Na sever od slunce (2012)

Neskutečně působivej dokument, po jehož shlédnutí si člověk říká, proč vlastně furt řešit nějaké kraviny a nesmysly, když stačí jen žít.

7 životů (2017)

Celý film jsem váhal jestli 3 nebo 4 hvězdy. Námět hodně zajímavý, provedení docela zdařilé. Nicméně trochu se to strhlo ke klasickému klišé, i když se to samozřejmě dalo čekat od začátku. Proto nakonec volím ty 3 hvězdy. A vlastně i pro nepříliš smysluplný konec.

Pupendo (2003)

Neskutečná postava v podání Pavla Lišky - vážně škoda, že nedostal ještě víc prostoru.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

V jistém ohledu je to motivující film, protože věřím, že i já bych byl schopen natočit výrazně kvalitnější film než tento, a to nemám žádné umělecké a už vůbec ne filmové vzdělání. Dost dobře nerozumím, co se Soukupovi v druhé polovině 90. let stalo, že natočil tři naprosto tragické filmy. Kdyby tuhle hrůzu natočil o deset let dříve, tedy v roce 1991, možná by to tehdy sklidilo i jisté ocenění. Tak či onak se jedná opravdu o primitivní film, na kterém nelze snad ocenit naprosto nic.

Striptýz (1996)

Ze začátku zajímavý film, který se ale na konci promění v bezhlavou bláznivinu, kterou nezachrání ani skvostné pohybové nadání Demi Moore.

Honza málem králem (1977)

Svým způsobem to v řadě ohledů hezky paroduje českou společnost. Pěkné a nápadité!

Zlatovláska (1973) (TV film)

Bylo by to mnohem lepší, kdyby víc jak polovinu filmu netvořily záběry na pohledy Jiříka a Zlatovlásky, kteří koukají buďto do země nebo na sebe. Ale jinak klasika.

Velká vánoční jízda (2011)

Příjemnej vánoční animák - splnil přesně to, co jsem od něj očekával.

Neúplatní (1987)

Nějak mě snad ani nenapadá, co by tahle gangsterka mohla či spíše měla ještě nabídnout

Já, Kajínek (2017) (seriál)

Těšil jsem se, až po shlédnutí posledního dílu budu tenhle počin hodnotit a komentovat. Všech pět dílů mělo svá specifika, ale dalo by se to shrnout tak, že první tři díly budovaly diváckou sounáležitost s Kajínkem. Byl v nich Kajínkovi dán naprosto volný prostor, i když konkrétně třetí díl se minimálně podle televizních upoutávek tvářil, že dojde ke konfrontaci s Klímou. To se ale nakonec ukázalo jako naprosto zavádějící, jelikož celá scéna se skládala z odmítnutí Kajínka se s Klímou bavit. Nu - televize...Každopádně tyto tři díly byly až nebezpečně jednostranné. Situace se změnila až se čtvrtým, dle mého asi nejzajímavějším dílem, kde konečně Kajínkovo vyprávění bylo doplněno komentáři dalších lidí, předně pak i již zmíněného Klímy. Tady už se dá bavit o nějaké relativní objektivnosti. Poslední díl pak je spíše svědectvím českého národa. I když osobně se spíše klaním na Kajínkovu stranu (ať už zabil nebo ne - buďto nikoho nezabil, nebo zabil zmrdy, jichž škoda není), žádný svatoušek to tak či tak nebyl. Poslední díl právě ukazuje tu primitivnost a nadutost lidí, kteří Kajínkův případ hodnotí například na základě stejnojmenného filmu (...), chtějí se s ním fotit a obecně z něj dělají prakticky idol. V tomto se mi líbil komentář jedné paní v rámci autogramiády zde vyobrazené, kterým celou věc dobře shrnula, stručně řečeno - svoje si tak či onak odseděl, ale furt má za sebou ne nevýznamnou kriminální činnost, tak proč z něj dělat takovouhle modlu? Tenhle národ má před sebou ještě hodně dlouhou cestu ke vzdělanosti a rozumu, a poslední díl tohoto životopisného seriálu to dobře prokazuje. Tak či onak se jedná o docela zajímavý počin, který má své výrazné nedostatky, ale zase na mnoho věcí poukazuje.