• Hudební

Film o neporozumení - Nezmením sa! (1989) (TV film)

Kronika. Islanďania majú svoj Rokk i Reykjavík, od nás pochádza aspoň niečo, aj keď skromné, čo mapuje slovenský punk osemdesiatych rokov.

Terkel má problém (2004)

Niekoľko veľmi veľmi vydarených vtipov v inak veľmi slabom filme. Škoda.

Serge Gainsbourg: Heroický život (2010)

Výborná kombinácia snovosti a reality, aj ked tých snových častí, výtvarne skvele urobených mohlo byť pokojne ešte viac. Inak film to nie je svetoborný, ale užíval som si každú jednu minútu z neho.

Marie Antoinetta (2006)

Nemám rád historické filmy a tento som zvládol dopozerať. Keby to nebolo tak dlhé a priestor by dostalo ešte viac post-punkových klasík, tak by ma to asi aj bavilo.

Jak se vaří dějiny (2008)

Skvelé. Slovenský dokument svetovej úrovne. Geniálny nápad, výborné spracovanie po obsahovej i technickej stránke. A veľká radosť z toho, že sa to urodilo na Slovensku.

Přestřelka v Palermu (2008)

Bordel. Kombinácia patetických scén s nezrozumiteľnými. Niektoré časti veľmi pekné, pri iných som mal naopak chuť odísť z kina. V konečnom dôsledku tri body z päť, hoci to vo mne nezanechalo hlbší dojem. A to mam Wendersa fakt rád.

Příběh Lindy McCartneyové (2000) (TV film)

Toto je brak. Podivná koláž na seba nenadväzujúcich scén, umocnených neskutočnou patetickosťou. V najsmutnejších scénach, teda v tých, kde Linda McCartney zomierala som sa musel smiať a to zďaleka nie preto, že by som jej osobu nerešpektoval, práve naopak. Ono to len tak smiešne zahraté a smiešne nakrútené a tak ďalej. Katastrofa.

Poločas rozpadu (2007)

Najviac to vystihla kamarátka, keď asi v tretej štvrtine filmu zahlásila: "Veď tam sa vôbec nič nedeje!" Pravda, pochybná zlátanina, príšerné dialógy, Ján Króner v hlavnej úlohe (čo je samo o sebe zárukou toho najhoršieho), akože trendy ladenie hlavnej predstaviteľky do gotičky, nakrúcanie v Subclube... Mordor.

Joy Division (2007)

Vizuálne nesmierne pôsobivý dokument dopĺňa trilógiu k 24 Hour Party People a Control, no neidealizuje ani Iana Curtisa ani Tonyho Wilsona. Zobrazuje veci (dúfam) tak, ako sa stali, s tým, že o nich hovoria tí najpovolanejší - pozostatok celých Joy Division (a zo zvukového záznamu i Ian Curtis), Tony Wilson, Annik Honoré... Výborné!