Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Neviděl jsem snad slabý díl. Přestože současná řada se tvářila trošku udýchaně. Po pondělní seanci a zjištění, že i tady na portále funguje hodnocení pořadů a nejen filmů, připíchávám vidličkou svého favorita. (Tak nám včera skončil poslední díl, zamáčkneme slzu a jedeme dál.... Odcházení Zdeňka však bylo věru filmové 27.11.2012)

Cesta do lesa (2012)

Poctivá dávka konečně normálního českého filmu proti všudypřítomnému Stínu, utrpení a bolestem soudobého světa a stavu naší populace… Bez zbytečného přehrávání, metaukrytých intelektuálních myšlenek, film přímočarý jak střela, spěchajíc za svým cílem ven ze začarovaného kruhu, tam, kde ještě příroda a střídmá lidskost vládne. Tomáš (Vorel st.) s nejen s režisérskou židlí pod zadkem, ale navíc s filmovou kamerou na zádech, vystřihl milník, který dozraje (dle prozatímního hodnocení) až časem. Po rozporuplném začátku a pro mne moc nevýrazném hudebním motivu(později vpohodě), jsem byl nakonec příjemně vtažen do víru příběhu a nechal se jim unášet až do skončení titulků, kde se i druhý Tomáš (Hanák) naučil s přibývajícími šedinami docela zpívat.

Aein (2005)

Korejský „Milenec“, ač jsem měl očekávání, mě téměř hluboce zklamal. V romantickém sblížení duší, či jen záblesku vášně, musí divák cítit, že to mezi aktéry opravdu jiskří. Tady prskavka ležela asi týden na dešti, ne-li přímo pod okapem v kádi. Asijsky barvité prostředí, ani hudba, natož rádoby pojaté explicitní milostné scény nezachránily zásadní myšlenku dilemata vztahu mezi odjíždívším mužem, jenž jede hledat sama sebe, a ženou unuděnou delším vztahem, která se má záhy vdávat. Hyeon-a Seong mnohem více herecky zazářila v Ki-duk Kimově Času. Vlastně ani tam se mi nelíbila, tedy jako žena, ale to už je otázka mého osobního vkusu. Na rozdíl však Čas od tady této „epizodky“ byl u mě za plnokrevných pět. Obrysy rukou na lavičce v parku nakonec zachránily snímek od potupného bodového ohodnocení.

Bobule (2008)

Tetsuo, Subjektiv a Monolg bodují !! IMHO naprosto zbytečný film. Z letních rozhodně raději "Marhulový ostrov", i když z něj pak smutní hlava. Tady bolí z něčeho jiného. Bod za hudbu.

Sněhurka (2009) (TV film)

Jednu za odvahu... :-P (Pohádky přece nepatří do odpadu)

Kam nikdo nesmí (1979)

Komorní, nelehký a zela jistě téměř až nekriminální film s poměrně dobrým scénářem (zejména v dialozích) zajímavou hudbou … trčící v melancholickém světle psychologického rozboru stárnoucího překladatele, který řeší vztah k vlastnímu synovi, jejich společné slečně, bývalé rodině, přátelům i policistům… Snímek vyžaduje vyšší divákovu přítomnost sledovat děj, který je vesměs složen zejména ze vzpomínek dotyčného, přičemž narativní linie je dost sporadicky odkrývána, kdy tudíž na jinou vlnu naladěné diváky může snímek de facto nudit. Vyřešení záhady, kdo stojí za přímým úmrtím slečny, není až tak hlavním kachlíkem s ornamentem, ale spíše listelou, co dodává mozaice uzavřený rámec. Což je možná také na škodu. Tři až čtyři.

Smrt v sedle (1958)

Film který nestárne, přestože je z těch propadených padesátek. Voňavý "eastern"...Jelínek mi trochu evokoval Jamese Deana (nesmějte se ;-), Lukavský opět jako křemen...jen ten Sovák mi lezl na nervy. (Příště možná i za čtyři).

Autopohádky (2011)

Velmi slabé tři frčky. Animace, které mě rozhodně neurazily, byly mnohem lepší než hraná (reklamní) část. Pokud bych měl zvolit Autopohádky, tak raději ty z produkce NDR, které mám dodnes pod kůží.

Třetí táta (1988) (TV film)

Trochu těženo z Poledňákové "polepšovny". Vyskočil OK, klučík byl však někdy příliš vlezlý a Soukup, jak již tady zaznělo, nebyl zase taková svině.