Americký zločin (2007)

Velmi silné kafe i na mě! Tolik zrůdnosti , nelidskosti , zášti , nenávisti a lhostejnosti vůči lidskému životu jsem v jednom snímku neviděl už hodně dlouho. Ani raději nepřemýšlím o tom co všechno si musela Sylvie ve skutečnosti prožít , brrr.... běhá mi mráz po zádech. Musím vyzdvihnout nejen excelentní Ellen Page za roli Sylvie , ale také Catherine Keener za svou nepopsatelnou bestii Gertrudu Baniszewski a smekám před hereckým uměním obou hlavních protagonistek. Velké překvapení letošní filmové sezóny! Film: 88%

Andělé a démoni (2009)

Film , který nese vážné náboženské poselství , ale natočený je jako letní blockbuster? No poněkud zvláštní mix , který mi ovšem příliš nezachutnal , místy i trochu nudil a já si občas připadal jako na houpačce , chvíli nahoře a pak zase dole. Hodně nevyrovnaný a na můj vkus zdlouhavý pokus o letní trhák , který zachraňuje výborná hudba Hanse Zimmera a herecká trojice Hanks - Zurer - McGregor. Ale jako celek určitě stravitelnější , než Šifra. Film: 68%

Anglický pacient (1996)

Nudné , nezáživné a neskutečně dlouhé. Tu jednu hvězdu dávám za herce a hudbu. Poplavu proti proudu proti ostatním zdejším hodnocením , ale já to risknu a hlavně už to nechci nikdy vidět

Anonym (2011)

Film: 71%

Apocalypto (2006)

Film je rozdělený na dvě zcela odlišné části , které v konečném bilancování způsobují dost velký rozkol snímku. První část nám ukazuje výjevy z Mayské kultury a jejich zvyklostí a vše vypadá harmonicky , až do doby , než do vesnice vtrhnou lovci lidí a začínají sadistická jatka a na můj vkus je toho násilí až moc , ikdyž Mayové byli krutou civilizací. Lovci berou zajmuté vesničany a vedou je do svého města , aby je prodali do otroctví a některé obětovali při svých obřadech. Děj filmu se láme do druhé , zcela rozdílné části , když se podaří hlavnímu hrdinovi Jaguáří tlapě uprchnout a lovci jej začnou pronásledovat a začíná boj jednoho proti všem , který může vyhrát jen jeden a to nejlepší lovec ze všech. No a ten konec...? Musím vyzdvihnout hlavně nádherné a působivé destinace , plné krásné přírody a vodopádů , působivé masky a autentický vzhled všech Mayů a nesmím zapomenout na nádherného jaguára , který se mihne v jedné scéně. Z mého hlediska rozporuplný snímek , který je sice originální , ovšem chybí zde hlubší myšlenka. 65%

Armageddon (1998)

Skoro dokonalá akční sci-fi podívaná , ve strhujícím tempu servírovaná divákovi. Natočená mistrem v oboru Michaelem Bayem , který znovu dokazuje , že je (pro mě) nejlepším režisérem akčních filmů a jeho styl při natáčení akčních pasáží je nezaměnitelný a já ho za to obdivuju :-) Úvodní pasáž při dopadajících úlomcích asteroidů je naprostá vizuální úchvatnost a já si ji vychtunávám vždy znovu a znovu! Z herců musím vyzdvihnout Bruce Willise , který podává svůj standartně velmi dobrý výkon , také Billy Bob Thornton předvedl svůj standard , ale zvláštní pozornost si zaslouží Peter Stormare za svou postavu ruského astronauta Lva Antropova , která vnáší do filmu skvělé hlášky. Užijete si také dost emocí a "amerického hrdinství" , tak jak je u Baye zvykem ;-) Film ovšem jako celek funguje na výbornou , tak proč mu nedat nejvyšší hodnocení. Já se pokaždé pobavím výborně ;-) Film: 89% , OST: Trevor Rabin - 84%

A-Team: Poslední mise (2010)

Ultimátní, hláškama a neokoukanou akcí našlapaná jízda, která nedá divákovi ani chvilku oddychu. Snad jen horší triky v akční sekvenci v docích trochu kazí dojem z jinak výborného filmu. Shlédnut Director´s Cut. Film: 86% , OST - Alan Silvestri - 79%

Ať žijí duchové! (1977)

Ač muzikály v lásce nemám , tak tento si jednou za rok prohlédnu se svou drahou polovičkou , která ho vede mezi svými nejoblíbenějšími dětskými filmy a musím uznat že se povedl. Zabaví spoustu jak mladých , tak i těch starších diváků :-)

Austrálie (2008)

I přes tu notně přeslazenou a zbytečně natahovanou závěrečnou půlhodinku se mi dostalo nádherné filmové podívané zasazené do překrásné australské scenérie , která místy opravdu bere dech a musím uznat , že vizuální stránka celého snímku je jednoduše excelentní. Co se týče scénáře a režie je vše v pořádku až do náletu japonců , poté se z příběhu stává jedná velká přesycená "love story" a v tom je trochu jádro problému. Opravdu nadšený jsem z výkonu ústřední herecké dvojice Nicole Kidman - Hugh Jackman , která předvedla svou extratřídu beze zbytku. Trošku jsem zklamaný z hudebniho doprovodu , který mi příliš nezachutnal. Více nedostatků jsem ovšem nenašel a snímek mě vcelku uchvátil , tudíž je mé hodnocení vysoké a já mohu film vřele doporučit. Film: 80%

Auta (2006)

Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem se dostal do toho správného diváckého rozpoložení , ale byla to opravdu jen chvilka a poté jsem se nechal unášet touhle vizuálně extrémně skvěle vypiplanou a přenádhernou Pixarovskou podívanou , podpořenou velmi dobrým příběhem uzavřeným morálním ponaučením , slušnými dialogy a skvělými hlavními postavami , prostě paráda! Viděno s českým dabingem a nutno říci že se povedl! Jeden z TOP animáků všech dob! Film: 97%