Manifest (2018) (seriál)

Dvě série to byl moc fajn seriál, který hodně připomínal můj oblíbený seriál The 4400. Někteří zmiňují i seriál Lost, ale kromě toho, že je na začátku letadlo to s tím nemá společného vůbec nic (klidně ať mi tu spojitost někdo vysvětlí)! Tedy první dvě série jsou moc fajn! Problém nastává v té třetí a začíná to vypadat, jako by scénaristům došly nápady a začali do toho míchat Boha!! Ano, boží úmysly, volání je boží přání, nebo úkol a ještě do toho celého zakomponovali trosky z Noemovy archy?? Skutečný kus dřeva, který pochází z Noemovy archy?? A  vědci tam mluví o víře, jako o součásti výzkumu! Tímto se ten seriál stal absolutně nekoukatelným, protože tyhle bláboly jsou na mě moc... 1. série 71% // 2. série 65% // 3. série 42%

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

USS Voyager! Prakticky vším, je tento seriál pokračovatelem mega-úspěšné Nové generace a kvalitou zpracování je na tom prakticky stejně (jen je o pár let modernější). Skvěle napsané a zahrané příběhy, mnohdy s morálně filozofickými přesahy od minulosti, až do současnosti, jsou zde stejně nenásilné a přirozené, jako v ST:TNG. Jedna věc ale posouvá ST:VOY ještě na vyšší úroveň nad ST:TNG a to je jejich poloha ve vesmíru. Cpt. Picárd měl vždy ve všech situacích v zádech celou flotilu spojené federace planet. Ničemu to nevadilo, bylo to součástí příběhu, ale Cpt. Janneway je s neúplnou posádkou na USS Voyager uvězněna v delta kvadrantu a cesta zpět by měla trvat 75 let. Tímto nepatrným rozdílem, kdy se musí sami a bez pomoci flotily spojené federace planet dostat ze všeho, co jim neznámý vesmír nastraží do cesty, se Voyager svou zajímavostí posunul lehce nad Novou generaci! Díky tomu (přiznávám, že Jeri Ryan na tom má taky podíl) se z ST:VOY stal můj nejoblíbenější Star Trek. Tohle je již bez diskuze kultovní dílo a málo co se tomu dějově alespoň přiblíží. 100%

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Nová generace byl úplně první Star Trek, se kterým jsem se kdysi setkal a tento seriál, společně se Star Trekem Voyager, do jisté míry určitě můžou za to, že se ze mě stal sci-fista. Skvělá posádka naprostých správňáků v čele s Picardem a Rikerem, prozkoumávající galaxie a s Flotilou v zádech, řeší spousty krásně napsaných příběhů v daleké budoucnosti 24-tého století. Jak mnohdy už zaznělo, chytrým a zároveň srozumitelným způsobem jsou v příbězích nenápadně servírovaná témata, která mají morální až filosofický přesah, jak do své doby, tak překvapivě stále i do doby současné (seriál jsem viděl znovu celý, před pár dny)! Tohle je již bez diskuze kultovní dílo a málo co se tomu dějově alespoň přiblíží. 95%

Star Trek: Picard (2020) (seriál)

Pro ty, kteří neznají ST:TNG a ST:VOY to musí být nic neříkající sci-fi něco, co nedává dohromady nic extra příběh... Ovšem pro nás, kteří staré ST známe a čas od času to celé v maratonu zkoukneme, je to absolutní povinnost! Celé to zkrátka stojí a padá s tou nostalgií a v tomto směru jsem s celkem naprosto spokojen. Je to úplně jiné než ten podivný sci-fi pokus ST:DIS, který je sice taky výborný seriál, ale do světa ST vůbec nesedí. Tohle tam stylem taky úplně nezapadá, ale díky Picardově postavě se to o tu nostalgii mohlo opřít tak silně, že to nevadí a výsledek je jedním slovem krásný. Co bude dál se uvidí...

Star Trek: Picard - Et v arcadia ego, část 2 (2020) (epizoda)

Ta vesmírná bitva by se mi asi i líbila, ale tady to vyřešili po Star Trekovsku... Nebylo to epické a ani dech beroucí, ale bylo to moc fajn! Cele to stojí a padá s nostalgií na starý Star Trek (hlavně tedy ST:TNG (a se Sedmou i VOY)) a to se tady povedlo na výbornou. Pokud bych Star Treky neznal, nebo neviděl, určitě bych to považoval za slátaninu, protože bych to jednoduše nepochopil, ale Star Trek znám a jsem s tímto nad míru spokojen. Mnohem víc, než s ST:DIS a těším se na druhou sérii.

Star Trek: Picard - Broken Pieces (2020) (epizoda)

Přijde mi hodně ujeté, zabít se hned potom co mi někdo ukáže strašlivou budoucnost. Nemyslím si, že existuje něco takového co by člověk viděl a hned nato se zabil. Ano, být zděšený, nebo znechucený, ale zabít se?! Těžko! Jinak byl tento díl opět výborný, ale vzhledem k předchozím dílům tady ta smršť informaci byla až moc rychlá.      Skvělý komentář: Martrix !

Star Trek: Picard - The Impossible Box (2020) (epizoda)

Skvěle pomalé tempo pokračuje. Sice mám výhrady k opilecké Raffi (v ST se snad už nechlastá) a Picard svou asimilaci dávno překonal a s Borgy se i setkal, tak proč má zase nějaké podivné reakce... Ale ostatni je moc dobré a konec vysloveně skvělý! Doufám, že ten mladý šaolin s nima vydrží dlouho.

Star Trek: Picard - Stardust City Rag (2020) (epizoda)

Sedmá, exborgyně od Fenrisskejch rangerů z kvadrantu delta. Toho Icheba sem dali proč?!! Jen aby musel chcípnout a Sedmá měla motiv?! Tole mě fakt vytočilo! Zbytek velice fajn. Cmdr. William Riker na režisérské židli je na výsledku znát!

Star Trek: Picard - Absolute Candor (2020) (epizoda)

Seven of Nine !! Nikdo asi nečekal, že to bude ten nažehlený Star Trek a starý admirál s plnou podporou flotily. To by už dneska fakt nefungovalo. Takto partizánsky je to mnohem zajímavější. Ta planeta/dědina, kde našel novou postavu byla dost účelová i divná zároveň, ale v rámci budování příběhu jim to odpustím. Cmdr. William Riker na režisérské židli je na výsledku znát!