nenet

Eliška Mokrášová

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4
    • 16.11.2018  23:19

Film je dokonalou poctou legendě. Velký dík tvůrcům a hercům.

• 28.10.2018  10:27
    Mlýny (divadelní záznam) (1994)

"To bude průser - nebo pochvala! Vypínači, na můj povel...!" Herci divadla Sklep ve hře z prostředí ČSLA dokázali naprosto přesně vystihnout atmosféru armádního prostředí se všemi jeho absurditami a nelogičnostmi. Velmi poučné :).

• 13.8.2018  20:22

Superhrdinové mě berou i v animované podobě :). Děj skutečně není nijak složitý, ale záporák mě docela překvapil. Milá kratochvíle.

• 5.8.2018  23:12

Nevím, jak to Tom Cruise dělá, ale jeho Mission Impossible baví i napošesté. Člověk by stěží uvěřil, že se v rámci tradičních schémat dá vymyslet ještě něco nového, ale Fallout velice přesvědčivě dokazuje, že to lze. Skvělá, jako obvykle do krajnosti napnutá akce, dostatek komplikovaných motivů, charismatické postavy, střípky svěžího humoru, zajímavé filmové lokace a působivý soundtrack dělají z tohoto filmu velmi příjemný zážitek.

• 19.7.2018  20:52

Příležitostně není na škodu dát šanci i něčemu nenáročnému. Přestože jde o poněkud umírněný remake skvělého filmu z roku 1987, docela se povedl. Pěkný prázdninový film.

• 17.7.2018  20:25

Člověk by nevěřil, kolik legrace se dá zažít s jednoduchým zmenšováním a zvětšováním lidí a věcí :). Marvel dodržel obvyklý trikový standard a tentokrát především pobavil, což je čas od času taky potřeba.

• 17.7.2018  11:52

Mistrovská klasika. Dvanáct pánů z poroty zavřených v jedné místnosti rozhoduje o vině či nevině mladého chlapce v případu vraždy. Film dokazuje, že k tomu, aby na diváka hluboce zapůsobil, stačí někdy jen velmi málo - propracovaný scénář a skvěle vybraní herci, dokonce s českou účastí. Všechno ostatní je jednoduchá kulisa, ačkoli i ta zde v detailech funguje velmi dobře. Kromě toho určitě stojí za to dnes sice už poněkud archaický, ale tím více působivý český dabing.

• 9.7.2018  18:29
    Netvor (2011)

Ale tohle není vůbec špatné moderní převyprávění pohádkové klasiky. Osvěžující, příjemné, romantické, se šťastným koncem. Co víc si přát :).

• 3.7.2018  15:35
    Góóól! (2005)

V tomto filmu toho diváka moc nepřekvapí, mohl by ve svém žánru s úspěchem posloužit jako návod pro začínající režiséry. Hlavního hrdinu v logickém a předvídatelném sledu nemine prakticky žádný ze základních dějových prvků a fotbalové prostředí vytváří přitažlivou kulisu. Oddechový příběh, co hezky uplyne a nezanechá stopy.

• 11.6.2018  02:49

Michal Viewegh se spousty věcí nebojí a to z něj dělá na poli naší literatury tak trochu osamělého jezdce. Jeho příběhy jsou svojí upřímností českému člověku velmi blízké, ale místy taky až kousavě dotěrné. A atmosféra Účastníků zájezdu je přesně tak rozpolcená, složená z barevných střípků životů různých lidí, kteří se sešli na společné dovolené. I přes určitou nadsázku to zdaleka není pouze komedie, některé situace velice nevybíravě zasáhnou citlivá místa a donutí k zamyšlení. Velmi solidní český film.

• 10.6.2018  20:14

I postarší Harrison Ford pořád dokáže okouzlit uličnickým úsměvem a s Anne Heche jim to hezky ladí. Příjemná romantika lehce doladěná akcí patří mezi slušné oddechovky na nedělní podvečer.

• 30.4.2018  20:24

Jo, tak tohle byl neskutečný nářez, kterým studio Marvel dalece předčilo veškerá má očekávání. Nenacházím dostatečně výstižná slova, film mě prostě přibil do sedadla od začátku do konce a přinutil zírat s otevřenou pusou :). Neuvěřitelné triky, strhující akce, promyšlený příběh, dokonalá atmosféra. A Alan Silvestri je doopravdy fantastický hudební čaroděj. Ohromný zážitek!

• 6.4.2018  15:45
    Na vlásku (2010)

Už ani nevím, kolikrát jsem tuto pohádku "musela" vidět, ale dílo je to hodně povedené. Zdejší Locika naštěstí nemá mnoho společného s původní verzí bratří Grimmů a v tomto případě je jedině dobře, že tvůrci zachovali pouze hlavní motivy a na jejich základě vytvořili v podstatě nový poutavý příběh se vskutku originálními, veselými, zápornými i přitažlivými hrdiny (takový Flynn Rider vážně stojí za to :)). Skvělou atmosféru úspěšně dotvářejí dokonalá animace a moc hezké písničky.

• 6.4.2018  08:05
    Borg/McEnroe (2017)

Kdo by čekal strhující sportovní zážitek, byl by pravděpodobně zklamán. Film na hranici psychologického dramatu nabízí především pohled do zákulisí vývoje závodní kariéry dvou povahově výrazně odlišných tenisových legend a občas to není příliš veselé, když si člověk uvědomí, jakou cenu musí talentovaní lidé zaplatit za svůj úspěch a slávu, a že to vůbec nebývá tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Dost zajímavý, dobře napsaný i zahraný snímek.

• 25.3.2018  21:52
    Barva kouzel (TV film) (2008)

Tohle velice kvalitní a velice detailní televizní zpracování prvního a druhého dílu zeměplošské ságy skvělého britského spisovatele Terryho Pratchetta jsem si opravdu užila :). Bylo příjemné setkat se s filmovým Mrakoplašem, Dvoukvítkem a Zavazadlem, stejně jako s Patricijem, Smrtěm, Barbarem Cohenem a bandou šílených akademiků z Neviditelné univerzity. O to víc je mi líto, že před pár dny odešel na věčnost náš dvorní překladatel Pratchettova díla Jan Kantůrek, kterého považuju za naprostého překladatelského génia, jehož vyladění na spisovatelův styl a humor bylo skoro až zázračné.

• 15.3.2018  23:49

Žádné extra překvapení se nekonalo, ale hlavní hrdinka mi byla docela blízká. Dokonce mám dojem, že dost okamžiků předkládaných v tomto filmu nemá k realitě zas až tak strašně daleko. Vešla se i špetka dobrého humoru a poetiky, takže když při troše dobré vůle pominu tentokrát opravdu nepříliš zdařilý český dabing, zapůsobil na mne tento snímek ve výsledku docela dobře.

• 13.3.2018  18:33

Pro mě jako dospěláka tohle nebylo nic moc, přestože mám animáky ráda. Ale dětičky kupodivu vydržely v kině od začátku do konce, takže považuju tuhle blbinu vcelku za úspěšnou :).

• 1.3.2018  10:51

"Turn your face towards the sun, let the shadows fall behind you..." Kousek textu ze soundtrackové písně od Rihanny říká o tomhle bláznivém, srdečném sci-fi animáku skoro vše :).

• 28.2.2018  10:44

Na tento příběh od Jojo Moyes jsem narazila vícekrát a dosud jsem neměla dost odvahy ho přečíst ani shlédnout. Ale ve výsledku je to přívětivý snímek, ve kterém by překvapivě "obyčejná" Emilia Clarke svým optimismem snad rozehřála i ledovec. Mám obecně radši šťastnější konce, ale v tomto případě je dobře, že se žádný zázrak nekonal, i když to diváka zabolí.

• 27.2.2018  10:30

Opravdu moc ráda bych dala vyšší hodnocení, ale bylo by to pouze kvůli tvůrcům. Otec a syn Svěrákovi rozhodně patří ke špičce naší kinematografie, film je skvěle obsazen i natočen, herci hrají výborně a děj vzbuzuje přesně ty emoce, na které je divák u těchto autorů zvyklý. Bohužel se ale tentokrát už nepodařilo udržet vyváženou hranici mezi nostalgií a akcí a celý příběh, byť laskavý, postupně sklouzává k nudě. Takže ano, tenhle film je dobrý, ale nic víc.

• 24.2.2018  22:36
    Saturnin (TV seriál) (1994)

Zdeněk Jirotka stvořil velmi netradičního hrdinu ve velmi tradičním malém světě zdánlivě obyčejných postaviček, které se díky Saturninovi ocitají v nezvyklých, místy až paradoxních situacích a snaží se je ve zdraví přežít. Kniha je dokonalá, napsaná krásnou češtinou a velice mě proto těší, že se v televizním zpracování podařilo zachovat tu pohodovou atmosféru, kterou jsem si mnohokrát užila jako čtenář a tím více ji mohu ocenit i jako divák.

• 23.2.2018  22:59
    Whiplash (2014)

Pokud nadějné umělecké talenty musí procházet podobným peklem, aby ze sebe dostaly maximum, tak má úcta. Samozřejmě, že film žene realitu do extrému, jenže zároveň je docela dobře možné, že to ve skutečném zákulisí vypadá dost podobně. Pouze nadání nestačí, to je jen začátek a zbytek už záleží na obrovské píli a odhodlání. No a jinak jsem asi na pět minut uvěřila tomu, že jazz je celkem zajímavá muzika :).

• 22.2.2018  23:01

Po repríze s odstupem několika let musím konstatovat, že tenhle film by vůbec nemusel být jenom průměrný. Herci v hlavních rolích podávají velmi slušný, v případě Meryl Streep až excelentní, výkon a příběh sám má určitý přesah. Akorát to celkově prostě nějak neladí. Opravdu škoda.

• 20.2.2018  22:29

Black Panther na první dojem působí jako výsledek nějakého šíleného brainstormingu, kde se pak prostě z hromady nápadů něco vytáhlo a vší silou poslepovalo dohromady. Jenomže ono to jako celek nakonec funguje skvěle. V Marvelu opět potvrdili jak trikovou suverenitu a originalitu, tak vcelku vyzývavý přístup k některým problémům současného světa. A i kdyby nic, tak slyšet Martina Freemana mluvit s americkým přízvukem stojí minimálně za dvě hvězdy :D!

• 15.2.2018  20:40
    Coco (2017)

Moje slabost pro animáky mi zase jednou přinesla dokonalý zážitek v kině. Studio Pixar jako obvykle vytvořilo nádherně barevný, originální magický svět, do kterého je skvěle zasazen velmi přívětivý a místy až dojemný příběh o tom, co je v životě důležité. Téma, které se, pokud je dobře uchopeno, nikdy neomrzí. A to všechno doplněno hřejivě vitální mexickou hudbou dokáže diváka doslova pohladit po duši.

• 8.2.2018  12:49

Tisíckrát omílaný příběh o chudém člověku s odvážnými sny, které díky svému talentu a úsilí dokázal realizovat. V tomto případě je navíc zřejmá paralela mezi filmem a skutečností - Hugh Jackman snil o natočení muzikálu, věnoval přípravě spoustu času a nutno přiznat, že se mu to povedlo náramně. The Greatest Showman v jeho podání je neodolatelný, plný energie a umění a dokonce i vážnější momenty působí vcelku přirozeně. Myslím, že přesně takhle by se mělo se sny zacházet. Moje hluboká poklona a neskonalý obdiv patří i geniální mladé skladatelské dvojici Pasek&Paul, protože jejich písně zde mě opravdu nebývale nadchly.

• 2.2.2018  18:33

Ačkoli byl Lewis Carroll mimo jiné nadaný matematik a jeho Alenka se prý vyznačuje jasnou logikou, nikdy jsem ji nepobrala, i když jsem se o to několikrát poctivě pokusila jak prostřednictvím knihy, tak skrze film. Tři * z úcty ke klasice.

• 31.1.2018  19:46
    Až po uši - Série 2 (série) (2017)

Druhou sérii potkal tradiční osud - je o dost slabší než první a některé situace jsou natolik absurdní, že už mě ani nepobavily, spíš jsem kolikrát jen nevěřícně kroutila hlavou. Závěrečné epizody u mě vyvolaly pocit, že koukám na něco jako Beverly Hills 90210 po česku. Škoda, potenciál zde určitě byl.

• 30.1.2018  14:29
    Vyfič! (2009)

Trocha rebelie je občas potřeba. Příjemně osvěžující film.

• 29.1.2018  00:39

Další z fantastických nápadů mistra Miyazakiho. V jeho způsobu vykreslení světa je vždy něco až uhrančivého. Příběh malého Sosukeho a jeho kamarádky "zlaté rybky" Ponyo patří k velmi netradičním vyprávěním o přátelství a vzájemném prolínání reality dětí a dospělých.

<< předchozí 1 2 3 4