Temný rytíř (2008)

Člověk, říkající si canakja naprosto vystihl můj osobní pocit. Proč se tenhle film vlastně tolik nadhodnocuje? Protože jeden z hlavních hrdinů neunesl tíhu života? Nebo proto, že se na tenhle kousek fakt tak napjatě čekalo? Nebo vlastně proč? Když to vezmu od začátku, ocitáme se v bance při loupeži, kde velký číf vymyslel pěknou fintu, jak si nechat lup jen pro sebe...jen ať se všichni zlikvidujou, na mě zbyde jen řidič náklaďáku...jo, fajn, nástup celkem slušnej, rozhodně lákavej... Pak si pamatuju nudné žvatlání, nějaké rozpitvávání jedné jediné jednoduché myšlenky, fór s mizející tužkou (který se mimochodem jako jediný opravdu povedl), převrácený náklaďák (hezký ale na Terminátorskou scénu dost slabý) a Batmanovu věčnou lásku Rachel, která svým výrazem připomínala zombie a vedle Balea mi spíš než milovaná žena přišla jako jeho vlastní matka po několika nezdařilých liftingových operacích. Scény byly zvláštně usekané, jako kdyby původní verze měla trvat 4 hodiny, ale nakonec se rozhodli zkrátit to do "pouhých" 152 minut, což je děsivá bilance na rozhnípávání jedné maličké pointičky... A pak už nevím, poslední půlhodinu jsem prospala. Kdybych čekala Batmana, dala bych odpad, protože tohle s tím okouzlujícím komiksem o Gothamském hrdinovi nemělo vůbec nic společného, nehledě na to, že Batman zemřel ve chvíli, kdy Burton opustil kameru, Keaton sudnal oblek a Nicholson si odlíčil obličej Jokera. Nicméně, čekala jsem film, dobrý film, podle hodnocení zde na ČSFD. Bohužel jsem se dočkala jen dalšího zbytečně dlouhého bijáku, který se ideálně hodí na post megafilmu na sobotní vysílání televize Nova :-( Silně nadhodnoceno!

U mě dobrý (2008)

Poměrně příjemná oddychovka s příjemnou zápletkou a sympatickým koncem... u mě rozhodně dobrý.

VALL-I (2008)

Jak je vidět, kouzlo krásného filmu nemusí spočívat ve složitých dialozích...VALL-I je toho zářným příkladem!

Výměna (2008)

Po takovém boomu skvělého hodnocení jsem čekala skvělý film, bohužel je to podobný případ jako TDK... i když u toho to bylo několiksetkrát horší zklamání. Výměna je příběh dle skutečné události, což je děsivá představa...bohužel se domnívám, že tímto případem oklamávání za účelem udělat bezchybný úřad v mnoha zemích přetrvává do dnes - a nemyslím si, že jsou to jen rozvojové země. O to je celý fakt hrůznější. Nicméně, ačkoliv Angelinu pokládám za velmi schopnou a dobrou herečku, nemůžu si pomoct, do této role mi ne zcela zapadla. V mnoha scénách mi případala až příliš chladná, až příliš... jak to popsat? Asi jako: "No tak jsem si zaskočila natočit pár scén, ale už bysme to mohli zrychlit, páč mám objednanou masáž"... Nepřesvědčila mě o svém životním neštěstí ani na 50%. Celý film byl příliš dlouhý, kdyby ho Eastvood dokázal zkorigovat do dostačujících 120 minut max. udělal by lépe. Navíc se příběh v mnoha scénách až nudně a opakovaně zamotával... a poprava? Jestli měla v divákovi vyvolat pocit zadostiučinění, nebo čehokoliv jiného...je mi líto, ve chvíli kdy si začal odsouzenec broukat Tichou noc jsem schovala hlavu do dlaní a modlila se, ať už se to proboha nekoplikuje a už to pomalu skončí. Na znovuzkouknutí rozhodně ne, na sobotní večer na Nově možná. Co chválím je pasáž v blázinci a John Malkovich.

Wanted (2008)

Jakožto člověk milující četbu jsem si jako malá přála umět rychlopsaní všemi deseti. To jsem se naučila. Mým příštím splněným snem bude, naučit se rozbít klávesnici o hlavu mého nepřítele a napsat ve vzduchu nápis "fuck you"! Úderný počin Timura Bekmambetova v podobě velice dobře koukatelného filmu, plného vtipných hlášek, vtipných scén, akčních scén a efektů "zohýbané" kulky se mi velmi zalíbil! Nemám v podstatě žádné výhrady, Angelina je krásná baba s krásně pokérovanýma zádama a okouzlujícím sexy výrazem, James McAvoy ukázal, že umí projevit nadšení z dobré role a Morgan Freeman, světe div se, umí hrát kvalitně i záporáky! Říkám ano po všech stránkách! Jediné, o čem přemýšlím...kdyby třeba hollyvoodští tvůrci nechali naše Pendolino na pokoji a neroztřískávali ho o skály...mohlo by být jízdné přeci jen o trochu levnější :-)

Yes Man (2008)

Jim Carrey je jako víno... zraje, vyzrává a chutná čím dál lépe. Jelikož ale vím, jak dokonalý herec Jim umí být, už možná nedokážu tak ocenit jeho roli v komedii. Co se týče komedií, jsou ty s Jimem totiž pro mě téměř nesnesitelné. Na druhou stranu, podobnost s filmem Lhář, lhář je nápadně veliká, i když poituelně se filmy vlastně dost liší... a kouknu-li se na jeho výkon tehdá a dnes, musím celou věc ocenit! I v komedii se totiž umí vyjádřit vtipně, aniž by si přehazoval dolní ret přes půlku obličeje a já jsem ráda, že na to přišel! Příběh je trošku naivní, ale o tom to asi má být, je to vtipné, neotřelé... musím pochválit hudbu!!!! No a já tomuhle počinu říkám: YES MAN! :-)

Zrcadla (2008)

Uf, tohle je těžké hodnotit...podivila jsem se "nízkému" hodnocení filmu zde na csfd. Myslím, že coby horor, Zrcadla rozhodně nezklamala! Hodně se tu objevují slova jako klišé, ohrané, průměrný remake... ale proč? Romantika má jedno jediné téma: on, ona, láska šílená... kolik témat potřebuje člověk pro horor? Upřímně řečeno, děsivá realita za zrcadlem mě pěkně poděsila. Démoni vzešlé z posedlé dívky (ano, i toto téma již známe, no a co? Je to vděčné téma a rozhodně děsivé, takže proč ne znovu?), dali mé rádosebojící, ale také snadnovyděsitelné dušičce pořádně zabrat. Chápu, že Alexandre Aja umí být krvavější, na druhou stranu, rozhodně mě více vyděsí toto, než lítající nohy a ruce... a to je důvod proč tomuto počinu dávám 4 stars... scéna se smrtí Benovi sestry na mě byla až příliš syrová a otevřeně brutální, což mě na okamžik hodilo do dojmu Béčkového filmu. Otevřená brutalita mě neděsí, z takové se mi chce spíš zvracet... Co se týče hereckézho obsazení, Kiefer Sutherland konečně ukázal, že má navíc, než na jakéhosi pofiderního Bauera... a to je dobře.

Armáda démonů: Matka slz (2007) odpad!

Tohle mě fakt vytočilo. Co to, proboha, bylo? Už při první scéně jsem se zarazila u absolutně trapně odvedeném způsoby brutálně směšného zabití jakési inteligentní vokurky, kdy oběšení na vlastních střevech mělo působit jako jak??? Pak jsem tomu dala šanci, když se té hlavní holce sami otevřeli dveře v muzeu...no dobrý, tak, holka, dej tomu prostor, třeba to překvapí, říkala jsem si. Nepřekvapilo. Stačilo mi to do chvíle, kdy se tam dvě baby váleli po posteli (což mělo bejt asi sexy?) a přišel kdosi, aby té jedné vypíchal oči, což mi ostatně přišlo jako jediné, na co se Argento zmůže a zřejmě tomu říká vrchol hororovosti. Mě to přišlo spíše jako vrchol nevkusného hnusu. Takže naštvaná a znechucená jsem film ani ne v půlce vypnula, placku vyndala a rozflákala totálně na hadry, protože takovej nevkusnej brak v mý filmotéce teda nebude!!! :-(

Bestiář (2007) odpad!

Raději zapomenu, že jsem tento snímek viděla. Budu dělat, jako by vůbec neexistoval a nadále budu ctít Rodena jako majestra českého filmu...

David Bowie - Glass Spider '88 (2007)

Bowie - plochá figurka, nebo barová děvka??? Každopádně nemít manželčin šatník, asi by tolik lidí ani nezaujal.