Hospoda (1996) (seriál)

Když si člověk vezme jednotlivý aspekty tohohle seriálu, tak je to fakt tragédie, ale jako celek je to prostě skvělý. Nevím, jak je to možný, ale z nějakého důvodu se tvůrcům podařilo slepit hovno takovým způsobem, že z toho vyšel fakt chytlavej a povedenej seriál.

McFarland: Útěk před chudobou (2015)

Hodně silnej film, jeden z těch, u kterých si člověk uvědomí, že je vlastně slušnej flákač, co se má jak prase v zitě. Příjemné filmové překvapení!

Hitler a Paříž (2017) (TV film)

Hodně zajímavý dokument mapující Hitlerův vztah k umění a architektuře.

Vesmírní kovbojové (2000)

Takovej nenáročnej tuctovej film, neurazí, ale ani náhodou nepřekvapí. Dost tomu ale přidává především kvalitní herecké obsazení, i když scénář je v zásadě fraška.

Westworld - Labyrint (2016) (série)

Tenhle seriál má hloubku. Možná si hraje na to, že větší, než mu přísluší, ale i tak je to zajímavej náhled na takový morální dilemma. A pravdou je, že jestli Hra o Trůny člověka víceméně stále překvapuje, tenhle seriál dokáže slušně člověku zamotat hlavu. Ale i tady pozor - jedna věc je si moudře a pružně hrát s realitou, a druhá pak vytvořit chaos a zmatek. A místy mám pocit, že tenhle seriál balancuje dost na hraně. Věřím ale tomu, že druhá série ukáže, jestli se z Westworldu stane fenomén, nebo jen další seriál, který se zahubil vlastní ambiciózností.

Blade Runner (1982)

Jak již tu bylo zmíněno - hudebně a vizuálně brilantní, obsahově neskutečně utahané. Klidně mohla být stopáž o dobrou půlhodinu kratší a filmu by to jen prospělo.

S kuchařem kolem světa (2007) (seriál)

Bylo by to dobré, kdyby onen hlavní protagonista furt nemlel neskutečně zbytečné kraviny a alespoň místy zavřel hubu.

Podezření (1970) (TV film)

Hodně působivý film. Herci perfektně ztvárnili ono komorní drama a v člověku to vážně vyvolává nepříjemné pocity. Jen ten zvláštní konec mne možná trochu zklamal, možná jsem mu úplně neporozuměl.

Utajený šéf (2018) (pořad)

Příjemnej pořad, zdařilej formát. Sice nevím, jak moc je co nahrané nebo ne, ale člověka to docela baví na to koukat, a že to já moc na TV pořady nekoukám. Samozřejmě ten emoční konec je pěkný, ale trochu jsem po všech těch snahách TV Nova člověka dohnat k slzám poněkud emočně otupělý. Ale jak říkám, příjemné překvapení! Jen mi přijde dost směšné, že tu někdo vytýká, že americká verze je lepší v tom, že se tam rozdávají domy a kdo ví co ještě...vážně? "Jak si dovoluje nás někdo urážet nějakými dary, když nemají alespoň milionovou hodnotu?"... To bohužel vypovídá o smutné a nevděčné povaze dotyčného. Trocha rozumu a sebereflexe by neuškodila!