Robin Hood (2010)

Nedosahuje to kvalit gladiátora, ale tisícinásobně to předčí zoufalství v podobě království nebeského. Obsazení je výborné, atmosféra syrová, podtržená skvěle padnoucí hudbou, vizuál zmáknutý. Příběh je ze slabšího soudku, to zas jo. Myslím si, že filmu uškodil hlavně název. Spojení s Robinem Hoodem bylo zbytečné a kdyby se Russell jmenoval třeba Vendelín , málokdo by vůbec našel nějaké spojitosti a možná by hodnocení bylo lepší.

V jednom ohni (2008) odpad!

Co bylo kurva tohle za otřesnou agitku? To je horší jak Triumf vůle nebo Timur a jeho parta či co za sračku, i když je to o něčem jiném - ale na principu se nic nemění. Nic proti religii, ale takovou bezduchou vymejvárnu jsem musel sledovat - to bylo za trest. Křesťani, běžte radši do kostela a nevymývejte si mozky takovýma hovnama, jako je toto. Největší prdel je, že vyzněním je: každou ženskou nakonec utáhnete na ranec prachů. Kdyby jebnul hned na začátku na stůl prkenici, mohli jsme si tu kalvárii ušetřit - tohle poselství je sice veskrze pravdivé - bohužel, ze strany tvůrců řekl bych nechtěné.

Pán prstenů (1978)

Za mě lepší než ty bezduché, teploušské filmy. Atmosféra nesrovnatelně lepší a silnější, celkové vyznění myšlenky důrazněji, dunivější a mrazivější a ironii osudu je tato animovana verze i realističtější - uvěřitelnější jsou charaktery postav, nádherně a skutečně dramaticky jsou zpracované souboje (famozni je zejména bitva těch koňáků se skřetama), famozní je i boromirova smrt, která je jedním z vrcholů filmu (v Jacksonově verzi byla úplně zbytečná), mnohem lepší jsou i "exteriéry" a taky "stávek" po nasazení prstenu a další věci. Takhle nějak jsem si v duchu představoval, že by mělo zpracování Pána prstenů vypadat - jako silná epická báje s masivní atmosférou - škoda, že novozélandani naservírovali místo toho rozplizlou ubulenou limonádu, která je asi tak epická, mytologická a archetypální jako poslední díl Divokého anděla. Škoda, že jsem na toto nenarazil dřív. Velmi příjemným překvápkem je český dabing... a propos je vidět, kolik toho jackson obšlehl, jen škoda že neobšlehl i kvalitu, ráznost a sílu této verze.

Warcraft: První střet (2016)

Protože jsem to nehrál, tak su asi pozadu a některé věci mi unikají. Například sem myslel, že ten šedy cápek chce zničit toho zlého čaroděja a skončit válku a že to chce aj ta zelena běhna, ale ta nakonec toho čáryfuka ještě zachranila a každou chvílu tam někdo nechce válku, pak zas chce a nechce ... no a su z toho celkem zmatený a v těch magičovinách sem se taky moc neorientoval. No a ten vyměklý lidský král je spíš jak nějaký kokotko z EU než z nějaké jakoby středověké doby...takové jako jú valí se na nás po zuby ozbrojená horda, pojďme je přivítat věncem a pěknou pesničkou a zintegrovat je - na tady máš dýku dívenko. Takže je to asi spíš pro fanoušky hry. Ale jinak je to udělané dobře - spíše světlá výjimka mezi adaptacemi her než propadák. Snad se to udrží na solidní úrovni i v dalších dílech.

Osm hrozných (2015)

Řekl bych, že o něco lepší než Django, ale jinak nic moc.

Nespoutaný Django (2012)

Byl tam dicaprio, pak nějaký negr a nějaký skopčák, střílelo se tam... nebylo to ani úplně strašné, ale ani nijak dobré. Stráveno, paměťový záznam vymazán pro nezajímavost.

Noční zvířata (2016)

Ze začátku to vypadalo velice solidně. Rozjezd syrový a napínavý, ale jakoby nejdůležitější rozuzlení se dostavilo hned v cca první třetině filmu. Ale tempo si to - i když ve slabší intenzitě - celkem udrželo až do konce. Shannon byl fajný, ostatní celkem nezáživní.

Příchozí (2016)

Nějak sem od toho nic nečekal a nakonec docela příjemné překvápko. Místo jebnutých efektů se to snaží o nějaký příběh.

Ať jedí koláče (1999) (seriál)

Rozhodně slabší odvar z kategorie britcomů, trochu to připomíná černou zmiji, ale chybí nějaké výraznější postavy a taky se to točí neustále kolem jednoho tématu. Občas padne nějaká vtipná hláška, ale po takových dvou, třech dílech už je to celkem zoufalá nuda - naštěstí to má jenom šest dílů, víc už by stejně nebylo únosné.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

První půlku filmu můžete s naprostým klidem přeskočit, pro příběh nemá žádný význam, treba popisek na csfd vám na uvedení do děje úplně postačí. Jedna hvězda za druhou půlku, která je snesitelná třeba jako kulisa u vaření apod. P.S, Takto duchaprázdný film založený výhradně na efektech by neměl předkládat CGI někde na úrovni seriálu Xena nebo Herkules z 90. let.