Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Překvapivě k hlavnímu obsazení (proti Careymu nic nemám, jen jsem si ho doposavad nedokázala představit v jiné, než komické roli) jde jednoznačně o nejlepší "zmatečný" příběh všech dob! Přeskakování ve výmazu vzpomínek zvláštního, a přitom tak obyčejného člověka Joela je souvislé, člověk neztrácí děj ani nemá pocit, že v předchozí scéně byla ta a ta chyba v porovnání s touto scénou, jak se to často v takových filmech stává. Neodolatelné a bezchybné scény jako déšť v pokoji, spojený s dětskou vzpomínkou, knihovna, ve které nevtíravě a plynule mizí tituly a obálky knih nebo bortící se dům na pláži...nádhera! Příběh je citlivě lidský a ne zbytečně vyhrocený, naopak, přirozený a půvabný. Carey odvedl neuvěřitelnou práci, stejně jako Winslet, která byla v roli Clementine prostě skvělá. Jediný, kdo nepřekvapil byla Kirsten Dunst. Jako vždycky totiž dokázala svou laickostí a ubohostí zkazit dojem z každé scény, ve které se objevila. I přes svou snahu nesnahu však nedokázala zkazit můj dojem z celkového filmu. 95%!

Mulholland Drive (2001)

Tak jsem si říkala, že jsem asi magor, ptž tenhle film šel naprosto mimo mě. Po přečtení několika komentářů zde vidím, že nejsem magor, že ten film je vlastně magořina! Vím, že asi naštvu dost Lynchových fandů, ale má to být můj názor, ne? Absolutně jsem nepochopila, proč bylo natočeno skoro 2,5 hodiny tak zmateného, chaotického, nudného, nezajímavého a velmi zdlouhavého materiálu. Asi nejsem typ člověka, kterého Lynch dokáže nadchnout, nebo přesvědčit, že nudně ztvárněný příběh o ničem s hereckými prostoji (proč ty lidi sakra 5 minut jen mlčej, než řeknou nějakej naprosto stupidní blábol?) a časté kývající se záběry na kusy čehosi, může být lákavý. Upřímně řečeno, do konce jsem nevydržela...možná kdybych to dokázala, třeba by se můj názor o hvězdičku změnil (ovšem otázka je, jestli nahoru, nebo dolů), i když si myslím, že spíš ne. To už nezjistím. Podruhé tuhle magořinu totiž už nezvládnu :-(

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Tak já nevím. Za odvahu pustit se do počinu o pravděpodobné nepravděpodobnosti, vogonské hrudce žlutého hnusu, kterou našel velitel lodi jednoho rána v podpaží, o psychedelicky depresivním Marvinovi, kterého ze všeho nejvíc vytáčí dvěře, vzdychající radostí, že jimi někdo prošel, o Arthuru Dentovi, jehož prvním dojmem v celém příběhu bylo: "Žlutý!", a hlavně o tom, že oznámení o demolici planety Země bylo několik vesmírných let vyvěšeno v suterénu ministertva mezigalaktických věcí...dávám 5*. Za způsob "odvyprávění", nad kterým, nebýt čtenář Adamse, bych jen nechápavě a nepobaveně vrtěla hlavou...dávám 1*. Za provedení, masky, efekty, scény...dávám 3*. Za Marvina, kterej je prostě k sežrání...dávám 4*. A doufám, že pustit se do natočení toho nejlepšího a nejvtipnějšího scífka už nikdy nikoho nenapadne!!!

Kruh (2002)

Ufff, no rozdejchat tohle mi pomohlo jen to množství nikotinových dávek na srovnání nervů! Samara mě dostatečně přesvědčila, že malých dlouhočernovlasých holčiček je třeba se bát. Po 115 minutách čiré hrůzy a svírajícího strachu mi přítel oznámil, že si pustí to video (na originálním DVD v bonusech...nakonec se z toho vyklubal trailer :-(), načež jsem se rozbrečela :-D. Myslím, že lidem, kteří dokáží děsu popustit fantazii stejně jako já přijde logické, že jsem dlouho otáčela telku obrazovkou ode mě :-). Co říct, prostě horor, který splnil účel!

Cabin Fever (2002)

Fakt je, že horor má buď vyděsit (což u Rotha asi nehrozí) nebo znechutit (v takové míře, aby zobrazený humus měl styl a zdařilé provedení), což Roth v Cabin zvládnul lépe než v Hostelu. Zatímco Hostel nám ukazuje hromady plastových odřezaných orgánů a údů, polemtaných kečupem, v Cabin je humus alespoň o kapku vkusnější. Ráda bych zmínila větičku běhající v traileru: "Catch it!", což je u filmu o masožravém viru originální pozvání do kina :-D. Musím říct, že u některých scén jsem odvracela oči od obrazovky a trochu rychleji polykala, abych zahnala to hnusný pálení v žaludku :-D a docela často jsem odcházela se napít, odskočit si, nebo se prostě jen podrbat na zadku :-)), hlavně abych se zdánlivou statečností mohla uniknout některým scénám :-). Dějově žádný zázrak, situačně žádná originalita, ale hororově fuj, blééé, vrh :-)

Hostel (2005)

Když o tom teď tak přemýšlím, jediná scéna, kterou jsem si zapamatovala, bylo kuchání oka nějaké asiatky. A to jen proto, že fakt, fakt, fakt nesnášim, když se někdo někomu dloube v oku! Taky si pamatuju, že po skončení mě začala jímat hrůza, jak úchylný lidi jsou, člověk nikdy neví, co se kde děje...trvalo to asi tak 2 vteřiny, než mi došlo, že se to děje zřejmě na dvoře ujetýho, sjetýho Eliho Rotha, což je odtud dost daleko, takže mě to vlastně nemusí zajímat. A dvojka "příběhu z Eliho zahrádky" už mě nezajíma vůbec. Na druhou stranu...beru-li to jako fetiš humus horor, zaslouží si to aspoň ty 2* :-)

Sedmé nebe (1996) (seriál)

Ale jo, jako zvuková clona dobrý. Jen mě fascinuje, že v příběhu křesťanské rodiny najdeme víc sexu, drog, nevraživosti a zloby než v životě průměrnýho feťáka...to je docela k zamyšlení. Seriál mi spíše než agitka víry připadá jako ironie na ni. Jedinou zábavou pubertálních dívek jsou kluci (kdy oznámení "jdeme ven" následuje otázka "kam" a odpověď "za klukama"), jedinou životní myšlenkou bratrů je jak si zašukat a jediným problémem rodičů je odkecat dlouhý kázání a uklohnit dobrej oběd. O tý malý se nezmiňuju, vypadá to, že z ní roste ta nejempatičtější děvka ve městě :-)

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Velice příjemná záležitost, založená v podstatě na řešení každodenních příhod, které se většině lidí nikdy nepřihodí :-) Je to ale mile podáno, člověk se pobaví u ironických poznámek a v mnohém si i hlášku zapamatuje, aby ji následně v rozhovoru se svou vlastní maminkou použil ("jsem krásná, chytrá, milá...nejsem adoptovaná?") :-)...nicméně, trošku mi vadí, že neuvěřitelně rychlé rozhovory jsou často vedeny o naprostém nesmyslu, při čemž je hovor tak rychlý, že se zapomíná na jakékoliv grimasy :-)

Divoký anděl (1998) (seriál)

Režiséři telenovel by měli kastrovat, aby jejich děti nemohli v jejich hrozivým díle pokračovat :-D Pravda ovšem je, že pokud na tohle člověk narazil jednou za měsíc, dalo se to celkem s úsměvem přežít, což se o většině telenovel ani nedá říct!!!

Rosalinda (1999) (seriál) odpad!

Je mi blbě jen na to pomyslim! :-(