Krvavé léto v New Yorku (1999)

Film s hodně hustou atmosférou, která nenechává člověka skoro vydechnout. Mozaika propletající osudy sposty zezačátku nesouvisejících postav s podkresem vyšetřování činů masového vraha. 80%

Kulový blesk (1978)

Výborná komedie s jemným a hlavně hrozně milým lidským humorem tak typickým pro Smoljaka se Svěrákem. Navíc výborní herci a nápad. 90%

Kung Fu Panda (2008)

Tenhle snímek rozhodně není žádnou úžasnou podívanou pro starší. U filmů od pixaru to můžu říct, přinejmenším díky kvalitě zpracování (po technické stránce) a dobrému nápadu. Každopádně podívat se na to není nic proti ničemu. 60%

Led Zeppelin DVD (2003) (koncert)

Co se dá k něčemu takovému napsat? Pro lidi, kteří mají Zeppeliny rádi není třeba psát nic, pro ty co je rádi nemají také nic. Snad jen pro ty co je neznají. Pro mě je to výborný záznam jedné z nejlepších kapel dvacátého století. 99%

Legendy z Dogtownu (2005)

Film o skupince kluků, kteří změnili styl skatebordingu. Je to pěkná podívaná a jako doplnění bych určitě doporučil dokumentární snímek

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Docela mě pobavil tenhle snímek svým nápadem, paradoxně i kýčovitým zpracováním. K tomu výborný Jim Carrey, kterého jsem ze začátku skoro nepoznal. 78%

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Výtečná česká komedie plná tradičně skvělých herců a nezapomenutelných momentů. Už třeba zlidovělé jméno Hujer. Nebo scéna právě s příbuznými od Hujerů :) "Ježismarja, ty máš z chování velmi dobrou. Není to dvojka? -Ty máš chování taky velmi dobré. -Tak to bude jednička. " To se prostě nedá zapomenout. 90%

Mariňák (2005)

Zajímavý snímek a opět zcela jiný než ostatní Mendesovi počiny. Pro mě je to film, který si na nic moc nehraje, syrový, ale dobře koukatelný. 80%

Matka noc (1996)

Howard W. Capmbell Jr. (Nick Nolte) narozen v Americe, žijící polovinu svého života v nacistickém německu a pak opět ve Spojených státech, je hlavní postavou adaptace Vonnegutova románu Matka noc. Howard se jako malý chlapec dostane do Hitlerem ovládaného Německa kde vyroste, započne svoji kariéru spisovatele, zamiluje se a ožení se. Později je kontaktován pracovníkem americké vlády (John Goodman) s nabídkou práce špiona. Všechno ale nedopadne tak jak by mělo, vlastně vůbec nic. Howard je namísto hrdiny považován za zrůdu hodnou trestu smrti. Namísto uznání se k němu svět zkrátka otočí zády a sám nemá jak dokázat svojí nevinu. Hodně zajímavý snímek s výborným hereckým obsazením. Nick Nolte ve své, alespoň pro mě, nejlepší roli, tradičně výborný John Goodman či mladá Kirsten Dunst se svou krátkou, ale profesionální rolí. Všem, kteří mají rádi Kurta Vonneguta Jr. tento snímek doporučuji, jelikož se jedná o hodně zdařilé zpracování knižní předlohy. 90%.

Milk (2008)

Průměrně natočený životopisný film. Zajímavé téma, dobré herecké obsazení. To je pro mě asi vše. 65%