Počítání oveček (1981) (TV film)

Vlastimil Brodský famózní v melencholickém příběhu divočejší holčičky, která chce vlastní rodinu mimo nemocnici. Kachyňa zde opět ukázal velký cit pro řemeslo obyčejných lidských charakterů, jenž mají oduševnělost a hloubku. 72%.

Tajemství Ocelového města (1978)

Vizionářské a prognostické jak z prognosťáku. Film solidní zachycující ve velmi jednoduché podobě opačné politické koncepce a přístupy. 57%.

Italská Riviéra, cesta po Ligurii (2019) (TV film)

Atraktivní dokument o Janovské oblasti, kde můžete (pro)žít sladký život. Taky se tam chci jednou podívat :) . 75%.

Manu a Matěj na cestě do Říma (2018) (seriál)

Slušná dvojka, co neurazí a poskytne servis ohledně (gastro)turistiky. Viděl jsem většinu dílů a kvalita se postupně dá se říct zvyšovala. 55%.

Konečná stanice (1981)

Nejzajímavější je postava revizora Filce. Poměrně předvídatelné charaktery, ale nikoliv obtěžující. Ota Sklenčka velmi dobrý výkon. 63%.

Karl Lagerfeld, osamělý král (2008) (TV film)

Vhled do hlavy Karla. Od začátku byl jinde. Na nějaké komplexnější hodnocení jeho osoby to nestačí. 67%.

Gulag, sovětská historie (2019) (seriál)

Zločičny pácháné (nejen) na vlastním národu v kolosálním rozsahu. Dehumanizační nástroj ve jménu největší komunistické humanity...80%

Dým bramborové natě (1976)

Odžitý, náročný charakter v podobě Rudolfa Hrušínského hledá klid a prostor pro utřídění myšlenek. Niterné bolesti, poškozené vztahy...stát stranou úplně nelze. 71%.

Druhý tah pěšcem (1984)

Tak museli se točit i takové filmy, ale zase žádná hrůza. Heřmánek byl špičkový ČSSR herec. Příběh vlastně funguje i bez politické patiny. 39%.