Anvil! The Story of Anvil (2008)

Krásná a dojemná dokumentární bro-mance o metalové kapele? A bohužel s ostudou pro čechy... "THUMBS WILL TWIST, CAN YOU RESIST? "

Politické kruhy (2009)

Vybroušený vulgární vodopád vzájemných výpadů vrcholných politiků.

Seriózní muž (2009)

Moderní zfilmování Jobova příběhu ? Každopádně nejzábavnější část filmu je historka o zubaři Sussmanonvi ...

Závěť (2007)

Naprosto trapný film s odpudivým humorem a vše přehlušující "balkánskou" hudbou.

Umění lhát (2009)

Hodnocení je za samotný nápad a první polovinu filmu, protože náboženská satira v druhé polovině je trapná stejně jako konec filmu, kdy si hlavní hrdinka briskně vybaví moment, kdy jí Gervais mohl lhát a nelhal. Zatím film pouze potvrzuje, že Gervaisův humor funguje lépe v seriálech než v samostatných filmech.

Box (2009)

Navzdory zdejšímu nízkému hodnocení jde o velmi dobrý film s mnoha skvělými zneklidňujícími scénami, dobrou 70's atmosférou a hudbou od části Arcade Fire.

Táta šampión (2009)

Film z produkce Richarda Kellyho je skvělou velmi černou komedií o stárnoucím neúspěšném učiteli(Robin Williams), který sám vychovává neuvěřitelného spratka(kluk ze Spy Kids), který je opravdu na zabití. A on opravdu umře - navíc takovou Palahniukovksou smrtí (zřejmá inspirace první povídkou z jeho knihy Strašidla http://cs.wikipedia.org/wiki/Stra%C5%A1idla je zřejmá). V druhé polovině se děj ubírá zajímavým směrem se spoustou cynického humoru.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Film není úplně špatný, ale je z něj docela znát pozadí vzniku.Oscarové scénaristce Juna vzali nejspíše hned první verzi scénáře a tudíž film neprošel žádnýmým dramaturgickým vývojem, protože je přece od oceňované autorky. Tato adorace jde až tak daleko, že herci nesměli změnit při natáčení jediné slůvko. Ne, že by některé dialogy a momenty nefungovaly, jenže mám neodbytný dojem, že kdyby se na tom v počáteční fázi zapracovalo více(také ty flashbacky nemusely vypadat tak trapně), tak by Jennifer's Body mohl být daleko lepší film než je.Slabé tři hvězdy.

Gigantický (2008)

Marně jsem se snažil pochopit důvod proč hlavní hrdina touží adoptovat čínské dítě, když je sám a jeho práce v prodejně postelí asi není žádné terno ( i když si člověk může v práci zdřímnout). Zach Galifianakis jako houmles, který ho ve filmu průběžně bije má asi znamenat jeho psychologickou poruchu - což činí hrdinovo přání ještě zvláštnější.