Hořící keř (2013) (TV film)

Tak jsem se zas jednou nasral...moc dobře natočenej televizní projekt.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Linka kolem Méliése skvělá, linka kolem Huga naprostej shit. Hodně špatnej děj jehož centrem je hodně protivnej malej kluk a jeho děsivej automaton. Vypadá to krásně, ale je to nuda a blbost. 30%

Chata v horách (2012)

Závěrečná vykydlovačka a uplnej konec vtipný, jinak stejná píčovina jako jakejkoli jinej podobnej horor. Ten hype kolem toho jak je to geniální nechápu. Beru, že Wheadonovi se párkrát něco povedlo, ale jen proto není třeba každou kokotinu kterou napíše brát za geniální. IMHO kdyby to napsal někdo jinej tak kolem toho nikdo tak nebájí. Sračka a 10% za ten závěr.

Útěk z MS-1 (2012)

Ani slavné Expendables nejsou zdaleka takovou poctou 80kám jako Lockout (ačkoli tohle neni moc pocta. Spíš filmařina nepřizpůsobená roku 2012 :)). Ultrahláškující tvrďák (naprosto perfektní Pearce) musí ve stylu jeden proti všem zachránit ulrablbou kočku. Střílí se tam (málo), bojuje se tam (žalostně málo), záporáci jsou megapsychoušský, psychologie i chování postav debilní, scénář ultradebilní, střih jak z videohry (triky taky), Maggie neumí hrát, ale to po ní nikdo nechce a Pearce hláškuje jako o život a navíc kouří. Jo a celý se to odehrává v budoucnosti a ve vesmíru. Přesně jak to máme rádi :) Asi nadsazeně, ale stejně 5*.

Anna Karenina (2012)

Opět se budu opakovat, když napíšu že nemám rád filmy s psychotickejma, přecitlivělejma a vypatlanejma hrdinkama. Chvilku jsem přemýšlel, jestli se mi divadelní stylizace líbí nebo ne. Nakonec se to ukázalo jako nejlepší věc celého filmu. Natočený je to fakt perfektně a originální prostředí divadla nádherně sedí (zvlášť v kontrastu s přírodou a životem Konstantina Levina). Karenin je supr sympatickej pragmatik, Vronsky vygelovanej metrouš a Anna Karenina psychotická hysterka, která mi od poloviny filmu šla neskutečně na nervy. Moc se nedivím, že Rusáci nebyli uplně nadšený. Každopádně natočený je to hezky a nevraživost k hlavním postavám je moje věc, takže 65%

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino je sázka na jistotu a čím je starší, tím je velkolepější. Filmařskou dokonalost, hravost a herecký koncert vystřídá po dvou třetinách filmu klasická sebeparodující krvavá ujetost s ultrabrutální přestřelkou. Tak jak to máme rádi :). Škoda, že nasazené tempo je přerušeno zbytečně roztahaným závěrem. Ale chápu to, Quentin se chtěl vyhodit do vzduchu :). Foxx je drsnej, DiCaprio exkluzivní, ale Waltz vládne. 90%

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Je to plné nelogičností, časových paradoxů (bez kterých by ale chybělo spoustu vtipnejch vychytávek, jako postupný rozčleňování budoucího loopera) a navíc se to v půlce změní na úplně jinej film, ale scífek je málo tak trošku nekriticky 70%.

Bídníci (2012)

Vůbec nevím kolik mám dát puntíků. Na jednu stranu nesnáším filmy s písničkama a kompletně zpívanej muzikál bylo peklo. Na druhou stranu tak dobře a do detailu zrežírovaný film s tak vynikajícíma hercema jsem už dlouho neviděl. Ta forma je pro mne podivná. Hodně zpívaných částí bylo k posrání nudných a působily (pro mne jako odpůrce muzikálů) idiotsky. Spoustu jich naopak vyznělo stokrát líp než kdyby je kdokoli jakkoli zahrál bez zpěvu (především vypjaté scény jako přístaviště se šlapkama a revoluční motivačky na barikádách + jako bonus scéna v hospodě :)). Těžká věc. Například dlouho (možná i nikdy) se mi nestalo abych otevřel pusu a řekl WoW - tady to bylo asi po prvních 5 vteřinách. Ten začátek je monumentální. No pokusim se překousnout svoji uměleckou ignoranci a odpor k muzikálům a zkusím dát 4*. Stejně si po čase budu pamatovat jen to dobrý. Podruhý se na to ale koukat nebudu. 70% a to jen z osobních důvodů za zpívanou formu.

Sněhurka a lovec (2012)

Vypadá to parádně, atmosféra je perfektní a postavy obsazený dokonale...ALE bohužel napsaný je to dementně, postavy jsou napsaný ultra-dementně a většina z nich je uplně zytečná. Celý je to zbytečně dlouhý a neprostříhaný, takže většina věcí vyzní do prázdna a většiny tam je až moc. Vizuál zkrátka super, zbytek na hovno.

Bitevní loď (2012)

Z toho se dalo udělat něco mnohem lepšího než tupá, sladká pohádka plná absurdit, nelogičností a patosu. Asi tak do půlky to bylo docela poutavý a dobrý, ale pak se to zvrhlo v neuvěřitelnou zhovadilost. 35%