Roztržitý (1970)

Po tomto snímku mohl vykrádat Pierre jen sám sebe. Vysoká nadčasovost o vlivu reklamy. Smějeme se tomu jako diví, ale nejsme to náhodou my, kdo je tak krásně zmanipulovatelý ? Francouzký "švejk" na bedně s číslem jedna.

Spící pes (2023) (seriál)

Nebylo to zase až tak špatné a poměrně bez zbytečné skepse jsem se dodíval do konce. Sice se jedná o šablonovitě rozehraný příběh s odešlým policajtem, dospívající dcerou, konspiračními teoriemi, soukromým očkem, protivnou šéfovou ... ale nějak to veskrze fungovalo. Pominu-li Maxe, který to celé odehrál v jednom tričku a s jedním ksichtem, nezbytné a provařené niti LGBT a BLM, tak v celku za poctivé tři.  Zaujali mě neokoukaní Carlo a Melika, kterým to i docela chemicky fungovalo a tak i závěrečné defilé Steffena, které jsem nečekal. Jen ta šlehačka na konci byla zbytečně sladká.

Přítelkyně smrti (2022) (seriál)

Za faráře tři, jinak hodně předvídatelné a naklonovaná Hořká chuť sedmikrásek. (Dal jsem to najednou).

Mother (2020)

Povinný film nejen pro pracovníky OSPOD či dospívající děti v posledních třídách základní školy.  Otázkou je jestli snímek leze považovat jako výstražný nebo poučný. Selhání vyspělé společnosti nebo jen odcizení od lidských hodnot. Podoby lásky jsou různé, bohužel nejsilnější je vždy ta mateřská (zde ale v obráceném gardu). Rozporuplné.

Tajemný muž (2012)

Tři jen kvůli mystické Jodelle Ferland, kdy jsem ji viděl s odstupem času od Silent Hill (a je to pořád ONA). Určitě ne nezajímavý námět a místy super ruční kamera; na druhou stranu běh Jessicy Biel za dodávkou a její chycení mi evokoval běh proslulého zlého terminátora ve dvojce... :-P

Venuše v kožichu (2013)

Bohužel nejsem až tak velký intoš, avšak herci fajn.

Nepolapitelný padělatel (2018)

Blockbustery (navíc čínské) obvykle moc nemusím, ale jako večerní nedělní oddychovka mi to sedlo. Nakonec se z toho vyklubala variace na Keysera Sözeho, kdy Yun-Fat Chow v 63 letech je pořád ještě fešák, stylizovaný do Alaina, bohužel však říznutý i Chuckem, což jak bylo zde uvedeno ve jednom slovenském komentáři, byla dozajista "somarina" :-)

Lidská jatka (2009)

Nemyslím si, že tato záležitost byla špatná, ba spíše naopak. Nejzajímavější právě pomalý rozjezd, kamera vůbec, soundtrack, tak i solidní obsazení. Závěr je sice překombinovaný, ale samotný konec je nevídaně vysoce negativní. Nejslabší je příšerný český název, což není defacto ostatně v poslední době v naší distribuci neobvyklé.

Dům na Ořechovce (1959)

Natočené dobře, myšleno jak výkony, tak generační střet, vyznění je však poplatné době vzniku.

Také andělé jedí fazole (1973)

Spencer v kostýmu "mrzáka" svém defilé v ringu nemá chybu,tak jako Gemma na tanečním parketu. Tyto dvě scény, však nevyrovná slabší scénář, ale jinak jsem se docela bavil.