen pro ty co je neznají. Pro mě je to výborný záznam jedné z nejlepších kapel dvacátého století. 99%

Žlutá ponorka (1968)

Vzhledem k tomu že jsem velký fanda Beatles, je moje hodnocení jasné. Ovšem kladně podle mého musí vzhledem i k nehudebním kvalitám hodnotit i člověk co Beatles ani nemusí. Tenhle film už je legendou která si zasloží 90%

Princezna a bojovník (2000)

První film který jsem od Tykwera viděl byla výborna Lola Rennt. Tenhle film byl snad třetí, který jsem viděl (druhé bylo Nebe). Dojemný, pozitivní snímek se šťasným koncem, který stojí za to vidět :) 85%

Nebe (2002)

Velice milý film, který sice u mě nedosahuje ani na Princeznu a Bojovníka či Lolu, ale stále se jedná o nadprůměrně kvalitní snímek. 80%

Velké závody (1965)

Film který jsem viděl naposledy tak před deseti lety. Viděl jsem ho ale tolikrát, že kazeta na které jsme ho měli nahraný je úplně zlikvidovaná a děj pro mě nezapomenutelný. Nostalgických 80%