Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Zdenka a jeho hlášky už dneska komplet zlidověli :). Kdo by si při pohledu na dobré i špatné jídlo někdy neřekl, "co by na to řekl Pohlreich"

Áno, šéfe! (2011) (pořad)

Slovenská verze pořadu, která není tak úderná, jako ta naše. Český kuchař, žijící v Maďarsku a pracující na Slovensku se určitě nestal takovou personou, jako u nás Zdenda. Chybí tomu ta přidaná hodnota v hláškách a humoru, jako je u nás.

Ant Head (2018)

Tak tady se Lynch trefil opravdu dost mimo mě. Tenhle styl umění jsem jaksi nepobral, a vůbec teda nechápu, co má být za umění 13 minut koukat na hlavu posetou mravenci.... Za těch 13 minut se opravdu NIC nestane.

Apokalypsa (1979)

Viděl jsem kratší verzi, takže nedokážu zřejmě posoudit všechny režisérovi myšlenky, ale to co je k vidění v klasické kino verzi, je podle mě jeden z těch případů: "Takové filmy už se dnes netočí". Opravdová atmosféra Vietnamu z tohoto filmu doslova sálá. Všude vedro, vlhko, rákosníci... Nedovedu si představit, co museli vojáci ve Vietnamu zažívat, ale tenhle film to přibližuje asi nejlépe ze všech, které jsem kdy viděl.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Krajina jako stěžejní prvek filmu je u mě stále v oblibě, stejně jako Mads, takže mě tento film nemohl minout. Kvalitně zpracovaný očekávaný příběh o záchranně. Škoda trochu zvláštního konce, který působí vzhledem k předchozímu směřování filmu trochu nepatřičně.

Arrested Development (2003) (seriál)

K tomu, aby byl tento komentář naprosto relevantní, je nutné ho rozdělit do několika částí... 1. - 3. řada: Naprostý nářez šílených situací, točící se okolo jedné bohaté rodiny, která přišla o všechno, a jednoho syna, který neměl jinou možnost, než je udržet pohromadě. Síla Arrested developmentu je ve výborně napsaných a zahraných postavách, kdy vesměs všechny jsou nesnesitelné kreatury, ale způsob, jakým jsou scénáristicky vyobrazeny, je naprosto dokonalý. V čem je Arrested development naprosto dokonalý, tak to jsou tzv. "running jokes", na kterých je v podstatě postaven, a opravdu stále dokola omýlá ty samé vtipy, které jsou ale z většiny naprosto geniální, ať už se jedná o humor čistě slovní: Udělal jsem obrovskou chybu... či Nedotýkat se! či jen zvyukový: Mr. F nebo spíše situační: Chicken dance a legendární a nejlepší z nejlepších The Final Countdown. K tomu se přidávají výborné epizodní role: Gene Parmesan - Ííííííííííííííííí | Řekni sbohem tomuhle... | Nejprohnanější právnička...... Opravdu je těžké vystihnout všechno, jelikož je tam toho mnohem a mnohem více, co stojí za zhlédnutí... 4. Řada: Přenesme se v čase o několik let dopředu, a to do naprosto nepřehledného marastu, kdy i ve třetí řadě Twin Peaks se dá snáze orientovat, než zde... Bohužel, přepálená délka dílů, a naprosto chaoticky uspořádaný děj znemožňuje jakkoliv čistě pozitivně 4. řadu hodnotit. Nejvtipněji pak ve výsledku působi marná snaha tvůrců omladit v některých scénách herce tak, aby vypadali jako v závěru třetí řady... Je možné, že následný remix, který má již klasickou délku dílů a lineární děj je o něco více snesitelnější... 5. Řada: Všechno, co bylo na seriálu vtipné, tak nějak prostě vyprchalo, a seriál tak v poklidu doznívá do svého konce... Jakoby se i přes další časový odstup dostavila velká únava materiálu, a všechno je taková těžkopádné. Na hercích se podepsal zub času, a někteří se dostaví jen na pár scén (Lindsay), někteří se změní k nepoznání (Maybe) a na některých je silně vidět vliv návykových látek (GOB)..... Pokud si však jako já při dalších zhlédnutích dáváte jen první tři řady (Jsou vcelku slušně ukončené, takže se není nutno bát vyloženě otevřené konce), tak si klidně tu pátou hvězdu přidejte, protože to za to prostě stojí. A pro všechny, komu by se snad zdál humor nekorektní... Vždyť tady se přece naprosto bourali rasové bariéry :) :)

Arvéd (2022)

Není u nás moc filmů tohoto typu, což je logické, protože poptávka není taková, aby se dokázali "uživit". Když pak něco takového vznikne, tak pochopitelně vzbudí rozruch, a Arvéd by si zasloužil, aby ten rozruch kolem něj opravdu byl. Přemýslím, kdy naposledy jsem u domácího filmu viděl takovou vizuální a zvukovou nápaditost. Arvéd v tomto jasně cílí na veškerá domácí ocenění, a naprosto právem. Stejně tak Michal Kern, známý zatím z vedlejších rolí v dlouhodobých seriálech, či reklam, vytahuje herecký výkon, který u nás není moc často k vidění, což je dáno i postavou Arvéda, a tím, jak složitou osobností byl. Arvéd určitě není film, který si dáte k odpolednímu dýchanku, ani na večerní pohodu. Naopak, vyžaduje 100% soustředění, a řekl bych, že na jedno kouknutí se ani nedají pobrat všechny detaily, které film nabízí. O dost jiný pohled na raně komunistická léta na našem území, než jsme zvyklý z jiných filmů...

Asterix a Galové (1967)

Úvodní film, adaptující první díl komiksů se dosti věrně drží předlohy, což sebou tedy přináší i to, že je to vesměs hlavně seznamování s postavami a principy, které v tomto světě fungují, ale všechno je to jen takové oťukávání, aby se ukázalo, jestli to funguje na diváka. Asterix má podle mě trochu jiný charakter, než v dalších dílech, a třeba takový Obelix je tu odstrčený až na takovou třetí kolej, Idefix není vůbec... Humor je sice dobrý, ale ještě není vyhnaný do té absurdně parodické roviny, která dělá Asterixe tím čím je.

Asterix a Kleopatra (1968)

Za mě překvapivě slabý kreslený film,, zvláště v porovnání s hranou verzí, která je v rámci hraných filmů tím nejlepším dílem. Tady ale jakoby ty vtipy tolik nefungujou, a některé zas znatelně chybí, a ještě ke všemu se z nějakého důvodu přidali písničky, jak někde od Disney.

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

Je to lepší než čtyřka, ale jen o trochu. Čtyřka byla vážně k uzoufání nudná, a v podstatě všechno v ní bylo trapas. Pětce se aspoň občas něco povede, a jestli se něco vyloženě povedlo, tak je to obsazení nového Obelixe. Film si v úbodu odnude povinné komiksové forky (smradlavé ryby, trubadůr...) aby navázal pár odkazy na původní filmy a přešel do originální tvorby, která se sice snaží držet v mezích atmosféry komiksů, ale zpravidla je to všechno prostě nuda a až moc na první dobrou. Obsazení Asterixe je opět tragédie, a vůbec nechápu, kde sám režišér nabyl dojmu, že se na tuto roli hodí. Z cameo rolí z toho nejlépe vychází Zlatan, ale Richard i Cottilard jsou úplně zbyteční, a ještě stejně ani nejsou k poznání. Nevím, proč mají tvůrci furt nutkání vytvářet něco nového, když mají k dispozici tolik kvalitních komiksů, které by se dali zfilmovat.