Truman Show (1998)

Jedním slovem ORIGINÁLNÍ !! Opravdu dojemný příběh, vychytaný a unikátní způsob reality show. Konečně se Carrey ukázal i jinak než jako komediant a spolu s báječným scénářem to prostě nemá chybu.

Vůně pokušení (1998) (TV film)

Průměrný krimi thriller s podprůměrnými herci a ubohým scénářem. Nemůžu si pomoct, ale ta divná pachuť německých filmů je pro mě odpuzující a navíc ty hrozné rádobyerotické scény... kdo nemusíte, tak na to nekoukejte :)

Senzibilšou (1997) (pořad) odpad!

Luďka Sobotu mám jako herce moc ráda, ale jako komik ve svém vlastním pořadu? - pardón, ale to byl velký omyl. Nikdy nevím, jestli tu "přitroublost" jenom hraje nebo opravdu takový je? :o) Prostě trapárna prvního řádu!

Šeptej (1996)

Ondříčkova skvělá a vydařená předehra k Samotářům (kteří jsou však ještě o hvězdičku výše). Touto šíleností si pan režisér vytvořil své publikum a poprávu. Báječná Táňa Vilhelmová, užasná hudba Jana P. Muchowa a k tomu roztomilý Cosmi, nutné vidět vícekrát :)

Osudová posedlost (1995) (TV film)

Podprůměrný film, u kterého přesně odhadnete předem naprosto všechno, co bude následovat. Žádné napětí ani drama se v tomto filmu nekoná ...

Sedm (1995)

Po tomhle filmu jsem se (ve 14ti letech) zamilovala (kromě Brada Pitta) do trillerů a všechny vlasně tak nějak stále se SEVEN chtě nechtě srovnávám. Málo filmů si člověk pamatuje třeba i jen půl roku, ale tento Fincherův snímek se spolu s Mlčením Jehňátek stává nenapodobitelnou klasikou. Film má spád, inteligentní zápletku, ohromí, dojme, vyděsí, donutí k zamyšlení a navíc skvělý závěr - prostě dokonalý filmový zážitek !

Blbý a blbější (1994)

Ano, uznávám, tenhle typ humoru je tak trochu primitivní, ale zároveň je geniální, potěší a pobaví. Herci všeobecně tvrdí, že je pro ně mnohem těžší zahrát hlavní roli v komedii než v nějakém dramatu, ale pro Jima Carreyho je to role šitá přímo na míru a nedovedu si představit, že by v téhle střeštěnosti zahrál někdo jiný. Takže závěrem - kouzelná oddychovka na zvednutí nálady :)

Někdo se dívá (1993)

Jak poznám, že mě film téměř vůbec nezaujal a že nebyl víc než průměrný? Když se rozhodnu, že ho ohodnotím (asi po dvou měsících po shlédnutí) a už si bez přečtení stručného obsahu nemůžu pořádně vzpomenout o čem byl !!! Takže, někdo se dívá, ale já už se na tenhle thriller opravdu podruhé nepodívám.

Rodina cizích (1993) (TV film)

Jedno z lehce zapomenutelných a ničím nezajímavých rodinných dramat s "úžasným" happyendem.

Schindlerův seznam (1993)

Všichni víme, jaká zvěrstva druhá světová válka přinesla a všichni jsme o tomto tématu shlédli jistě spoustu filmů, ale Schindlerův seznam je, troufám si říct, králem mezi svými poddanými. Toto jedinečně a dechberoucí drama bude pro každého stoprocentně představovat neuvěřitelný tříhodinnový zážitek. To prostě MUSÍTE vidět!