Městečko Twin Peaks - Samozvaná spravedlnost (1990) (epizoda)

A máme tu díl, kde se spousta věcí uzavírá, v tomto případě případ okolo vraždy Laury Palmerové, kdy je vrah dopaden, ačkoliv dopaden... Leland jako vrah je pochopitelně dost zjednodušené pochopení Twin Peaks, jelikož Leland si reálně svoje činy vůbec neuvědomoval, a za mě je to určitě jedna z nejtragičtějších postav seriálu. Bob s pomocí Sovy, která není tím, čím se zdá být však může škodit dále. Topovkou je kromě samotného usvědčení také předcházející scéna v baru. Opět propojení velkého množství postav, tady ještě s lišáckým vyústěním, kdy to vypadá, že oním vrahem bude Ben Horne, ale Cooper je hlavička, a hraje na dva tahy dopředu :) :). Tahle část seriálu je tedy za námi, pro mě osobně až tady končí 1. řada, protože teď se zas přeneseme do trochu jiného příběhu.

Zločiny Velké Prahy - Zmizelá (2021) (epizoda)

Z letargie nad hlavním případem mě dokázalo probrat akorát tak chlupaté podpaží Bokové, což je věc, kterou jsem doufal, že už neuvidím..

Kobra 11 - Mezi nepřáteli (2008) (epizoda)

Tak jak přišel, tak i Chris odešel. Divoce, plný akce a napětí. Jen ta emoční rovina tu pro mě není taková, jako při odchodu Toma, to byla prostě jednička... Burkhard mi od začátku nesednul, podle mě se na jeho dílech podepsalo to, že si od začátku nesedli s Edroganem. Pamětníky pochopitelně potěšila variace na původní hudební znělky při honičce na začátku díly.

Jsem do tebe blázen (1992) (seriál)

Dobrý sitcom pojednávající o soužití jednoho páru. Není to nálož smíchu jako Přátelé, ale spíše takové jemné pošťuchování vaší bránice. Asi to není něco, co byste si chtěli pouštět pořád dokola, ale je to dost milé a poctivě udělané. Dialogy a herci jsou civilní a reálné. Myslím, že si v tom každý dokáže najít něco ze svého rodinného života.

28. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2020 (2021) (pořad)

Jako vždy v posledních letech, tak nejlepší části přenosu byl jeho začátek, kde se představili jednotlivé filmy. Přenos asi v rámci možností bez větších chyb. Lépe šla asi udělat ta část s rozhovory s výherci, vesměs dokola opakované otázky a fráze se začali časem přejídat.

Bílá královna - Princové v Toweru (2013) (epizoda)

Uf, tak už zbývá jen jeden díl, vypadá to, že už to nějak doklepu do konce. Sice nám postupně ubývá postav, většinou v rámci vnitřních intrik uvnitř jednotlivých seskupení, ale stejně to prostě nedokáže pořádně vtáhnout do děje.

Pistolnice Jane (2016)

Myslím, že všichni ti, kteří se z různého důvodu odmítli na filmu podílet, nebo z něj odstoupili, tak si mohou pískat. Je to jedno velké nic z hlediska postav, jejich charakterů, nebo nějakého příběhu.

Hnízdo (2020) (seriál)

Dobře zpracované drama o osudech tří párů, které jsou určitým způsobem propleteny. Myslím, že v tomto seriálu si dokáže spousta lidí najít to svoje, co je zaujme, a nadále to sledovat. Prolíná se tu několik zajímavých témat (adopce, anonymní porod...) ale mě osobně nejvíc zaujalo, že každý čin zde má svůj následek, a za vše je třeba nést důsledky. Dobré herecké výkony od známých slovenských herců, tentokráte se také oproti jiným dílům mohli opřít i o kvalitní scénář.

Hnízdo - Epizoda 12 (2020) (epizoda)

Trošku přeslazený závěr, ale co už :) Všechny křivdy jsou odpuštěny, charaktery se vrátili zpět do normální emoční roviny a začali racionálně uvažovat. Nečekám, že by se to v reálu dokázalo takhle dokonale vše napravit a vyřešit, ale je to určitě uspokojující zakončení seriálu. Žádné zbytečné vrátka či otevřené konce.

Hnízdo - Epizoda 11 (2020) (epizoda)

Po pár slabších dílech se to zase rozjelo. Vyšetřování jede na plné pecky, hlavní kriminalista v tomto díle dostane dost prostoru, a v závěru se ho konečně také napadne podívat na záznamy z kamer z doby vraždy. Tak uvidíme, jestli ta osoba, co je zachycená v taxiku bude pachatelem. Pubertální dcera si to mezitím hodí (což se jí nedivím), kdy se na ní klasicky vysere její BFF (jak se dnes říká) kámoška - štětka. Psycho adoptivní matka se mezitím úspěšně postarala o to, aby jí už žádné dítě nikdo nikdy nedal. A málem bych zapomněl, abych těch odhalení nebylo málo, tak se dozvíme, kdo je otcem onoho dítěte, o které tu běží... Kruh všech tří párů se tak pěkně uzavřel.