Broadchurch (2013) (seriál)

Celkové hodnocení po 3. dílech: Taková uchcané, ubrečené maloměstské přecitlivělé vyšetřování vraždy mladého kluka. Každý tam bulí nebo se tváří se jak kokotko. Táhne se to jako smrad. Do toho ještě nesympatický vyšetřovatel...ech. Co je na tom tak pozoruhodného nevím. Takových kriminálek se všude válí tuny...ty trapné citové výlevy, neoriginální linie podezřelých - jednoduše o ničem. 46%.

Dallas 63 - Série 1 (2016) (série)

Celkové hodnocení 1. série: Pohodová jízda ve fešném šedesátkovém kabátku. Pohybuje se to v atraktivních mantinelech cestování v čase, kde se (ne)dá nic změnit. Čtvrtý díl byl trošku slabší, ale celkově vzato se jedná o nadprůměr s vysokým potenciálem. Postupně se to zase dostalo do tempa, jenže v posledním díle, se až příliš vsadilo na ždímání slziček a hrátky s časem poněkud vyprchali do neznáma. Bohužel scénář ničím nepřekvapil. Vše se dalo odhadnout dopředu. 73%. Zajímavost: V posledním díle, když vběhne na schody velkoskladu Franco se svou milou těsně před osudovou střelbou je na zdi napsáno REDRUM.

Gangy z Birminghamu - Série 1 (2013) (série)

Celkové hodnocení pro 3. dílech: Stylovka, žánrovka v klasickém provedení. Kdo má rád osvědčené historické propriety, tak si pošušňá. Mě osobně tam chyběl nějaký originální nápad či nevšednější přístup. 69%.

Drazí sousedé - Série 1 (2016) (série)

Celkové hodnocení po 1. díle: Lidé, co schvalují takové projekty na Nově jsou tak hloupí nebo věří, že většina diváků jsou hlupáci? Já vím, tvorba shitu vždy bohatě stačila, jenže doba se mění. Koncept tupých lidiček někde v p*deli, už je dávno out...0%.

American Crime Story - Lid versus O. J. Simpson (2016) (série)

Celkové hodnocení 1. série: Americký cirkus ze vším všudy, kde nejde o důkazy, ale o příběh. Uvidíte rozpitvaný případ do posledního detailu, v němž se hraje o (falešný) rasismus. Na pozadí jsou i jiné motivy, avšak nic není černobíle a to doslova. O.J. Simpson se musel na nastylizovat do role skoro černého kazatele, přitom to byl větší běloch, než kde jaký rozežraný bělásek (životní styl, partnerka, způsob myšlení). Velmi dobře zahrál nepříjemnou figuru Courtney B. Vance (J. Cochran). Jako pragmatický, manipulující a rasistický obhájce ukázal, že ti špatní nejsou jen na bílé lodi. Ono celkově neplatí v tomto případě jednoduché členění na dva barevné týmy. Jinak technicky jde o absolutní špičku (dynamické nájezdy kamery). Výprava je taktéž luxusní (rané devadesátky nadoraz). SPOILER: Divák bude muset prostě přemýšlet. Simpson byl/je nepříliš chytrý kriminálník, kterému nahrála specifická doba a místo. Pravda nakonec vyšla najevo. Obhajoba udělala jednu zásadní chybu, i když tenkrát by bylo těžké vyhrát i bez chyby... . 84%. PS: Existuje ještě lepší preciznější rekonstrukce podobného mediálního případu...http://www.csfd.cz/film/401302-nevyjasnene-zlociny-roberta-dursta/prehled/ .

Horace and Pete (2016) (seriál) odpad!

Celkové hodnocení po 1. díle: Společnost mrtvých stínů v depresivním světě Louise C.K. V tomhle výtvoru zcela zvítězila negace. Od srandy, přes pololegraci se autor propracoval k infekčnímu neléčitelnému smutku. Tahle divadelní situační depka není ani zajímavá v té své krutosti. Únavné dialogy recitované protivnými protivy v nejprotivnějším pajzlu...uf, to se hodně nepovedlo. 5%.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Zelenka to promakané má. Sofistikovaně si pohrává s formou i obsahem. Já osobně mu asi nikdy nepřijdu na chuť. Musíte být na stejné vlně jako režisér. Nevyhovuje mi jeho úzkoprofilový intelektuální styl. Ztraceni v Mnichově jsou natočeni pro marginální diváckou skupinu (kolegové z branže, divadelní či alternativní diváci). To samozřejmě ještě neznamená automaticky, že to je dobré. O historii se zajímám hodně, ale přiznávám svou neznalost Tesaře. Jeho pohled obohacuje diskuzi, avšak nesouhlasím s ním. Lehce se mu dá oponovat...viz, co by řečeno v Historii CS: Měli jsme bojovat proti Hitlerovi v roce 1938? Eduard Stehlík: Stále hovoříme o kalkulu, o možnosti volby, a je to o tom, co volit v této chvíli - jestli bojovat "všemi opuštěni". Nedá mi, než si vzpomenout na projev velitele hraničářského pluku 6, plukovníka pěchoty Bohumila Boreckého ze září 1938. Ten těsně před mnichovskými událostmi vystoupil před své vojáky se slovy: Budeme bojovat, protože žádný národ se nemůže pochlubit tím, že stál osamocen proti celé Evropě a že z toho boje vyšel vítězně. Vzpomeňme zpěvu husitů, nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme. A protože se historie opakuje, tak vyjdeme z tohoto napohled zoufalého boje vítězně. Stůjte všichni tam, kam vás republika postavila, a našim společným heslem budiž: "Neprojdou!" Osobně se domnívám, že všechno, co se dává na pomyslné misky vah, počet divizí, vyzbrojenost, dokončenost opevnění, mělo jít stranou, protože šlo o to, zda bojovat, nebo nebojovat. Z hlediska armády jsme bojovat nemohli, ale bojovat jsem měli. Za okupace jsme měli ztráty na důstojnickém sboru takové, jako měla jakákoli jiná armáda, která bojovala. Měli jsme popravené, umučené, desítky tisíc lidí přišlo o život. Ti lidé měli mít alespoň možnost přijít o život při boji s puškou v zákopu, a ne někde jako dobytek na jatkách, v koncentračním táboře nebo plynové komoře. Tam se něco zlomilo, my jsme volili, jak jsme volili. Osobně se domnívám, že to bylo rozhodnutí chybné. 49%.

Zabijáci, s.r.o. (2005) (TV film)

Patologická stránka divokých českých devadesátek. Matka byla opravdu jednoduchá. Cituji psychologa: "Nejlepší prevencí nájemné vraždy je zaplacená faktura". 75%.

Štíty království českého (2008) (seriál)

Na pohodu udělaný edukační seriál o českých (ne o moravských nebo slezských) hradech. V souvislostech komentovaná procházka po české historii zaujme. Hlavně některé perličky typu opičí daň, drak Karla IV. apod. 77%.

Parkoviště (2014)

Metafora, v níž si ten malý chce uchránit kousek svého světa před tím velkým. 70%.

Časové pásmo bylo změněno