Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Je to propaganda, to uznávám. Ale nemůžu si pomoct, já se u toho královsky bavím. Slova kovaného plukovníka Kaliny prostě ve mne vzbuzují záchvaty smíchu. Pokud budete seriál brát s nadhledem, tak je to úžasná podívaná. 1. hvězda - za údernost plukovníka Kaliny, 2. hvězda - za Studnu, 3. hvězda -za úvodní hudební znělku, 4. hvězda - za kultovnost celého seriálu, 5. hvězda - za vlastně protikomunistickou propagandu, protože, dejme si ruku na srdce, i méně inteligentní člověk dnes pochopí, že někomu sebrat továrnu se zbraní v ruce asi nebude ten správný přístup.

Smrtonosná past 2 (1990)

Bruce Willis ve vrcholné formě. Druhé pokračování je jednoznačně nejlepší, nejakčnější a nejhláškovější díl celé serie. A ačkoli se tvrdí opak, tak má i nejlepší záporáky Williama Sadlera a Franka Nera. A dřív než napíšu, že souboj muže proti muži na křídle plně rozjetého Boeingu je blbost, tak si to sám vyzkouším :)

Sedm (1995)

Chtěl bych se zase vrátit zpátky v čase a vidět tento film poprvé. Protože vidět tento film poprvé je neskutečný filmový zážitek. Film, který vás od první minuty chytne a nepustí a nepustí vás ještě hodně dlouho po odeznění závěrečných titulek. Genialita snímku spočívá především v přímočarosti děje - nejsou zde žádná vedlejší témata, jen temné pátrání po pachateli, jenž trestá lidstvo za sedm smrtelných hříchů. Sekvenci, kdy detektivové jedou s Johnem Doe na "místo určení" považuju za jednu z nejlepších ve filmové historii. Ani jsem nedýchal.