Dexter (2006) (seriál)

Seriálové překvapení roku, které vás (úspěšně) naučí držet pěsti sériovému vrahovi sériových (i jiných) vrahů. Jo a taky vám dokáže, že ranní rutina je kurevsky nechutná věc.

Casino (1995)

Možná ne tolik působivé jako Mafiáni, ale jako další Scorseseho "true story" ze světa mafie a korupce se Casino stále drží vysoko nastavené laťky - zejména díky hercům (impozantní Sharon, ultraviolentní Pesci, standartně dobrý De Niro, uvěřitelní herci-neherci), dobového feelingu a vyšperkovaného scénáře plného zvratů a spousty vedlejších postav.

Solaris (1972)

Tomuhle říkam absolutní atmosféra. Místy by střih sice neuškodil, ale stejně jako u Odysey mi rozvleklost nepřišla jako zápor. Škoda, že se už takové filmy netočí

Maso a krev (1985)

Středověk se vším všudy -špína, nahodilý sex, mor, krvavé bitvy a mnohem více zabalené do slušivého hábitu drsné a místy nechutné podívané, které však nechybí nadhled a místy sebeparodie. Hauer ve své nejlepší roli hned po Blade Runnerovi. Nejlepší scéna - Rychlé obsazení hradu komínem

Rambo III (1988)

Kritikou by se dal třetí Rambo rozedrat až na kost, ale s osobním hodnocením pod pět nejdu, protože mi přinášel na one-man dubbing VHSce v dobách dávno minulých nekonečnou a neokoukatelnou porci napětí a zábavy, kterou většina dnešních akčních blockbusterů nedokáže vytvořit ani zaboha. Když vyšla nedávno celá trilogie na DVD, neváhal jsem ani chvíli a už se mi válela na polici. Zajímalo mě, jestli to bude i po těch letech taková pecka jak tenkrát.....a..nebudu to natahovat - JE to pořát ten nařachanej, nesmrtelnej, nasranej a v originále i sakra vtipnej týpek jako dřív.Velkolepá výprava, nadupaná akce a příběh jako záminka - co chtít víc? Who are you? Your worst nightmare!

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Stylová božárna s melancholicky-uvolněnou atmosférou, úžasně cool Whitakerem v hlavní roli zabijáka-samotáře, který bydlí na střeše, chová holuby, ctí samurajské kodexy a s nejlepším přítelem si nerozumí ani slovo.

Misery nechce zemřít (1990)

Přiznávám - knihu jsem nečetl, tudíž nemůžu říct, jestli se jedná o zdařilou adaptaci nebo ne, ale film jako takový se bezpochyby řadí na špici žánru. Na malém prostoru rozehrávající se příběh skvěle podpruje kamera, zabírající pokoje a postavy snad ze všech možných úhlů, vytvářející tímto dokonalou stísněnou atmosféru strachu. Největší oporou snímku však bezesporu zůstává duel Kane x Batesová. Vzájemná chemie mezi nimi funguje skvěle- ve vypjatých scénách, tak zejména při "oddechovkách", které jsou přošpikovány spoustou sarkastických hlášek jak z jedné, tak druhé strany -viz."Vždycky jsem si chtěl prohlédnout tuhle část pokoje.", "Tak co ty můj mrzáčku?",atd. Co říct závěrem? Působivý gradující komorní psychothriller, jehož kouzlo nevyprchalo ani po letech od svého vzniku.

Ghost in the Shell (1995)

Vizuálně a obsahově promakané kultovní anime.Tečka.