Souboj Titánů (2010)

Velké zklamání a téměř znevážení původního snímku. Nemám co bych k tomu dodal. "Pseudocool" styl prostě dobrý akční film sám o sobě neudělá.

Training Day (2001)

Tak tenhle film mi vcelku dlouho nějak záhadně unikal. Dostal se ke mně až nyní, 9 let od vzniku a velmi mě potěšil. Trochu předvídatelná,ale stále kvalitní kriminálka. Fuqua snímek natočil s přehledem a Washington ani Hawke nezklamali.

Kniha přežití (2010)

Jedna hvězdička je za hudbu a druhá je Gary Oldman. Co se výpravy týče, takhle nějak by asi vypadala hra Fallout 3 jako film. Bohužel dějově je to slabé a scénáristicky tragické. Opět řada momentů, nad kterými se musíte pousmát. Denzel 30 let putuje v postapokalyptickém světě, ale má vybělené zuby. Po ráně pistolí do břicha se zřejmě umírá 14 dní a ještě jako léčebnou terapii musíte veslovat... Kdy konečně přestanou scénáře psát nevzdělaná nekompetentní jelita? Musí opravdu za každou cenu hrát ve všech filmech modelka?

Předčítač (2008)

Skvělý výkon Kate Winslet. Tenhle film prostě chytne a nepustí až do konce. Výborně zvládnutá režie. Po dlouhé době kvalitní drama.

Nouzový východ (2008)

Emotivní,strhující,výborné herecké výkony,opravdu hutná atmosféra a po skončení filmu ještě tak 2 hodiny depka.

Zombieland (2009)

Úžasně ujetá a vtipná zombie road movie. Woody Harrelson skvělý, ve výborné epizodní roli Bill Murray. Pro fanoušky herní série Left 4 Dead to bude kultovní záležitost.

Bathory (2008)

Bohužel tuto naleštěnou bídu nezachránil ani Karel Roden, ani nečekaně slušná výprava (až na ty kostýmy rovnou z čistírny). Nudné, bezvýrazné, místy až směšné. Pokus o "československý velkofilm".

Terminator Salvation (2009)

Tohle je facka původní sérii. Dementní scénář, logické kopance snad každou minutu. Neuvěřitelné jak se dá promrhat šance na skvělé pokračování. Transplantace srdce v poušti, pilotka bombadéru v postapokalyptyckém světě je samozřejmě modelka, hydroboti, skok z letadla zřejmě rovnou na palubu ponorky, hloupý Skynet - nevypnul zřejmě lidem navigační systémy pro bombardéry A-10 a nezabil lapeného Kyla Reevese i když byl nepřítelem číslo 1. a tak dál a dál. Ano, hloupé scénáře má dnes většina akčních snímků, ale tohle jsem u tak legendární série přeci jen nečekal.

Wrestler (2008)

Příběh o vyřízeném chlapovi už jsme párkrát viděli,ale v tomhle podání je to více než působivé. Jak falešný a kašírovaný je svět pro-wrestlingu,tak je hořké zoufalství toho vysloužilého ztroskotance.Výborný Mickey Rourke,výborná Marisa Tomei.