Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Malé děti mluvící sprostě, padající dospělí, nevěra, trapné pokusy o hlášky typu "Neser jak bílej tesák"(ano, WTF?), amorální bahno ve kterém se hrdinové topí, přepálená stopáž, vlastní gympl s některými kabinety a profesory na plátně, únavné netempo, film plynoucí odnikud nikam...

Poločlověk (1920)

Geniální Lon Chaney ve velmi dobře vystavěném filmu. Hlavnímu hrdinovi jsou v dětství nesprávným zásahem začínajícího doktora amputovány obě nohy nad koleny. Vyslechne poradu doktorů a o jejich omylu ví. V dospělosti jako vládce San Franciského podsvětí a milovník hudby na klavír plánuje pomstu. Podezřelá výroba klobouků přitáhne zájem policie, která vysílá do jeho sídla infiltrovat špionku. Blizzard se dozvídá o dceři chirurga, který ho zmrzačil do konce života, a která hledá modela na bustu "Padlý Satan". Kdo jiný by jím mohl být než Blizzard ?

It's a Gift (1923)

Tuto grotesku jsem viděl už jako malý, v nějakém ranním vysílání grotesek a už tehdy jsem byl z tohoto filmu nadšený. "Postelová" scéna je super, ale auto na magnet je prostě geniální !

Alonzo, muž bez rukou (1927)

Jeden z nejlepších němých filmů, díky temné atmosféře a brilantnímu Lonu Chaneymu v hlavní roli. / V tomto filmu hraje Chaney muže bez rukou, přičemž v roce 1920 hrál ve filmu Penalty muže bez nohou/

Lásce na stopě (2001)

Příjemně jazzový soundtrack je snad jediným pozitivem tohoto filmu, který postupně zabředává stále hlouběji do bahna nesnesitelného kýče...

Quickie Express (2007)

GiGolové,G(bod),Gay GanGsteři,Great fun ... všechny G co v tomto filmu naleznete

Aaltra (2004)

Skvělá černobílá, černohumorná road-movie o dvou vozíčkářích.Škoda rozvleklého úvodu (během kterého jsem však měl vlastní "zábavu" v podobě zmatků s lidmi, keří si sedli na místa na které neměli lístky a argumentovali právoplatným vlastníkům těchto míst, že přišli pozdě), který do jisté míry vyvažuje zase perfektní závěr.

Strážci - Watchmen (2009)

Další Snyderova hrozná adaptace. Bohužel tentokrát zkazil nejlepší komiks všech dob. Nečekal jsem, že se u Watchmenů budu nudit či dokonce cítit trapně ( scéna milování v Archiem, Leonard Cohen se tam zoufale nehodí). Kdybych postavy neznal z komiksu, tak by mě jejich osudy nezajímaly, naštěstí aspoň Rorsacha pohřbít nedokázal. Katarze, nejenže je poměrně zásadně od komiksu změněna, je rychle odbyta.Potěší snad jen "hot" Malin Akerman, dobrý soundtrack ( až na to toho nešťastně přiloženého Cohena) a poměrně nekorektní brutalita, což je na adaptaci takového komiksu dost málo. Zatímco u 300ky si vybral na převod do filmu komiks přílíš krátký, u Watchmenů je to přesně naopak - komiks je na ( takto přesnou) adaptaci dlouhý.