100 sladkých holek (2000)

Trochu odlišně a vcelku zajímavě pojatá teenage komedie o hledání té , která si to s naším hlavním hrdinou "rozdala" ve výtahu a poté zmizela. Slušná zábava na nedělní odpoledne , plná hezkých "koček" , no pánové ruku na srdce , kdo by se nemrknul. ;-) Film: 55%

16 bloků (2006)

Bruce Willis opět v roli ztroskotaného a unaveného policajta , ovšem tenhle jeho looser se mi líbil nejméně ze všech jeho rolí tohoto ražení a ve spojení s nesnesitelně ukecaným zlodějíčkem , který mi lezl na nervy prakticky od začátku a strašně nevyrovnaným průběhem se jedná o lehce podprůměrnou akční podívanou , která nestojí za víceré shlédnutí a rychle zmizí v propadlišti filmů. Tentokrát to bylo od Bruce šlápnutí vedle. 52%

2Bobule (2009)

Tohle pokračování jinak velmi povedených prvních bobulí bych přirovnal k notně zředěnému krabicovému vínu z výprodeje a až na pár světlejších okamžiků , sympatickou Terezku Voříškovou a vnady Jany Pidrmanové to za tu kocovinu moc nestálo. Film: 40%

2012 (2009)

Nemůžu jinak , je to nejen co se vizuální stránky týče asi nejlepší Emmerichovina a když přidám ještě fakt , že mi několikrát běhal mráz po zádech a já se při těch audiovizuálních orgiích v kině místy vysloveně tetelil blahem , tak mi z toho vychází maximálně povedená popcornová pecka , se kterou mě Roland po jeho minulých šlápnutích vedle příjemně překvapil. P.S. - excelentní zvuk , výborné triky (ILM) a skvělý design arch. Film: 83%

27 šatů (2008)

Tak tohle je typický příklad toho , jak nemá vypadat romantická komedie. Jedná se o klišovitý , infantilní , trapný , scénáristicky velmi slabý a režisérsky ubohý odvar , který omílá již stokrát viděné a neoriginální témata , která jsou ke všemu ještě hrozným způsobem natočena. Vydržel jsem jen díky velmi dobré Katherine Heigl , která drží celý film nad vodou , ale pro příště by si měla lépe vybírat scénář a režiséra. Suma sumárum: těžká nuda. Film: 44%

28 týdnů poté (2007)

Velmi dobrá zombie lahůdka , která vyniká velmi dobrou atmosférou , několika drsnými a správně krvavými scénami a pekelně rychlými virem infikovanými nemrtvými. Snímek trpí trochu svojí nevyrovnaností a předvídatelností , ovšem skoro veškeré nedostatky vynahrazuje působivá vizuální stránka filmu. Dalo se z toho určitě vymáčknout ještě více a proto u mě snímek nedosáhl na metu nejvyšší , ale na druhou stranu jsem se skvěle bavil a mohu jej fandům žánru doporučit. Film: 75%

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2004) (seriál)

Vše stojí a padá s výborným Miroslavem Donutilem , který to většinou utáhne v pohodě. Velmi dobrá zábava , na nedělní večer jak dělaná. 75%

30 dní dlouhá noc (2007)

Čistě subjektivně velmi povedený upíří horor mísící vynikající atmosféru podobnou Carpenterově "Věci" se správně brutálními a krvavými jatky podobnými Snyderově "Úsvitu mrtvých" , podpořený velmi dobrou myšlenkou , mrazivou hudbou a jak už to tak v poslední době bývá i otevřeným , ale krásně hrdinským závěrem. Film: 86%

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Velmi chutný audiovizuální koktejl plný nádherných zpomalených záběrů , v každém z nich spousta krve , nádherně zpracované zrůdy a monstra , doslova mistrovsky natočené boje muže proti muži , všudypřítomné hrdinství sparťanských udatných válečníků a jejich oddanost vůči své zemi. Gerard Butler v roli krále Leonidase je nádherně charismatický a umí se perfektně ohánět mečem , rovněž Rodrigo Santoro alias perský král Xerxes je skvěle ztvárněný a ještě lze vyzdvihnout výkon Leny Heady v roli sparťanské královny. Ovšem scénář je chudší a tím pádem je ke konci snímek natahován a chybí mi větší gradace před koncem , ovšem tím bych výčet záporů uzavřel. Zack Snyder opět ukázal že má velký talent (skvěle natočil už horror Úsvit mrtvých) a jsem zvědav na jeho další filmové počiny. 80%

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Po dlouhé době pořádný western , ve kterém je nádherně vyobrazena konfrontace obou hlavních protagonistů , z nichž jeden (Bale) se staví na stranu zákona a druhý (Crowe) vede bandu všehoschopných zlodějů a vrahů , ale postupem času se rozdílnost jejich postavení smazává a divák přichází na to , že mezi nimi vlastně velký rozdíl není. Jedná se o herecký koncert dvojice Crowe - Bale a velmi příjemné překvapení letošní westernové sezóny. ;-) Film: 79%