Machři (2010)

Jsou snímky, které jsou scénáristicky dokonalé a přinášejí skrze filmové plátno poselství. Některé filmy mají alespoň výbornou režii, kameru, vizuální efekty. A pokud nemají, tak se snaží alespoň diváka pobavit. Smysl tohoto filmu mi ovšem uniká, neměl nic z výše uvedeného, nepobavil. Naprosto zbytečně natočená záležitost.

Cemetery Junction (2010)

Výborný film na pomezí komedie a sociálního dramatu, který kazí mainstreamový závěr

Umění plakat (2006)

Příběh o zvráceném rodinném štěstí, které v takto syrové podobě dokáží natočit jen skandinávské země. Není to hezký film, mnohokrát jsme měl tendenci odvracet zrak a bezmocně svíral pěsti, ale je potřeba ho vidět, aby si člověk uvědomil, že nelze být lhostejný k psychickému a fyzickému vydírání uvnitř domácností. Kromě lidské trosky v podobě otce jsem ovšem silné negativní emoce cítil i k zbabělému a pokornému synkovi, který v 11 letech už musel určitě vědět, co dělá. Příběh Sanne, vlastně jediné skutečné oběti, je tragický, ale i ona přitom nese svou malou vinu, neboť stačí málo: mluvit.

Avatar (2009) odpad!

Takže tohle dílo bez scénáře, plné těch nejhorších klišé a trapného patosu má být dle kritik a zdejších komentářů budoucnost kinematografie? Děkuji, nechci.

Setkání v Praze, s vraždou (2008) (TV film)

Pavel Liška patrně zapomněl, že nehraje Idiota, ale policejního vyšetřovatele. Bohužel i repliky dalších postav byly tak strojené, až to trhalo uši.

Stmívání (2008)

Nechápu někoho, kdo je schopen za vstup do kina na tuto slátatinu zaplatit byť jedinou korunu. Projekci jsem naštěstí viděl zadarmo, ale i tak mám pocit, že jsem byl okraden. Okraden jsem byl o dvě hodiny času, které jsem mohl strávit mnohem lépe, což by bylo i nedělání vůbec ničeho a koukání do prázdna. Děj? Naprosto směšný. Herecké výkony? Pattinson svým výkonem připomněl Belu Logosiho ve filmech Eda Wooda. Režie? Ona nějaká byla? Film si na sebe bezpochyby vydělá, ale vkus a kultura zase dostala dýkou do zad.

Lemra líná (2006)

Už to bylo řečeno několikrát přede mnou: osoby, které měli na starosti casting by měli vrátit výplatu. Obsazení McConaugheyho do role líného maminčina mazánka a odkvétající Sarah Jessicu Parker do role profesionální baličky opravdu nebyl šťastný nápad. Děj pochopitelně předvídatelný, některé vtipy se zvířátkama pobaví leda snad infatilní americké publikum, takže důvod, proč film u mne nespadl do kategorie shit je zase ta Zooey.

Kopačky (2008)

Film, který zoufale postrádá jakýkoli nápad, originalitu a vtip, což je u komedie dost podstatné.

Účastníci zájezdu (2006)

Adaptace knih Viewegha jsou vesměs vždy průměrné (ostatně lze těžko natočit dobrý film na základě průměrných knih), ale tohle je i v těchto měřítcích vyloženě podprůměrné. Nucená komedializace typických českých vlastností. Tohle už zavání Troškou.

Nepříjemná pravda (2006)

Spíš než poučný dokument se jedná o post-prezidentskou kampaň jednoho neúspěšného kandidáta na prezidenta USA, ve které si léčí své pošramocené ego.