Blbý a blbější (1994)

Pár vtipů se opravdu povedlo to musím filmu nechat, ale jinak je to na mě až moc stupidní....

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Neuvěřitelné, prostě absolutně neuvěřitelné. Nikdy bych nevěřil že se dá natočit film, který se bude odehrávat v jedné místnosti s dvanácti herci a zárověň bude tak neskutečně vynikající. Před jeho shlédnutím jsem zdejší komentáře bral s nadsázkou, ale to bylo jen proto že jsem nevěděl o co přicházím:) Úžasně propracované drama, charaktery všech postav které se jakoby vyvíjejí v průběhu snímku.Velká poklona všem hercům včetně Jiřího Voskovce, režisérovi, dramaturgům a vůbec všem co se na tomhle filmu podíleli protože to co vytvořili se zapsalo do historie kinematografie...,,Můžete mi říct proč jste za každou cenu tak slušný? Ze stejného důvody proč vy nejste...říká se tomu vychování´´

Dokonalý trik (2006)

Opravdu úžasná podívaná na dvojici soků jejichž soupeření o nejlepší a nejoriginálnější trik přerostlo v souboj na život a na smrt. Herecké výkony obou herců, jak Jackmana tak Christiana Balea byly opravdu prvotřídní. Závěr mě velice potěšil jak svou promyšleností,tak i tím že jsem celou dobu fandil Bordenovi:)) Zkrátka Christopher Nolan už po několikáté dokázal že snad ani neumí natočit špatný film, a za tento si určitě zaslouží všech pět hvězd.

Zrcadla (2008)

Ne příliš povedený horor. Lekačky byly opravdu hodně čitelné a bylo jich hodně poskrovnu ale objevilo se tam i pár dobrých scén, třeba při oddělování spodní čelisti od zbytku hlavy atp... bohužel výkon Sutherlanda, který určitě není mým oblíbencem, mě taky nijak nenadchl. Co mě ale nadchlo byly herecké výkony obou hlavních protagonistek Pauly Patton a Amy Smart. Závěr se mi velice líbil a musím za něj dát alespoň hvězdu navíc takže celkem to budou slabé tři hvězdy:) P.S: Můj stý komentář :))))

12 opic (1995)

Protože miluju historické paradoxy a vůbec tuto tématiku, tento film mě opravdu bavil. Co mě ovšem nejvíce překvapilo byl výkon Brada Pitta, který byl opravdu fenomenální. Podlě mě to byla snad jeho nejlepší role vůbec, a s přehledem zastínil průměrného Bruce Willise. Po skončení filmu jsem měl opravdu pocit, že se hodně povedl a určitě stojí za další shlédnutí, které podle mého názoru bude ještě lepší.Zasloužené čtyři hvězdy:)

Iluzionista (2006)

Skvělé. Výborný Norton který opět nezklamal, vynikající soundtrack který perfektně podtrhuje onu tajemnou atmosféru a dechberoucí záběr dělají s Iluzionisty dílko které určitě stojí za shlédnutí...:)

Království nebeské (2005)

Krásná ukázka toho, že bylo křesťanství ve své nejlepší formě mnohem nebezpečnější než islám. Povedený film

Americký gangster (2007)

Výborné akční drama z gangsterského prostředí. Sledovat postup černého překupníka drog na žebříčku v podání Denzela Washingtona a zkorumpované polisty, které se snaží dostat Russel Crowe který stvárnil poctivé policistu nadevše odevzdanému své práci, bylo velmi zábavné. Prostě Ridley Scott opět nezklamal a výsledkem je výborná, pětihvězdičková gangsterka:)

Než si pro nás přijde (2007)

Už herecké obsazení dává tušit že půjde o velmi ambiciozní snímek. Jack Nicholson zahrál na jedničku a Morgan Freeman snad ještě lépe. Celý příběh je poměrně dost emocionální a ten dojemný závěr ho ještě vygradoval takže to byl velmi silný zážitek, který můžu s čistým svědomím doporučit každému. Další věc kterou bych chtěl vypíchnout byla výprava, která byla opravdu úžasná, viz jízda na motorce po Velké Čínské zdi, procházka v zahradách v okolí chrámu Tač mahal a nebo lezení po pyramidách. Pro mě to bylo opravdu skvěle strávených 100 minut takže krásné čtyři hvězdy:)

Tropická bouře (2008)

Tak tentokrát mě Ben Stiller trošku zklamal ale naopak mě opět velmi potěšil Robert Downey, který výtečně zahrál černošského(!) seržanta. Začátek se velmi povedl a hlavně scéna s minou a následné hrátky s režisérovou hlavou mě úplně dostali:)...Poté komedie upadá do průměru a zvedá se až na poslední chvíli, opět výtečnou parodií na válečné scény.Celkově bych řekl, že je pro mě tento snímek trošku zklamání, ale na druhou stranu za tu hodinu a půl jsem se ani chvíli nenudil takže pěkné tři hvězdy:)