Truman Show (1998)

Jedním slovem ORIGINÁLNÍ !! Opravdu dojemný příběh, vychytaný a unikátní způsob reality show. Konečně se Carrey ukázal i jinak než jako komediant a spolu s báječným scénářem to prostě nemá chybu.

Amadeus (1984)

Zpočátku jsem měla po shlédnutí tohoto filmu smíšené pocity, ale o to víc mě Amadeus nadchnul po pár dnech (kdy se mi všechno rozleželo v hlavě) a uvědomila jsem si, že to byl hodně zvláštní, působivý a skvěle natočený a především zahraný film. Doporučuji i těm, kteří vážnou hudbu moc nemusí (jako já) :o) Stojí to opravdu za to. Už mi zbývá jen pochválit skvělý dabing Amadea v podání Ondřeje Brzobohatého - na ten jeho smích se nedá zapomenout. Opravdu strhující zážitek!

Život Davida Galea (2003)

Nechápu, proč 5 hvězdiček nacházím u hodnocení tohoto skvělého filmu jen výjimečně. Já osobně jsem stoprocentní zastánce trestu smrti a ani tento film mě od mého názoru sice neodradil, ale přesto musím ocenit skvělý nápad. Jde o jeden z mála filmů, které si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Po celou dobu jsem se ani minutu nenudila a byla až do konce napjatá. Výborný herecký výkon Winsletové i Spaceyho byla už jen třešnička na dortu.

Perníková věž (2002)

Tenhle film mě fakt bavil !!! Samozřejmě nejde o nic světoborného, ale některé chvíle jsou prostě dokonalé (mě konkrétně dostala scéna, kdy Jakub vypráví, jak prošel zhulenej po špičkách kolem svých rodičů). Musím ocenit i působivý a snad i poučný příběh a báječného Jana Dolanského i Radka Kuchaře.

Mrazík (1964)

Klasika, která nikdy neomrzí, právě naopak! Dodnes napodobované a nezapomenutelné scény a písničky, které se vryly do paměti již několika generacím. Jádrem této ÚŽASNÉ pohádky je neopakovatelný český dabing. JEDNÍM SLOVEM SKVOST!!

Ti druzí (2001)

Po sérii nevkusných, krvavých a speciálních efektů plných hororů VELMI příjemná změna. Troufám si říct, že jde o nejpůsobivější a nejdokonalejší "duchařinu" co kdy zatím byla natočena. Výborná Nicol Kidman, pochmurná atmosféra s dokonalým závěrem, po kterém zůstanete zcela omráčeni, o mrazení v zádech ani nemluvě. Jeden z mála filmů, které si s chutí pustíte ještě jednou, aby Vám (jak se říká) všechno došlo a všimli jste si detailů. OPRAVDU NEZAPOMENUTELNÝ FILM !!!

Hledá se Nemo (2003)

Podle mého názoru nejpovedenější, nejvtipnější, nejroztomilejší a nejdojemnější celovečerní animovaný film. Jedno shlédnutí Vám rozhodně nebude stačit, já ho chtěla vidět znovu a znovu. Nesmím zapomenout pochválit český dabing, který je téměř srovnatelný s originálem. TLESKÁM !!!

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Po hororovém čtvrtém díle, který se mi ze všech líbil nejméně - jsem čekala ještě větší "propadák". Ale byla jsem mile překvapena. Ale ne až tak moc :-) Chvíle napětí se střídaly s chvílemi nudy. Stále a stále jsem čekala na nějaký větší zvrat (podotýkám, že knihy jsem nečetla), ale nejednou proběhly titulky a bylo po všem. Celkově to nebylo úplně nejhorší, dávám 3 a 1/2 *.

Olověná vesta (1987)

Připadá mi, že jsem viděla hned filmy dva. První půle, odehrávající se ve výcvikovém táboře je opravdu perfektní po všech stránkách. Skoro jsem ani nedýchala a každou scénou jsem byla víc a víc šokována, až do konce (sebevraždy). Myslím, že kdyby byla tato část o pár desítek minut prodloužena, tak by vystačila na samostatný a bezchybný film. 5* S druhou částí (na bojišti) už mám větší problém. Sem tam jsem se i nudila. Srdceryvné scény mě nedojaly a tak nějak jsem tomu nepřišla na chuť - za tuto část tedy průměr - tři hvězdičky. Po jednoduchém matematickém součtu a dělení tedy Full Metal Jacket hodnotím 80ti procenty.

Účastníci zájezdu (2006)

Připadá mi, že jediný problém (možná i kouzlo) českých filmů v poslední době je, že si člověk po pár měsících po shlédnutí ani nevybaví děj. Ona ho většina totiž ani nemá. Někdy to filmu uškodí a někdy pomůže. Účastnící zájezdu jsou dalším takovým dílkem, kde vlastně "ani o nic nešlo", ale svůj účel to splnilo. Dvě hodinky vkusného a svěžího humoru v čele s úžasnou Annou Polívkovou stojí (až na pár ne moc scénáristicky vydařených chvil) opravdu za to. 75%