Jedna ruka netleská (2003)

pojď, uděláme něco jako byli ti Samotáři, správnej mix hlášek, bláznivejch situací a český šimravý trapnosti, dáme tam ňáký drogy, Hitlera a Macháčka, voe 1+

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Nevím, jestli jsem někdy viděl něco britštějšího... velmi chytré a velmi přesné.

Jíst, spát, umřít (2012)

Mám rád, když z filmu čiší politický přesvědčení; tenhle otevírá zajímavý témata a dělá to vkusně a přesvědčivě. Celý to ale stojí na Nermine Lukac a ta je absolutně výborná. Já bych si uměl představit ještě větší gradaci nebo krizi (ta hudba k titulkům jako by to slibovala), ale tuším a respektuju, že to asi režisérka nechtěla. 4-

Julie a Julia (2009)

pro chvíle pohody... obě herečky moc fajn, ale předloha mi přijde opravdu výjimečně slabá

Juliny sny (2014)

Hustý, hustý, hustý...

Juno (2007)

svěží film se svěží Ellen Page, neblbým příběhem, dobrými herci a divným (spíše v pozitivním slova smyslu - pozn. red.) soundtrackem, 3+

Jurský park (1993)

máma mi to tenkrát zakázala, že tam sou nějaký mrtvý... navíc tenkrát už bylo kino pěkně drahý, tohle stálo 54 kč (!) v kině Světozor, kolem kterýho jsem každej den chodil a smutně koukal na plakáty... proto k tomu asi nemám ten nostalgickej vztah a vidím v tom průměrnou americkou moralitku... efekty jsou fajn...

Kafe a cigára (2003)

stylové, ale dlouhé... pouštěl bych to jako předfilmy... pár povídek je opravdu výtečnejch, pro mě jeden z nejzajímavějších Jarmuschových počinů

Kamarádova holka (2008)

zajímavý... s dobrými herci by to mohlo být i docela dobrý