Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Nezávidím hlavním představitelkám, že se musí učit takové kvantum dialogů, ale děkuji jim za to :o) Tempo, ve kterém spolu občas mluví (a jednou takové, když se hádají) je opravdu fičák :o) Super seriál (a super úvodní písnička)...

Musíme si pomáhat (2000)

Nechápu, proč tento úchvatný Hřebejkův počin nezískal Oskara, líbí se mi o chlup víc i než Kolja. Bezchybné herecké výkony, pohodový a zároveň napínavý a šokující příběh, skvělý scénář a povedená hudba. Jeden z nejlepších současných českých filmů. Je hřích to nevidět ...

Pod povrchem (2000)

Poměrně vydařená duchařina, možná srovnatelná s Gothikou. Vysoké hodnocení je hlavně kvůli napínavé atmosféře, která se porařila udržet po celý film a také za překvapivý a povedený závěr.

Samotáři (2000)

Skvělý film, skvělí herci (hlavně Macháček a Trojan), skvělý nápad, svělé hlášky, skvělý soundtrack, 101% - tak to každopádně :o)

Vyvolený (2000)

Ze čtveřice Shyamalanových thrillerů (Šestý smysl, Znamení a Vesnice) je Vyvolený jasně nejlepší. Nemám téměř co vytknout... prostě filmy s překvapivým koncem u mě vedou.

Kuře melancholik (1999)

Jedna hvězdička jen kvůli dobrým hereckým výkonům hlavních představitelů. Jinak je to nudný, depresivní a rádoby psychologický film.

Nevěsta na útěku (1999)

Teda, teda, tohle vůbec nemělo vzniknout. Jak si jen režisér mohl myslet, že by mohla Nevěsta na útěku mít alespoň poloviční úspěch jako Pretty woman? Opravdu nuda, zklamání, slabota...

Zelená míle (1999)

John Cofeey - jako kafe, jenom se to jinak píše ... tak tato věta, tato postava, Tom Hanks, celý tento fiml - je pro mě něco tak úžasného, působivého a emotivního, že i při psaní komentáře (na který jsem se záměrně vrhla až s odstupem, až moje emoce vyprchají) se mi chce stále dojetím plakat. Ještě nikdy mi tři hodiny u filmu tak rychle neutelky, jako u Zelené míle. Dokonce i ono nadpřirozeno, které jindy moc nemusím, mi k tomu tentokrát dokonale sedlo! Opravdu fascinující zážitek !! Dávám pět a půl hvězdičky, smím? :)

Armageddon (1998)

100%ní souhlas s Ladydevil - další krásná ukázka typického amerického patriotismu, který nám "obyčejným smrtelníkům" leze už na nervy !!!

Jezerní královna (1998) odpad!

Pochmurná a depresivní (až hororová) pohádka - Rodinný film si tedy představují úplně jinak :( Pane Vorlíčku, TOHLE se vám doopravdy nepovedlo !!